İçeriğe Yönlendir

Focus P0112 Emme Giriş Hava Sıcaklık Sensörü Devresi Düşük Arızası

VAHİT YALÇINKAYA

Recommended Posts

VAHİT YALÇINKAYA

Ford Focus 2005 1.6 motor aracım sürekli bu arızayı veriyor hafif tekliyor sonra lamba yanıyor ve bariz şekilde güç kaybı oluyor siliyorum 15 DK sonra biraz yol kat edince tekrar arıza lambasi yanıyor neyse yapılan işlemler öncelikle sensörü değiştirdik sıfır iat map  sensörü taktik yine aynı bir şey değişmedi araçda emme manifoltunda sensör var hava akışmetre yok sizlerin yardımlarını bekliyorum 

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA

Camın dibine kadar giden kablo tesisatını kontrol edicem inşallah ordan  çıkarda iç kısımdan çıkmaz

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Çağlar Bayur yazdı:

sensöre giden referans voltajı vardır, tesisatta kısa devre olabilir

Tesisati komple kontrol ettim iç kısıma kadar sağlam kopukluk yok yırtık yok sonra Sensörü Orjinal Çıkma Sensör ile değiştirdim ariza kodunu sildim çalıştırdım şuan için lamba yanmıyor baya gezdim dolaştım sanırım halloldu gibi inşallah tekrar aynı arıza kodunu vermez 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Mehmet Ozyurek yazdı:

Oluşan arıza kodu ne ?

(P0112 Emme giriş hava sensörü 1 devresi düşük ) Arıza Lambası tekrar yandı yine aynı kod acaba farklı bı sensör mü arızalı emme manifoltundaki map sensörü nü değiştirmistim

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

(P0112 Emme giriş hava sensörü 1 devresi düşük ) Arıza Lambası tekrar yandı yine aynı kod acaba farklı bı sensör mü arızalı emme manifoltundaki map sensörü nü değiştirmistim

Bu sensör tam olarak hangisi hangi sensör??Emme manifolt hava sıcaklık sensörü arızası diye yazıyor hata kodunda  emme manifoltundaki map sensörümü motor ısı sıcaklık sensörümü belki ben yanlış sensörümu değiştirdim  acaba??

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maf yok sizin focuslarda.. Map'tır bu. onu da zaten değiştirmişsiniz.. 

Düzgün çalışan bir focustan söküp deneyin bence. 

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Mehmet Ozyurek yazdı:

Maf yok sizin focuslarda.. Map'tır bu. onu da zaten değiştirmişsiniz.. 

Düzgün çalışan bir focustan söküp deneyin bence. 

Hem sıfır aldım taktık hemde hurdacıdan  çıkma aldık denedik ikisinde de aynı asıl soru doğru sensörümü değiştiriyoruz başka bir  sensör olmasın motor ısı sensörü vs..??

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor üstündeki diğer havalandırma hortumlara bakın. Mafın tesisatına bakın. 

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA

Malum  bu konu hakkında bilgi aldım yine yardımlarınıza ihtiyacım var  sensörü değiştirdim 2 farklı sensör ile denedim ön taraftaki kablo tesisatına baktım oda sağlam gözüküyor sonuç yine aynı arıza lambası  biraz dolaştıktan sonra tekrar yanıyor sönmüyor launch cihazımdan ıat sensörünün derecesine bakıyorum 90-110 sıcaklık derecesi yazıyor voltaj olarak göremiyorum bu dereceler normalmidir ??? Bi kaç seferde -5 - 20 derecelerine düştü  sonra  geri yükseldi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Malum  bu konu hakkında bilgi aldım yine yardımlarınıza ihtiyacım var  sensörü değiştirdim 2 farklı sensör ile denedim ön taraftaki kablo tesisatına baktım oda sağlam gözüküyor sonuç yine aynı arıza lambası  biraz dolaştıktan sonra tekrar yanıyor sönmüyor launch cihazımdan ıat sensörünün derecesine bakıyorum 90-110 sıcaklık derecesi yazıyor voltaj olarak göremiyorum bu dereceler normalmidir ??? Bi kaç seferde -5 - 20 derecelerine düştü  sonra  geri yükseldi

Merhaba

Tek konudan ilerleyelim lütfen.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Selçuk Bakış yazdı:

Merhaba

Tek konudan ilerleyelim lütfen.

Saygılarımla.

İlerleyemedik henüz o yüzden yeni konu açtım 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

İlerleyemedik henüz o yüzden yeni konu açtım 

Cevaplar verilmiş?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...