İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Yağ Su Karışımı

Fikret Güngören

Recommended Posts

Fikret Güngören

Selamın aleyküm üstadlar bir sorunum var ama araç hiç zorlanmadan dur kalk trafikte stop etti ve 1 km sonra gideceğim yete varıp durduğumda yerini tam olarak göremediğim kayışların olduğu kısımdan basınçlı bir şekilde su kaçağı olduğunu gördüm ve yağ çubuğunu çektiğimde yağ su karışmış araç halen ne tekleme ne zorlama tek marş rölantide çalışıyor stabil çalışıyor ustalar kafasına göre yağ soğutucu patlamıştır conta değildir diyor kimisi devirdaim gitmiş bir türlü mantıklı cevap bulamadım benim düşüncem conta gitti fakat ustalar o zaman araba zor çalışır tekler stop eder diyor conta gittiysede araba bir yara almadı diye düşünüyorum sade conta ile kurtarabilirim çünkü 10 gündür yatıyor halen tek marş ve rölantide tekleme stop etme olmadan çalışıyor daha önce başına bu durum gelmiş olan varya yardımcıdı olabilecek var Mıdır bursadayım yönlendireileceğiniz bir yerde olur şuan herkes kafasına göre 5 bin 8 bin çekiyor en uygun 3 bine yapanı buldum bütün malzemeleri ben aldım ekstra hariç saplamadan contaya motor yağı filtresine kadar sırf işçilik istiyorum değer biçemiyorlar anlamadım gitti şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

aynısı passatta başıma gelmişti, kanal temizliği, devirdaim ve yedek su kabı değişimi yapılacak, ben conta işine katılmıyorum araç hararet görmediyse?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şanzıman yağ soğutucusu radyatörün içinde, su nerede var ? şanzıman yağ çubuğudamı motor yağ çubuğunda mı?

Yorum bağlantısı
Fikret Güngören
Çağlar Bayur yazdı:

şanzıman yağ soğutucusu radyatörün içinde, su nerede var ? şanzıman yağ çubuğudamı motor yağ çubuğunda mı?

Motor yağ çubuğunda üstad 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

contanın daha ilk zamanları ise şu an marş basar, önceden de kapak hiç sökülmedi ise

Yorum bağlantısı
Fikret Güngören

Çağlar Bayur yazdı:

Abi büyük ihtimal conta gidik ama otomatiklerde araştırdığım kadarıyla yağ soğutucu yok diğer Manueller gibi değil yada conta kapının önünde gitti araç yara almadı ki halen tek marş var teklemesiz stabil çalışıyor benim fikrim yoksa başka ihtimal varmıdır ki yağ su birbirine girsin 

Çağlar Bayur yazdı:

contanın daha ilk zamanları ise şu an marş basar, önceden de kapak hiç sökülmedi ise

Anlıyorum abi mantıklı olanda bu daha yeni oldu ki araç halen stabil inşallah conta ile kurtarırım birde bu triger veya o kayışların olduğu yer altına eğildim baktım göremedim oralardan su kaçağı vardı basınçlı bir şekilde devirdaim olabilir mi sorum devirdaimden midir acaba 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sudur yürür, ancak tarif edilen bölgedeki su genelde devirdaim kaçağını tarif etmektedir

Yorum bağlantısı
Fikret Güngören
Çağlar Bayur yazdı:

sudur yürür, ancak tarif edilen bölgedeki su genelde devirdaim kaçağını tarif etmektedir

Abi her zamanki gibi yardımcı olduğun için teşekkür ederim forumdaki bütün mk2 mondeo konularını okudum çok şeyler öğrendim çoğu sorunları çöZdüm yazarken düşündüm acaba çağlar abi bizede yorum yaPar mı diye yanıltmadın eyvallah ... 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fikret Güngören yazdı:

Abi her zamanki gibi yardımcı olduğun için teşekkür ederim forumdaki bütün mk2 mondeo konularını okudum çok şeyler öğrendim çoğu sorunları çöZdüm yazarken düşündüm acaba çağlar abi bizede yorum yaPar mı diye yanıltmadın eyvallah ... 

bilgi paylaştıkça değerlidir

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Söylenen yere göre sorun devirdaim kaçağı gibi görünüyor fakat yağa su karışma durumu var ise bence kesin üst kapak contası kontrol edilmelidir. Conta ömürlü bir malzemedir ve hararet harici de araç yağa su karıştırabilir. Bence güvendiğiniz bir tamirciye aracınızı bırakın ve orjinal yedek parçalar ile onarmasını talep edin, Tamircilerin çoğu yedek parçacılar ile iskontolu çalışır ve her zaman parçası sizden ucuza alırlar (tabi üzerinede bir miktar marj koyarlar), aynı zaman da işini doğru yapan bir tamirci tecrübe etmediği markanın yedek parçasını aracınızda kullanmayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Umut Kaya1

Eğer contada problem varsa su borularında sertleşme başında olur bunu kontrol edin şu borularında şişme yoksa yağ soğutucusu sadece şanzımanın değil bazı araçlarda motorun da yağ soğutucusu var bu yağ filtre kütüğünün oralarda olabilir bence sorun yağ sogutucusunda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...