İçeriğe Yönlendir

Bu Nasıl Bir Tuzak...Pes Artık..

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Bu gün yayınevine gittim..İşler biraz uzadı..20.40 ta çıktım..Saat tam 21.00 gibi evime 2 km filan var..Haliyle insanlar cezaya kalmayım diye hızlılar..Ve o saatte gece radarı koymuşlar..Ne uyarı ne levha..Hiç bir şey yok..Devletim diyor ki yavaş gidersen yakarım..Hızlı gidersen de yakarım..Sağa çekip hiç gitmezsen daha fena yakarım..Her türlü öpe...Pardon... Yakarım..

Sabır taşı olsa çatlar bu ülkede..

• Beğen 4
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, şhre ait birşey sanırım İStanbul da 2100 de tüm yollar hala dolu oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Radarın olduğu yer şehrin en işlek caddesi..Full doluydu yol..Ceza yemeyen kalmamıştır heralde..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçmiş olsun. Yıllar önce Samsun"da Hastane güzergahında 30km limit olan yerde 50km civarı hızla radar cezası alınca , olayın aslında insanları caydırmak değil para kazanmak olduğunu anlamıştım. O günden sonra çok daha uyanığım , çok seyahat ediyorum , artık gittiğim şehirlerdeki yerli plakaların gidişine göre gidiyorum. Sanırım taktik başarılı ki uzun süredir şehir içinde ceza yemedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Yıllar önce Samsun"da

onlar özel işletmeye aitti bir ara sonra ne oldu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Ali Gök

izmir yolu harika bu konuda çok seviyorum. otoyola girmezsen adım başı radar otoyola girersen de hgs den otomatik 400 kağıt :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Metin Mankal yazdı:

Devletim diyor ki yavaş gidersen yakarım..Hızlı gidersen de yakarım..Sağa çekip hiç gitmezsen daha fena yakarım..Her türlü öpe...Pardon... Yakarım..

Demek ki boşuna dememişler, " ne tarafa dönersen dön, ensen arkada kalır" diye. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

(geçmiş zaman) yol yapımı sırasında yol kenarlarına dağ gibi mıcır  öbekleri dökmüşler .bizimkiler de iki öbek arasına soteye yatmış katliam yapıyor.(ancak 50 metre kala fark edebiliyorsun) ilerdeki çevirme noktasında şampiyonluk konvoyu kadar araç vardı. o ayki memur maaşları oradan karşılanmıştır. 😉😀

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Metin hocam radarın başında duran kişinin de etkisi oluyor sanırım. Başında duran memur arkadaş yoksa ceza gelmeyebilir. Otomatik bir sistem yok diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Son damla bardağı taşırır. Oraya kadar su koymazsak sıkıntı olmaz ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Servet Aydın yazdı:

Son damla bardağı taşırır. Oraya kadar su koymazsak sıkıntı olmaz ama

Taşırmaz abi. Annemin Trabzonlu olması vesilesiyle her yıl Trabzon'a gideriz. Ordu, Giresun, Samsun bölgesinde (bir süredir gitmediğimden akıbeti bilmiyorum) özel bir şirkete verilmişti sabit radar işi. Her gün aynı güzergahı kullanan otobüsler bile radar cezası yiyordu. O karadeniz halkı o kameraları söküp belediyenin önünde yakmadıysa bir şey olmaz demektir. 

Erhan Doruk yazdı:

Geçmiş olsun. Yıllar önce Samsun"da Hastane güzergahında 30km limit olan yerde 50km civarı hızla radar cezası alınca , olayın aslında insanları caydırmak değil para kazanmak olduğunu anlamıştım. O günden sonra çok daha uyanığım , çok seyahat ediyorum , artık gittiğim şehirlerdeki yerli plakaların gidişine göre gidiyorum. Sanırım taktik başarılı ki uzun süredir şehir içinde ceza yemedim.

Onu bende yapıyorum hocam :) Çok işe yarıyor. Uzun yolda da otobüslere dikkat ediyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Onu bende yapıyorum hocam [emoji4] Çok işe yarıyor. Uzun yolda da otobüslere dikkat ediyorum. 
Konunun temeli yasak saati ve o sınırı aşınca ceza yenmesi. Kolluk kuvvetleri istisnasız herkese yazmalı cezayı. Saat belli kural belli.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kongreden geliyorum desen bir şey olmazdı :)

Boştan yere basmışsın 

• Beğen 8
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Eve geç kalacağımı ön göremedim. Ön görmem gerekiyor muydu? Evet gerekiyordu. Bu benim kusurum. Bu anlamda sizden özür diliyorum diyebilirdiniz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Servet Aydın yazdı:
Murat Sahın yazdı:
Onu bende yapıyorum hocam emoji4.png Çok işe yarıyor. Uzun yolda da otobüslere dikkat ediyorum. 

Konunun temeli yasak saati ve o sınırı aşınca ceza yenmesi. Kolluk kuvvetleri istisnasız herkese yazmalı cezayı. Saat belli kural belli.

Abi yasak konusu çok başka bir nokta :) Oraya giremiyorum zira biri(leri) bizi gözetliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Evet gerçektende konunun temeli yasak saati..Denetim yapılsın..Radar da olsun..Buna itirazım yok..Normalde en fazla 10 dakikada gideceğim yol yasak saati yaklaştığı için neredeyse yarım saatimi aldı..İnsanların bu telaşından faydalanıp bir de radarla ceza yazamak..Ne diyeyim bilemedim..

Ersin Gökdemir yazdı:

Demek ki boşuna dememişler, " ne tarafa dönersen dön, ensen arkada kalır" diye. 

Ense değil de kulak arkası desek biz buna..

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Geçenlerde trafik sayfasında gördüm 30 tabelasının altında radar aracı vardı vitesi 2 ye takan yemiştir galiba 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

İstanbul da 2 ışıkta eds sahibi olsam 7 ceddime yeter çalışmasınlar bi daha... 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Salı günü Çerkezköy  e gittim gişelerden çıktım yerde radar tabelası dedim ileri de radar var her şey güzel radar ı geçtik ve önümde ki araçla hızımızı arttırdık 2 km e geçmeden tekrar radar koy bi tabela işin içinden çık bence ikinci radar içinde tabela koyulmalı.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fatih Keskin yazdı:

Salı günü Çerkezköy  e gittim gişelerden çıktım yerde radar tabelası dedim ileri de radar var her şey güzel radar ı geçtik ve önümde ki araçla hızımızı arttırdık 2 km e geçmeden tekrar radar koy bi tabela işin içinden çık bence ikinci radar içinde tabela koyulmalı.

Mahkeme yolu açık. Bildiğim kadarı ile emsal karar da var bu konuda. 

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Gece radarını(polisli) ilk defa duydum. Yıllardır merak ettiğim bir durumdu. Kimseden duymamıştım görmemiştim.  Geçenlerde haberlerde çıktı yeni bir radar geliştirmişler onu deniyor olabilirler mi acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
ALİ SEYKAN yazdı:

Gece radarını(polisli) ilk defa duydum. Yıllardır merak ettiğim bir durumdu. Kimseden duymamıştım görmemiştim.  Geçenlerde haberlerde çıktı yeni bir radar geliştirmişler onu deniyor olabilirler mi acaba?

Artık kurabiliyorlar hocam. Eskiden karanlık çöktümü radar işi bitiyordu, yola gece çıkıyordum radarla uğraşmamak için. :) Artık affetmiyorlar. Malum teknoloji ilerliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ALİ SEYKAN yazdı:

Ben 2000 yılında gece radarından ceza yemiştim.. 

Zor bir şey değil. 

Yani yapamadıkları için yapmıyor değiller. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...