İçeriğe Yönlendir

Focus II Klima Sorunu

Oktay Tuna

Recommended Posts

Oktay Tuna
(düzenlendi)

Merhaba OtoClub Ailesi:

Forumu inceledim ancak net bir bilgi bulamadım benim aracım 2007 Focus Ghia araçta klima sorunu mevcut şöyleki Şöför tarafı Sıcak üflerken Yolcu tarafı soğuk üflüyor satın aldığım arkadaş bana torpidonun oradan söküp bir vidayı çevirmen yeterli dedi ancak ben bulamadım o vidayi elektrikciye gittim bu çok zor yapılması bu araçı sana nasıl satmışlar helal olsun felan dedi kafam karıştı.

Yukarıdaki sorun ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyim acaba nereye gitmeliyim istanbul anadolu yakasında usta önerisi olan varmıdır yardımlarınızı rica ediyorum  

tarihinde Oktay Tuna tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çift bölge sistem var sağ ve sol klapeler farklı sıcaklığı üflüyor, sizin arabada sağ taraf bozuk sanırım onu kastetmiş, pratik bir çözüm bulmuş vr onu uyguamış, torpido göznü söküp oradan bakın, ne yapmışlar anlaşılır

Yorum bağlantısı
Oktay Tuna
Çağlar Bayur yazdı:

çift bölge sistem var sağ ve sol klapeler farklı sıcaklığı üflüyor, sizin arabada sağ taraf bozuk sanırım onu kastetmiş, pratik bir çözüm bulmuş vr onu uyguamış, torpido göznü söküp oradan bakın, ne yapmışlar anlaşılır

Hocam cevap için teşekkür ederim kalıcı bir çözüm için yol haritam ne olmalı ilk gideceğim usta hangisi olmalı elektirikcimi klima uzmanı birinemi gitmek lazım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mekanikerler bakar, ismi klima diyoruz ama havalandırma klapesindemekanik bir işlem yapılacak, kalıcı tamiri için kazan sökülmeli, işçiliği yüksek olur, zaten eski sahibi de o yüzden pratik çözüm üretmiş anlaşılan, yaz başı ve kış başı bir defa çevirip bırakıyordur klapeyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...