İçeriğe Yönlendir

Bu Nasıl Bir Tuzak...Pes Artık..

Metin Mankal

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Selçuk Bakış yazdı:

Az önce çok trafik var diye yakıt almak için benzinliğe girmiştim, çıkarken yakıt bilgilerini teleona kayıt ediyordum ki karsimda radarı gördüm 😁

Neyse ki hızım daha 30'du, o trafikte ceza yiyenlerde vardı.

Birde bu radar diğerlerinden sanırım farklı idi, kaputta 37 ekran TV gibi bir cihaz vardı ama sebebini anlayamadım.

telefon cezası yersin?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Uyarı olmadan radar olamaz ki. Uyarı tabelası da yokmuymuş?

Yıllardır istanbul trabzon yaparım. Hem gündüz hem gece. Daha hiç radar cezası yemedim. Radar varsa uyarısı da var her yerde. Ya tabeleda ya da yere radar diye yazıyorlar

Malesef bu bir sakatlık. Fotoğraf çekmek yasaktır demek gibi. Hırsızın fotosunu çekiyorsun paylaşıyorsun. Adam seni mahkemeye veriyor izinsiz foto çekmekten.

Uyarı olmaz olmamalı. Hız sınırı tabelası demek "uyacaksın" demek. bitti..

Nerede "burda adam öldürmek yasaktır" yazıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Hırsızın fotosunu çekiyorsun paylaşıyorsun. Adam seni mahkemeye veriyor izinsiz foto çekmekten.

olmaz öyle şey derdim, demiyorum ama :rofl: hocam sakıncalı şeyler bunlar

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Malesef bu bir sakatlık. Fotoğraf çekmek yasaktır demek gibi. Hırsızın fotosunu çekiyorsun paylaşıyorsun. Adam seni mahkemeye veriyor izinsiz foto çekmekten.

Uyarı olmaz olmamalı. Hız sınırı tabelası demek "uyacaksın" demek. bitti..

Nerede "burda adam öldürmek yasaktır" yazıyor.

O zaman benim kamera ile çekip emniyete gönderdiğim trafik suçları da değerlendirilsin hocam. Ben varım yani.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Az önce çok trafik var diye yakıt almak için benzinliğe girmiştim, çıkarken yakıt bilgilerini teleona kayıt ediyordum ki karsimda radarı gördüm [emoji16]
Neyse ki hızım daha 30'du, o trafikte ceza yiyenlerde vardı.
Birde bu radar diğerlerinden sanırım farklı idi, kaputta 37 ekran TV gibi bir cihaz vardı ama sebebini anlayamadım.

Galiba yüz tanıma sistemi o.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

kamera ile cep telefonu cezası gelmesin?

Mehmet Göktürk yazdı:

telefon cezası yersin?

Benzinlik çıkışında isim bitmişti, yola çıktığım anda teli koltuğa bırakmıştım.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Galiba yüz tanıma sistemi o.

Büyük ihtimalle, jandarma araçlarının üzerindekilere benziyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Metin Mankal yazdı:

Bu gün yayınevine gittim..İşler biraz uzadı..20.40 ta çıktım..Saat tam 21.00 gibi evime 2 km filan var..Haliyle insanlar cezaya kalmayım diye hızlılar..Ve o saatte gece radarı koymuşlar..Ne uyarı ne levha..Hiç bir şey yok..Devletim diyor ki yavaş gidersen yakarım..Hızlı gidersen de yakarım..Sağa çekip hiç gitmezsen daha fena yakarım..Her türlü öpe...Pardon... Yakarım..

Sabır taşı olsa çatlar bu ülkede..

Abi Her akşam O güzergahta Radar var ki. Bence de olsun. Orada Kaç defa kaza oldu. Benim evin üst sokağı. Bir gün Karmeni armadaşı geçince Bir passat 6 arabayı biçti  Kazayı görsen bu yolda nasıl bir hızla gittinde park halindeki arabayı bu hale getirdin dersin. BP'den Adliyeye Kadar dikkat et abi. Her akşam radar var.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Metin Akbal yazdı:

Benim ilk radar cezam şu meşhur Ordu mevzusu. 2015 Aralıkta 6 ceza yedim. .

Aynı yerde gece saat 22.00 sıralarında Ardahan dan dönüşte bende ceza yedim.132 km hızla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tuzak olmalı en kralından her yerde olmalı. 

Ancak....

Kurallar da yerinde olmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aynı yerde gece saat 22.00 sıralarında Ardahan dan dönüşte bende ceza yedim.132 km hızla.
80 80 90 101 102 104 km hızlarım :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Tuzak olmalı en kralından her yerde olmalı. 

Ancak....

Kurallar da yerinde olmalı.

Kurallarda sıkıntı yok. Yol düzenlemesi sıkıntılı. Şehirlerarası yol şehrin göbeğinden geçiyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Eniştemin arabasının gazı bitti araba benzinde de çalışmıyor. Biz de başladık itmeye ters yöne doğru gidersek yaklaşık 100 200 metrede petrol var.Ters  yol üzerinde de radar duruyor gittim durumu anlattım. iyi ki de  sormuşum. Kamera gördüğü anda ters yön cezası yazarım dedi. Mecburen diğer taraftaki petrole yaklaşık 2 3km itmeye başladık. Sağolsun biri denk geldi çekerek gittik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Uymaz yazdı:

Eniştemin arabasının gazı bitti araba benzinde de çalışmıyor. Biz de başladık itmeye ters yöne doğru gidersek yaklaşık 100 200 metrede petrol var.Ters  yol üzerinde de radar duruyor gittim durumu anlattım. iyi ki de  sormuşum. Kamera gördüğü anda ters yön cezası yazarım dedi. Mecburen diğer taraftaki petrole yaklaşık 2 3km itmeye başladık. Sağolsun biri denk geldi çekerek gittik. 

Tam da bidonla alsaydınız diyecektim. Lpg imiş :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Kurallarda sıkıntı yok. Yol düzenlemesi sıkıntılı. Şehirlerarası yol şehrin göbeğinden geçiyor. 

Kesinlikle yol konusunda haklısınız. Ben de aynı şeyi düşünüyorum. Çevre yolları hiçbir şekilde ne il ne ilçe trafiğine karışmamalı. Çevreden dolaşmalı. Öyle olmayınca olur olmaz yerlerde hız sınırları bi 50 ye düşüyor bi 110 a çıkıyor. Uymak mümkün değil kesinlikle..
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sıkıntı var. 50 olması hiçbir şekilde gerekli olmayan yere 50 yazıyorlar. Hiçbir şekilde gerekli değil. Her türlü yemini ispatı yaparım. Yüzlerce örneği var.

Ayrıca 110 diye bölünmüş yolda 110 yazmıyorlar. Hep takip edeceksin. Gelişmiş ülkelerde maks hız da arada bir hatırlatılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Sıkıntı var. 50 olması hiçbir şekilde gerekli olmayan yere 50 yazıyorlar. Hiçbir şekilde gerekli değil. Her türlü yemini ispatı yaparım. Yüzlerce örneği var.
Ayrıca 110 diye bölünmüş yolda 110 yazmıyorlar. Hep takip edeceksin. Gelişmiş ülkelerde maks hız da arada bir hatırlatılır.

Mehmet hocam aynen dediğiniz gibi. 50 o kadar gereksiz ki birçok yerde. Ben bi denemek istedim, 110-116 civarlarında sabitleyip giderim uzun yolda, 50 ye inebilecek miyim diye. Mümkün de değil zaten. Ciddi fren yapmak gerekiyor.
Hız tabelalarını da takip ediyorum, hatırlatma yapması gerek ama koymuyorlar. Kimi yerde 90 a düştüğü de oluyor. Tabela koymuyorlar. Ben uzun yolda navigasyonu mutlaka açıyorum o yüzden. Hız sınırlarını gösteriyor en azından. Yalnız, onda da yüzde yüz doğru değil. Bildiğim yerlerde yanlış gösterdiği de oluyor, yakalıyorum.
Bunu çözmek isteseler şöyle yapılabilir:
İl içinden geçen yollarda yeni bir çevre yolu yapılırsa ne ala ama onun haricindeki tüm, ilçe, köy vs geçişlerinde yolu her iki yan taraftan yaya ve araç geçişine kapatacaklar. Tel örgü veya ona benzer bir malzemeyle. Araç geçişi ve yayalar için de bir tane üst geçit yaptın mı şehirler arası giden hızını azaltmadan sabit gidebilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Oktay Göktaş yazdı:

..her iki yan taraftan yaya ve araç geçişine kapatacaklar. Tel örgü veya ona benzer bir malzemeyle. Araç geçişi ve yayalar için de bir tane üst geçit yaptın mı şehirler arası giden hızını azaltmadan sabit gidebilir.

Hiç köyde bulunmadın herhalde. Günah olur adamlara ya. olmaz öyle.

70 e insin 70 e ineriz. sıkıntı yok. Sıkıntı 50 de. Çünkü ben iniyorum arkadan taş kamyonu selektör yapıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

bence 50 tabelasından fazlaca basılmış ziyan olmasın diye sağa sola asmışlar. 😀 iki evden başka bir şey yok sınır 50 ye düşüyor. bir de hız sınırı bitiş tabelası da çoğu yerde yok.50 tabelası var eeee nereye kadar 50. biz alıştık gidiyoruz bir şekilde  de turistlere acıyorum valla. 110-50-70-110-50-70 canları çıkıyor.🙂

tarihinde Haluk Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

ilçe, köy vs geçişlerinde yolu her iki yan taraftan yaya ve araç geçişine kapatacaklar. Tel örgü veya ona benzer bir malzemeyle. Araç geçişi ve yayalar için de bir tane üst geçit yaptın mı şehirler arası giden hızını azaltmadan sabit gidebilir.

Hiç köyde bulunmadın herhalde. Günah olur adamlara ya. olmaz öyle.

70 e insin 70 e ineriz. sıkıntı yok. Sıkıntı 50 de. Çünkü ben iniyorum arkadan taş kamyonu selektör yapıyor. 

Aynen valla. Annemin köyüne giderken 4 km fazladan yapıyorum bölünmüş yol :) Köyün yol ayrımı her iki taraftan da 2 km ortada kalıyor. Çiftçi rezil oluyor traktörle daha eziyet. Aynı dinlenme tesisleri gibi yok işte bilmem ne tesisleri 5 km geride falan :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...