İçeriğe Yönlendir

Kredi Kartı Ödemeleri

Burak Tokcan

Recommended Posts

Burak Tokcan

İyi akşamlar arkadaşlar. 

Basit usül çalışan bir teknik servis dükkanımız var. Çok fazla kredi kartı ile ödeme almıyoruz ancak müşteriye yok dememek için bir bankadan pos cihazı da aldık. Geçen sene %50 indirimli olduğunu söyleyerek aylık 30tl pos aidatı alıyorlardı. Bu sene de bu tutar 50tl oldu. Ayrıca her çekimde 1,19 komisyon alıyorlar. Bizde zaten ayda yılda bir kart çekiyoruz boşuna ödemeyelim diye iptal ettirdik. Ancak şimdi yeni ve mümkünse minimum masraflı bir ödeme yöntemi arayışına girdik. Var mıdır kullandığınız veya bildiğiniz kredi kartı ile çekim yapabileceğimiz bir yöntem?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Parayı vadeli çekseniz de komisyon alıyor mu? Yani 30 gün çekseniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

enparapos aidatsız diyordu tanıtımında, gagıla bir yazın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Çağlar Bayur yazdı:

enparapos aidatsız diyordu tanıtımında, gagıla bir yazın

Aylık en az 10bin tl pos cirosu diyor. Aylık o kadar çekmiyoruz ki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Burak Tokcan yazdı:

Aylık en az 10bin tl pos cirosu diyor. Aylık o kadar çekmiyoruz ki.

detayı bilmiyorum reklamların kurbanıyım, pos makinasi büyük külfet oldu esnaf için, ben nakit müşterisi olmayı tercih ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

detayı bilmiyorum reklamların kurbanıyım, pos makinasi büyük külfet oldu esnaf için, ben nakit müşterisi olmayı tercih ediyorum

Ben kart müşterisiyim. Her şey vergili olsun. Ama bu pos ücretleri de esnafa yük. 

sanal olsa daha iyi olur. Hani telefondan telefona yaklaşınca, karekod okutunca ödeme alınsın. Pos makine derdi olmaz. 

vesileyle sanal pos da araştırabilirsiniz diyeceğim ama yüzde 10’u becerebilir ancak. Müşteri kaçar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Her şey vergili olsun.

kuyumcular?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Cep pos diye aratır misiniz? Bir bankanın böyle bir uygulamasi vardi. Detaylari hatırlamıyorum ama googlede çıkar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

kuyumcular?

Dolaylı vergi azalmalı. Bakkal kolayı 5tl dedi. Migros 4,5. A101 ise 3,9. Bakkal fiş de kesmedi. Hem kazıkladı hem vergisini büyük ihtimelle vermedi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Banka sizden siz de müşterilerden alacaksınız o parayı, yapacak birşey yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herhangi bir distribütörde bayiliğiniz yok ise paynet.com.tr ile belki anlaşma sağlanabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Sani Gerşon yazdı:

Herhangi bir distribütörde bayiliğiniz yok ise paynet.com.tr ile belki anlaşma sağlanabilir.

Güvenilir midir?

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Bizimliker (pttpos) işine yeni girdi müşteri toplamak için avantajlı olabileceğini düşünüyorum sormakta fayda var

Bizimliker (pttpos) işine yeni girdi müşteri toplamak için avantajlı olabileceğini düşünüyorum sormakta fayda var burak bey adanadaymışsınız bende adana da memurum ptt de yardımcı olurum size 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Çil

KuveytTürk de cebimpos var telefonu posa çeviriyosunuz ücret vs yok hesaba geçme zamanini belirliyosunuz komisyon oranlarina göre seçersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Katılım bankalarının bazılarında sadece çekilirse(komisyon) ücret alınıyor diye biliyorum ama net değilim hocam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Bizimliker (pttpos) işine yeni girdi müşteri toplamak için avantajlı olabileceğini düşünüyorum sormakta fayda var

Bizimliker (pttpos) işine yeni girdi müşteri toplamak için avantajlı olabileceğini düşünüyorum sormakta fayda var burak bey adanadaymışsınız bende adana da memurum ptt de yardımcı olurum size 🙂

Ayrıntılarını öğrenmek lazım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burak Tokcan yazdı:

Güvenilir midir?

Arkasında Arena Bilgisayar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Dolaylı vergi azalmalı. Bakkal kolayı 5tl dedi. Migros 4,5. A101 ise 3,9. Bakkal fiş de kesmedi. Hem kazıkladı hem vergisini büyük ihtimelle vermedi
Bakkalın vergisini verip vermemesi konusunda haklı olabilirsiniz bilemiyorun ama kazıklamadan konusunda pek emin olmayın derim, zira muhtemelen;

Migros ve A101 kolayı bütün geri dönüşleri dahil edince toptan 3,5 liranın oldukça altında bakkal ise 4 liranın üzerinde satın alıyordur.

Bizzat kendimden bir örnek vereyim, geçen yaz Nutella 750 gr kdv dahil bize bölge distribütörü toptancıdan 20.00tl kdv dahil gibi fatura edilirken ürünü 23,75 gibi bir fiyat ile perakende olarak satıyorduk. Aynı dönem A101 lerde birebir aynı marka ve gramajdaki ürün bir kaç hafta 17,90 ile satıldı. Şunu unutmayın kimse zararına ürün satmaz. Gariplik bize satılan fiyatta mı diye kendi ürünlerimizi sattığımız yerel zincirlerin sahipleri ile görüştüğümde gördüm ki çok minik farklar ile yerel esnafların hemen hepsine bize satılan aynı fiyatlarla satılmış. Ferrero Türkiye ile görüştüğümde tam tahmin ettiğim gibi yapabilecekleri birşey olmadığını, farklı kanallar aracılığı ile satılan ürünlerin satış fiyatlarına karışmadıklarını söylediler. Rekabet kurumu ile durumu görüştüğümde telefonda izah ettikleri 2 mevzuat maddesini ihlalden şikayet edebileceğimizi, ancak incelenme ve sonuçlanma sürecinin 3-12 ay sürebileceğinden bahsettiler. Haliyle uğraşmadım, hangi biriyle uğraşayım. Ama bilmeniz gereken şu, ulusal zincirler zaman zaman şaşırtacak kadar düşük fiyatlar ile ürün alıyorlar ve bunu faturalarında doğrudan yazılan birim fiyat ile değil dolaylı geri dönüşler yoluyla yaparak alış maliyetlerini çok ciddi aşağı çekiyorlar. Bu dolaylı oluşan düşük maliyet unsurları ürünün alış faturasındaki birim fiyatta gözükmüyor.

Sözün özü markalaşmış ulusal zincirlerin, bazı ürünleri uygun fiyat ile satsalar bile bir çok kalemde çok güzel kar marjlarıyla çalıştıklarını düşünüyorum. Zavallı bakkalın ise onların alış fiyatlarına karşı eli kolu bağlı...
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tayfun Aydın yazdı:

Katılım bankalarının bazılarında sadece çekilirse(komisyon) ücret alınıyor diye biliyorum ama net değilim hocam..

Aylık fatura yansıtıyor vergisiz. Biz kullanıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Alneo var albaraka'nın ona da bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Mail order sistemi ile çalışanlar var pos cihaz  ile uğraşmıyorlar.  Tabi bunu müşteriye anlatmak ayrı bir dert. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Çağlar Bayur yazdı:

D segmenti bir şey var mı nakitte?

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ödediğiniz sabit pos ücreti ve komisyon oranı çokta kötü değilmiş aslında, hatta fena sayılmaz.

Enpara'yı araştırınca, reklamı tam bir kandırmaca, en azından ticari için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Yeldan yazdı:

D segmenti bir şey var mı nakitte?

var,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...