İçeriğe Yönlendir

2011-2012 model Kia Sportage Almayı Düşünüyorum

Melih TURGUT

Recommended Posts

Melih TURGUT

Aslında kafamda birçok model var fakat öncelikle uzakdoğu arabalarına olan algıyı merak ediyorum. Özellikle uzun yıllar kullanmış olan arkadaşların yardımlarınız bekliyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Melih TURGUT yazdı:

Aslında kafamda birçok model var fakat öncelikle uzakdoğu arabalarına olan algıyı merak ediyorum. Özellikle uzun yıllar kullanmış olan arkadaşların yardımlarınız bekliyorum. Teşekkürler.

Konu uygun bölüme taşındı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Arkadaşım 2 yıl önce 2015 modelini alıp 1 yıl kullanmıştı. Tayini çıkınca satmak zorunda kalmıştı, ilanı koydu ve 1 haftada satıldı. Teknik olarak bir sorun yaşamadı.

Aldığın araç temiz olduktan sonra satış tarafında korkmana gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Öncelikle hangi modeline baktığınızı bilmek gerekiyor. Hangi kasa, hangi motor seçeneği?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih TURGUT

2011 veya 2012 1.6 GDI ama 1.6 GSL de var mesela, arasındaki farkı ne yalan söyleyeyim tam olarak bilmiyorum. Amacım uzun süreli kullanmak onun için almışken birazda donanımlı ve özellikli fonksiyonel bir araç olsun istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

şikayet genelde yakıttan ve otomatik olmamasından kaynaklı oluyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Melih TURGUT

Evet yakıt konusunda çok fazla geri dönüş yapılmış. Özellikle şehir içi tüketimi baz alındığında benzin-lpg bile olsa ortalamanın üzerinde olduğu söyleniyor. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam bizim birader ortağı ile 2 tane birden İstanbul dan alıp Aydın a götürdü. Arabalar daha 2-3 yaşındaydı. O zamanlar baya moda olmuştu sportage ler. Yeni çıkmıştı ve fiyatlar da uygundu. Karizmatikti. Birader binmeye başladı sevdi ama ilk darbeyi İstanbul dan Aydın a giderken yedi çünkü acaip yakıt yüksek dedi. Nazilli ye varında 2-3 ay kullandı ama dayanamadı hemen İzmir de o zamanın parasıyla tanesine 6 bin lira vererek 12 bin liraya ikisine de tüp taktılar. Ama yok yine yaktı yine yaktı. Tüpte bile yakıyor bu meret diyerek koşa koşa sattı. Direk enjeksiyonlu tüplerde benzin de kullanıldığı için her ikisini almanız gerekiyor. Hem LPG hem benzin. Bu sefer de yaptığınız tasarruf yüzde 25-30 larda kalıyor. Şu var ki siz senede 4-5 bin km yol yapıyorsunuzdur o zaman pek tabii sorun olacağını sanmam.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih TURGUT

Evet o masrafa değmez. Şu dönemde en önemli olan özellik sanırım yakıt. Başka araçlara bakıcam muhtemelen. Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...