İçeriğe Yönlendir

Mk1 Ford Focus Kontak Zor Dönüyor

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir

Sevgili arkadaşlarım , aracımın anahtarı zor dönüyor , kontak termiği arızası mı acaba , alsam kendim değiştirebilir miyim , yeni gelen terminal , benim anahtara uyacak mı nasıl bir yol izlemeliyim .

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Merhaba

önce silikon sprey sıkın öyle deneyin olmadı son wd 40 ile deneyin ondan sonra yenileme yoluna gidersiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz
Murat Öngür yazdı:

Merhaba

önce silikon sprey sıkın öyle deneyin olmadı son wd 40 ile deneyin ondan sonra yenileme yoluna gidersiniz

Slikon sprey olmaz wd40 olur.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Balata spreyi sıktım , ardından wd 40 sıktım , eskisine nazaran iyi oldu .

Her ihtimale karşı termiği de aldım 70 tlye elimde dursun yine , sıkışma yapar ise değiştireceğim .

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Haluk Şentürk

konuyu hortlatayım.(yeni konu açmamak için)  Kontağa würth hss 2000 yağ sıkılır mı. Kontağın rahat çalışması için.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Çağlar Bayur yazdı:

sıkılır birşey olmaz metal kısma

eyvah abi ,hızır acil servis gibisin 🧿

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Haluk Şentürk yazdı:

konuyu hortlatayım.(yeni konu açmamak için)  Kontağa würth hss 2000 yağ sıkılır mı. Kontağın rahat çalışması için.

Önceki senelerde Ankara Yücel anahtara yedek anahtar yaptırmıştım. Bagaj kapağı da anahtarla açılmıyordu. Tavsiye olarak ara ara wd 40 sıkıp beklememi ve düzeleceğini söyledi. Dediği gibide düzeldi.

Aynı işlemi tüm kilitlere yapmamı fakat kesinlikle kontağa sıkmamam gerektiğini söylemişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...