İçeriğe Yönlendir

Uzun Yol Arabası İçin Tavsiye

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Bir abiye uzun yol arabasi lazimmis bana dedigi en iyi uzun yol arabasi nedir bende dedim ki d segmentidir abi. e segmentine para yetmez d iyidir, Sizcede oyle mi? 

Uzun yol araba tavsiyelerinizi soylerseniz cok iyi olur. butce soylemedi , konfor , yalitim ve saglamlik istiyor adam, benzin mi dizel mi diye sordum fark etmez dedi , Bence ford mondeo yani tas gibi bir araba gibi geliyo bana hassas degil cabuk bozulmaz sessiz konforlu, ben boyle biliyorum yani mondeo yu.  Sizin fikirleriniz nelerdir bizi bilgilendirirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bütçe vermediyse S Class iyidir. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Ümit Türk yazdı:

Uzun yol dediğiniz kaç km? Yurtdıışına falan mı çıkacak mesela? 

aynen istabul kars bile uzun yol benim icin 2 bin 3 binlik yollara gidicek 

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bütçe vermediyse S Class iyidir. 

yok abi iste d segmenite kadar yeter maksimum 

Murat Sahın yazdı:

Dizel, mümkünse D segmenti. Mümkünse otomatik. 

otomatikde hem fikiriz abi bide modeli bulsak tamamdir :) 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
İsa Erdoğan yazdı:

E serisi

5 serisi

A6

Mondeo 

Passat

Guzel bi liste abi cok sagol , sence iclerinden hangisini tek birakirsin konfor sorunsuzluk yalitim vs bakimindan ,  dedigim gibi ben mondeo demistim ama sizin tecrubeleriniz daha coktur diye size danismak onemli diye duusnuyorum burda

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

C5 :)

Şaka bir yana.. 

Bütçe bilmeden önermenin anlamı yok. Sonu yok. 

Sıfır mı, ikinci el mi, sedan mı, suv mu ? Bagaj ihtiyacı olacak mı, yoksa iş için sürekli yollarda olan biri mi ? 

Mesela grand cmax da çok güzel bir uzun yol aracı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 :)

Şaka bir yana.. 

Bütçe bilmeden önermenin anlamı yok. Sonu yok. 

Sıfır mı, ikinci el mi, sedan mı, suv mu ? Bagaj ihtiyacı olacak mı, yoksa iş için sürekli yollarda olan biri mi ? 

Abi yakisikli sedan ayrodinamigi guzel uzun yolda yormiycak gerek yalitimi konforuyla bir arac ariyo , fiyatlar cok degisken oldugu icin direk istedigi kosullari soyledim yani mesela passat dsg sorunu var ama ben mondeo dedim cunku duymadim hic bir problemini ama surmedim de iste bu konularda tecrubeli kisiler bilgi verirse cok iyi olur yani tecrube yasamis suruculer neyi tavsiye eder cunku biz c segmenti surduk en fazla focus megane falan hangileri iyidir uzun yolda konforda klimada , arac sedan olucak otomatik olucak abi 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

f3Ygg0

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ham de 10 numara :)

f3Ygg0

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Aydın Sert yazdı:

f3Ygg0

Ham de 10 numara :)

f3Ygg0

abi devrilmez demi ben bu suvlari hic sevmiyorum yakisikli degil hb bile okay ama bu araba sanki aile araci biraz daha :))

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Tulak Akan yazdı:

abi devrilmez demi

80 ile girilecek yere 180 ile girerse devrilir elbet. 😉

Takla bile atar.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

6 yıldır mondeo kullanan biri olarak E250 4 matic, A6 quattro olmadığı müddetçe mondeo 2,0 tdci tercih ederim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Mondeo'da bakımlı araba alamazsa en uzun gideceği yol sanayi olur.

Ben sürekli uzun yol yapacak olsam D segmenti için Superb ya da Passat alırdım. 

Ayrıca aynı model yılı için konuşuyorsa E serisi, A6 vs ile Mondeo Passat arasında kalınmaz. Kalınıyorsa bir yerde yanlış var demektir. 

He 400.000 e Passat da var, E serisi de var orası ayrı konu. Bence kriterler daha net olmalı.,

Örneğin en fazla x yaşında, en fazla xxx TL

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Mondeo'da bakımlı araba alamazsa en uzun gideceği yol sanayi olur.

Ben sürekli uzun yol yapacak olsam D segmenti için Superb ya da Passat alırdım. 

Ayrıca aynı model yılı için konuşuyorsa E serisi, A6 vs ile Mondeo Passat arasında kalınmaz. Kalınıyorsa bir yerde yanlış var demektir. 

He 400.000 e Passat da var, E serisi de var orası ayrı konu. Bence kriterler daha net olmalı.,

Örneğin en fazla x yaşında, en fazla xxx TL

abi soyle soyliyim sen cmax i onerince bende mondeo demistim mondeo ya daha cok yaklastim ikiside ford sonucta diye passat konusunda dsg oldugu icin ve en fazla 1.4 motor tarzi oldugundan yine problemli olabilir diye o topada oyle girmek istemedik ama superb cok mantikli geldi suan mondeo daha asi geliyo bana daha guzel , ama en basta dedigin bu sanayi olayi neden oyle cok sorunlu bir arac mi kendisi hic bi bilgim yok bu arabalar hakkinda surmedim 

Nihat Palolu yazdı:

Bmw mercedes audi bayisine gidip, 200-250 beygir bir araba alıp çıkacak.

abi bmw ye gitse soyle bi sey duydum bmw alan borcu olur bmw hep masraf vs , audi de yag yakma vs boyle seyler varmis abi ne kadar dogru bilmiyorum , yani suan secenek olarak bi tek mercedes kaldi dediginden 

Metin Uzunoğlu yazdı:

6 yıldır mondeo kullanan biri olarak E250 4 matic, A6 quattro olmadığı müddetçe mondeo 2,0 tdci tercih ederim.

mondeo guzel demi abi , sen karsilastin mi bi sorunundan dikkat et didigin yeri var mi

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim Talisman ı vereyim.Konfor,güzellik ,güç, yol tutuş ve sessizlik 1.6 dizel 160 hp ile her türlü ihtiyacını karşılar. :) 

Açıkcası bu benim bindiğim en iyi D sınıfı otomobillerden biri oldu.Donanım ve motor kombinasyonu ile bence çok yerinde bir tercih olur.

Bundan önce mondeo,insignia,passat bmw 3 serisi,ford c max(bu mpv sınıfı ama güzel araç) gibi araçları kullanan biri olarak söylüyorum.

Performans olarak 1.6 t insignia dan sonra en zevk aldığım araç.

Şaka bir yana Talisman gerçekten iyi bir alternatif.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

2015 üstü Focusla da uzun yol gayet iyi yapılır yapıyorum da tavsiye ederim. 

Maddiyat açısından sorun olmayacaksa: 

1- Mercedes E Serisi

2- Audi A5 veya A6

3- Mondeo

4- Passat

Bmw'yi listeye almadım çünkü ben sevmiyorum o markayı. Fakat Bmw'nin 5 serisi araçları da uzun yolda çok konforludur.

Not: Mondeo'yu kötüleyen gördüğüm başlık. '98 model mondeoya bindiysen sanayi normaldir. '98 passatla da bu ihtimal vardır Mercedesle de. 2020 Mondeo'ya bin bakalım nasıl hissettiriyor. 

Lüks markalar harici D segmentinde en kral araçlardan biridir Mondeo, diğeri de Passat. 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Muhammet Ali Deli yazdı:

2015 üstü Focusla da uzun yol gayet iyi yapılır yapıyorum da tavsiye ederim. 

Maddiyat açısından sorun olmayacaksa: 

1- Mercedes E Serisi

2- Audi A5 veya A6

3- Mondeo

4- Passat

Bmw'yi listeye almadım çünkü ben sevmiyorum o markayı. Fakat Bmw'nin 5 serisi araçları da uzun yolda çok konforludur.

Not: Mondeo'yu kötüleyen gördüğüm başlık. '98 model mondeoya bindiysen sanayi normaldir. '98 passatla da bu ihtimal vardır Mercedesle de. 2020 Mondeo'ya bin bakalım nasıl hissettiriyor. 

Lüks markalar harici D segmentinde en kral araçlardan biridir Mondeo, diğeri de Passat. 

abi ne kadar cok audi yazan var guzel sanirim ,  nasildir bu audi , hani nasil bilirsiniz derle ya o anlamda soruyorum , vw grubunda oldugu icin pek guvenmedim bu araca audi a4 e yeter paramiz en fazla a5 a6 baya zor

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
(düzenlendi)

Ortalama bi bütçe yazmalısın.

Mondeo 70 binede var 700 binede

Ve yaş aralığı.

tarihinde İsa Erdoğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Tulak Akan yazdı:

abi ne kadar cok audi yazan var guzel sanirim ,  nasildir bu audi , hani nasil bilirsiniz derle ya o anlamda soruyorum , vw grubunda oldugu icin pek guvenmedim bu araca audi a4 e yeter paramiz en fazla a5 a6 baya zor

Kardeşim Audi VW grubundadır ama VW, Seat, Skoda ile eşdeğer üretilmiyor. Motorunda benzer hatta aynı parçalar var ama Audi kalitesini bozmadılar özellikle iç mekan kalitesinin de vw araçlardan çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. A4'te çok iyi araçtır. Hatta yazacaktım ama galiba maddiyatta sorun yok diye düşünerek A5, A6 önerdim. A4 alabilecek durumun varsa kesinlikle alabilirsin. Mondeo Passat arasında kalırsan da kesinlikle Mondeo al 1.5 ecoboost 6 ileri otomatik 165ps titan kasa rahatına bak. 2020 sıfırları 360 civarındaydı ikinci ele bakmadım.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bilgi çok az. Kaç kişi olacak aracın içinde mesela? 4 kişi ile 5 kişi arasında araç o kadar değişir ki. Bütçe ne kadar? Baktığı aracın yaş aralığı konusunda tercihi var mı? 

Mesele uzun yol gitmekse, 2004 astra g ile Akdeniz, Ege, Marmara her yere gittim. Hem de geçen yıla kadar gitmeye devam ediyordum. Bakımlı her araç uzun yola gider. Beklenti nedir? Rahat olayım güvende hissedeyim diyor da yakıt ne kadar önemli? T5 S80 öneririm mesela. 10 numara arabadır. Yolda hemen her benzinlikte pompaya yanaşma ihtiyacı hasıl olabilir, haliyle yakıt tüketimi ne kadar önemli? Mondeo ile focus arasında 2 litreden fazla oynar yakıt tüketimi. Focus ile de uzun yol gidilir. 2006 model focus ile peder her yıl Trabzon'a gidip geliyor hemde çoğunlukla senede iki defa. Haliyle, beklenti ve bütçe önem arz ediyor. Yoksa alsın navigator 5.4, 25 litre yaka yaka gitsin :D

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Muhammet Ali Deli yazdı:

Kardeşim Audi VW grubundadır ama VW, Seat, Skoda ile eşdeğer üretilmiyor. Motorunda benzer hatta aynı parçalar var ama Audi kalitesini bozmadılar özellikle iç mekan kalitesinin de vw araçlardan çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. A4'te çok iyi araçtır. Hatta yazacaktım ama galiba maddiyatta sorun yok diye düşünerek A5, A6 önerdim. A4 alabilecek durumun varsa kesinlikle alabilirsin. Mondeo Passat arasında kalırsan da kesinlikle Mondeo al 1.5 ecoboost 6 ileri otomatik 165ps titan kasa rahatına bak. 2020 sıfırları 360 civarındaydı ikinci ele bakmadım.

360 uygun gibi abi fiyatlar yinde cok garip ama ben aslinda abi ye dedim ki bmw secme problemli ama audi mercedes dusun audi de karizama araba sadece yag eksiltme falan korktugumuz icin secemedik , mondeo veya a4 cok mantikli gibi suan 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Murat Sahın yazdı:

Bilgi çok az. Kaç kişi olacak aracın içinde mesela? 4 kişi ile 5 kişi arasında araç o kadar değişir ki. Bütçe ne kadar? Baktığı aracın yaş aralığı konusunda tercihi var mı? 

Mesele uzun yol gitmekse, 2004 astra g ile Akdeniz, Ege, Marmara her yere gittim. Hem de geçen yıla kadar gitmeye devam ediyordum. Bakımlı her araç uzun yola gider. Beklenti nedir? Rahat olayım güvende hissedeyim diyor da yakıt ne kadar önemli? T5 S80 öneririm mesela. 10 numara arabadır. Yolda hemen her benzinlikte pompaya yanaşma ihtiyacı hasıl olabilir, haliyle yakıt tüketimi ne kadar önemli? Mondeo ile focus arasında 2 litreden fazla oynar yakıt tüketimi. Focus ile de uzun yol gidilir. 2006 model focus ile peder her yıl Trabzon'a gidip geliyor hemde çoğunlukla senede iki defa. Haliyle, beklenti ve bütçe önem arz ediyor. Yoksa alsın navigator 5.4, 25 litre yaka yaka gitsin :D

abi 7 8 litre kadar yaksin , sedan olsun, otomatik olsun, yalitim ve konfor olsun, fakat su tirim sesi dayaniksiz on takim vs olmasin , d segmenti olsun kriterler bunlar yani heralde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...