İçeriğe Yönlendir

Sabah Egzozdan Gelen Benzin Kokusu

Mustafa Tuğ

Recommended Posts

Mustafa Tuğ

Arkadaşlar sabahları arabamı çalıştırdığım da lpg ye geçene kadar egzozdan benzin kokusu geliyor 4-5 dk içinde lpg ye geçtiğinde kesiliyor. 

Ne yaptıysam çözülmedi ustalarda bişey olmaz normal diyip yolluyor yardımınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

İlk soğuk çalıştırmada normal diye düşünüyorum onu bende yaşıyorum. Isınınca geçiyor.  Ama 4-5 dk sürmüyor. En fazla 2dk. Önemli olan ısınsa dahi devam edip etmediği. 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
(düzenlendi)

Soğuk motoru beslemek için otomatik jikle yakıtı zengin karışımla motora veriyor gayet normal.

tarihinde M. Asım Kahraman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tuğ

Isındığında birşey yok bunu elimi egsoza dayayarak anlayabiliyorum yani araba lpg ye geçtiği an koku kesiliyor. 

Soğuk havalarda 4-5 dkda geçiyor benzine 

Normalde 2 dk da falan geçiyor 

Son muayenem de benzinde emisyon ölçümü geçmedi gazda geçti. O yüzden bu konunun biraz üstüne düştüm

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Sıcak motorda aracı benzine geçirdiğinizde yine geliyorsa normal değil, verimli yanma gerçekleşmiyor olabilir. Hava/yakıt oranı hatalıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Lpg olmayan araçta da soğukken o durum olur hatta bir miktar su çıkışı dahi görürsünüz

Yorum bağlantısı
Mustafa Tuğ

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Biraz içim rahatladı çok kafaya taktığım için sanayiye gidip boşa para harcıyorum malesef 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...