İçeriğe Yönlendir

Ağır Vasıta Sürerken Alınan Keyif

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Bu bir tek bende mi oluyor? Yüklü bir pikabı veya kamyonu sürerken çok keyifli oluyor. Ağır aracı düşük viteste yavaş yavaş döndürmek, düşük vites oranlarıyla bir yere yavaş yanaşmak, rampayı çıkmak gibi eylemler bana çok keyif veriyor. Özellikle araç burunsuzsa. Hafta içi yüklü bi mazda e2200 sürdüm. Arka tekerleri küçük ve çiftli olanlardandı. O araçtan aldığım keyfi otomobilden almadım gerçekten. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Çok turlu direksiyon ile yapılan tıs tıs manevra sesleri kulağıma geldi sanki.

Bir ara sırf bu haz için kamyon simülasyon oyunlarına sarmıştım.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

Uzun dorseli tır sürmüşlüğüm var gerçekten aşırı Zevkli her taraf ayağının altında kaza yapman imkansız gibi bişey

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bu yaşta gittim logitech direksiyon aldım, ETS ve omsi2 oynuyorum arada [emoji16] Direksiyonu da ağır vasıta gibi yatık monte ettim. Çok keyifli oldu. 2725a83a0775fa8340582131c6e18182.jpg

• Beğen 9
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu bir tek bende mi oluyor? Yüklü bir pikabı veya kamyonu sürerken çok keyifli oluyor. Ağır aracı düşük viteste yavaş yavaş döndürmek, düşük vites oranlarıyla bir yere yavaş yanaşmak, rampayı çıkmak gibi eylemler bana çok keyif veriyor. Özellikle araç burunsuzsa. Hafta içi yüklü bi mazda e2200 sürdüm. Arka tekerleri küçük ve çiftli olanlardandı. O araçtan aldığım keyfi otomobilden almadım gerçekten. 

Düşük beygirli arabayla rampa çıkmanın keyfini tattınmı. 

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Engin Deniz yazdı:

Bu yaşta gittim logitech direksiyon aldım, ETS ve omsi2 oynuyorum arada emoji16.png Direksiyonu da ağır vasıta gibi yatık monte ettim. Çok keyifli oldu. 2725a83a0775fa8340582131c6e18182.jpg

Logitech g29 bakınıyorum bende😀

Formula tarzı yarış oyunları rahat oynayabilirmiyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Engin Deniz yazdı:

Bu yaşta gittim logitech direksiyon aldım, ETS ve omsi2 oynuyorum arada emoji16.png Direksiyonu da ağır vasıta gibi yatık monte ettim. Çok keyifli oldu. 2725a83a0775fa8340582131c6e18182.jpg

Aha da ben.

Omsi2 mi o

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Ara gaz falan, mükemmel hissiyat :) 

Şirkette 3 tane kamyon var, man, mercedes ve ısuzu. Özellikle kar yağıpta tutarsa ısuzu ile yanlamak çok keyifli (diğer ikisinde çok fazla sürüş desteği var, müsade etmiyorlar yanlamaya falan) :D 

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Aha da ben.

Omsi2 mi o
Aynen [emoji16]
Logitech g29 bakınıyorum bende[emoji3]
Formula tarzı yarış oyunları rahat oynayabilirmiyiz.
G29 fiyatı çok uçtu. Bunda sadece manuel vites yok. Her türlü oyunu sorunsuz oynarsınız. Direksiyon 900 dereceye kadar dönüyor.
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Engin Deniz yazdı:

Aynen emoji16.pngG29 fiyatı çok uçtu. Bunda sadece manuel vites yok. Her türlü oyunu sorunsuz oynarsınız. Direksiyon 900 dereceye kadar 

ikinci el bakıyorum bende.sizin kullandığınızın modeli nedir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

starexi o yüzden kullanmayı çok seviyordum 2 seneye yakın kullandım şimdi ets2 de otobüs modu ile oynuyorum. button box ta yaptım tadından yenmiyor :)

İsa Erdoğan yazdı:

ikinci el bakıyorum bende.sizin kullandığınızın modeli nedir.

driving force gt resimdeki

Button box bence çok daha eğlenceli olmasını sağlıyor. Klavyeyle hiç uğraşmadan. Direksiyon stsndına montajladım462773f4c926c2123e84ca272368954f.jpg645930b7bf669b40edf4fce5a9122248.jpge1ae2f773db32840874f0e0ad3e0227b.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
[mention=26108]Kemal Korkmaz[/mention]  Bak ne diyorlar.. 

Hemen bakıyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oyunu ile idare edenlerdenim bende [emoji16] Otobüs çekici vs sürmeyi çok isterim.

Ama bu Volvo yu sevmedim manevrası çok kötü, birde kendi videolarındaki gibi önüne birşey çıkınca acil fren yapmıyor [emoji23]

adc6ba37e987d04d4b957dda48df88d1.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Driving force var bendede. Şimdi baktım ikinci elleri deli para olmuş. Şimdi olsa alamazmışım.

Debraji ve h vites eksikliği hissediyom .

Bu arada bu kış D sınıfı ehliyet aldim

Iveco m23 ile 😛

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çekici Kamyon Otobüs hepsini kullandım hepsi ayrı bir keyifli Kendi Minibüsümüz vardı 30 kişilik olanlardan çok uzun yola gittim çok hatırası var bende hep hayalim Kendi Çekici aracımı alacam bir gün inşaallah çıkarım yine yollara...
281699c566ed5f20987f1bf0cc07e7b3.jpg
8141b1ea9ebeee2bec590d8cd49e8dd5.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Düşük beygirli arabayla rampa çıkmanın keyfini tattınmı. 

70-80 beygirlik (en son 100’dü galiba) as250 ile çıkılamayan yayla yoktu valla. Ama kullanmadım. 

büyük kamyon çekici de zevklidir ama ben mazda e2200 den acayip zevk aldım. Önce araç boşken sürdüm. Aman aman bir durum yoktu. Hatta 1. Vites çok  yüksek oranlıydı. Boşken 2. Viteste çok rahat kalkıyordu. Ama yük vurunca 1.vites inanılmaz keyifli oldu. Biraz rampa, yanaşma, manevra, yokuşta kalkış falan... çok keyifli gerçekten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Maşallah ya Ets2 ciler, Omsi2 ciler, vallahi bende forumda bu konuda tekim diye düşünüyordum. Kayinpederin 97 model Ford Transit'i vardı, yüklü halde uzun yol yapma fırsatım oldu, çok keyif almıştım. Keyif açısından Otobüs ve kamyonu hayal bile edemiyorum , bizde Ets2 ve Omsi2 de modlarla idare ediyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Metin Akbal yazdı:

Oyunu ile idare edenlerdenim bende emoji16.png Otobüs çekici vs sürmeyi çok isterim.

Ama bu Volvo yu sevmedim manevrası çok kötü, birde kendi videolarındaki gibi önüne birşey çıkınca acil fren yapmıyor emoji23.png

adc6ba37e987d04d4b957dda48df88d1.jpg

hocam hasar ver, lastik harici tum hasarlari duzelt, 7. viteste yan vere vere gezersin 😜

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Eskiden King Of The Road oynardık hey gidi hey. Ehliyet verirken bazen Tır yada kamyon ehliyeti denk geliyor o zaman gerçekten o şoförleri anlıyorum. Araba kullananlar insana basit iş yapıyorlar ve bana saygı duymaları gerekiyor gibi hissettiriyor :D 

Van da çalışırken çift dingil Transit vardı köyden ilçe merkezine sürekli götürürdüm.. Ne kadar zevkliydi. Hele kar üstünde of of of. Transitler yük attıkça daha zevkli kullanımı olur.. Aydın da zeytin taşırdık. Transitler yük işlerinde bence bir numara..

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Chevrolet ten ayrılamadım [emoji1787] planlarım arasında sinyal kolu (astra g sinyal kolu ile) retarder kolu ve simidi değiştirip sedef kaplatmak var sırayla yapacağız bakalım [emoji1787]7c9923e1983f0abf5345ead126b0b21b.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Vw minibüs kullanırken aldığım zevki 350 beygir octavia rs den almadım diyeyim. O büyük cüssenin direksiyonunu döndürmek, binerken yukarıya doğru çıkmak, 1. Viteste aragaz vererek kalkmak, ets 2 de hilesiz efsane ünvanlı hesabım vardı büyük ihtimal hastalık bendeki. 

Her ay 1000 km uzun yol yaparken ayakkabıları çıkarıp, vites kolundaki tesbihi elime alırdım, terapi gibi. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tayfun Aydın yazdı:

Transitler yük işlerinde bence bir numara..

4.5 ton atmış, makas bozuldu 6 ayda diye garantiye gelen vardı

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

4.5 ton atmış, makas bozuldu 6 ayda diye garantiye gelen vardı

Çağlar hocam 4.5 ton baya baya fazla değil mi Transite :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tayfun Aydın yazdı:

Çağlar hocam 4.5 ton baya baya fazla değil mi Transite :)

evet :) fenalar gelirdi bize :rofl:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...