İçeriğe Yönlendir

WIFI Menzil Artırıcı?

Tayfun Aydın

Recommended Posts

Tayfun Aydın

Sayın forumdaşlarım evimin arka odalarında ciddi wifi çekmeme problemi var. Telefonlar çoğu zaman sorun çıkarıyor. Ev ahalisi bu durumdan muzdarip.  Düşündüğüm 2-3 tane sinyal yükseltici var. Sizlerin yorumlarını merak ediyorum. Kullanan arkadaşım varsa tecrübelerini ve ürününü de bize tanıtırsa sevinirim.. Link ler aşağıdaki gibididir.. XİAOMİ iyi bir marka ama Tenda dan sanki memnuniyet daha yüksek gibi.. Markalar: Xiaomi, Tenda , Gaman , Havana sizce hangisi? Ev 130 m2. evin arka taraflarında çekmekte zorlanıyor wifi. Kullandığım internet sağlayıcı kablo tv interneti. 

https://www.n11.com/urun/xiaomi-mi-wifi-pro-turkiye-versiyon-300-mbps-24-ghz-sinyal-guclendirici-1419991?magaza=techpazar

https://www.n11.com/urun/tenda-a9-wireless-n300-300-mbps-24-ghz-menzil-arttirici-repeater-525533?magaza=teknolojininyolu

gaman Versatile 4 Antenli 300mbps Wifi Repeater Kablosuz Sinyal Güçlendirici Access Point Tekrarlayıcı Fiyatı, Yorumları - Trendyol

gaman Wifi Pro 300 Mbps 2.4 Ghz Global Versiyon Sinyal Güçlendirici Wifi Repeater Ey3 Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Havana 300 Mbps WIFI Repeater Kablosuz Sinyal Güçlendirici Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Merhaba, hangisini alırdanız alın bozulmadıkça sorun çıkmayacaktır. 

Evde kablonet kullanıyorum, netmaster modemin wifi kapasitesi çok zayıf. Xiaomi wifi repeater 1. Nesil kullanıyorum. Çok memnunum. 

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-wifi-2-sinyal-yukseltici-2nesil-yakinlastirici-300-mbps-p-HBV00000ABS4N?magaza=BrothersStore

Yalnız sana önerim bu tür usb ile çalışanlar için markalı ve sağlam bir adaptör almalısın. Noname olanlar düzgün voltaj sağlamıyor ve ürünü bozuyor . 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Erhan Doruk yazdı:

Merhaba, hangisini alırdanız alın bozulmadıkça sorun çıkmayacaktır. 

Evde kablonet kullanıyorum, netmaster modemin wifi kapasitesi çok zayıf. Xiaomi wifi repeater 1. Nesil kullanıyorum. Çok memnunum. 

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-wifi-2-sinyal-yukseltici-2nesil-yakinlastirici-300-mbps-p-HBV00000ABS4N?magaza=BrothersStore

Yalnız sana önerim bu tür usb ile çalışanlar için markalı ve sağlam bir adaptör almalısın. Noname olanlar düzgün voltaj sağlamıyor ve ürünü bozuyor . 

Erhan hocam usb ile kullanmayacağım. Prize takacağım. Direk sadece menzil artsın istiyorum. Xiaomi nin ki nasıldır acaba? Sizin ki kadar pahalı bir şeye ihtiyacım yok işin açıkçası :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

150 M2 evde her odada sıkıntısız 24 Mbps alıyorum dual band modemle. Koridorda evin ortasında modem.

Evi ortalarsaniz sıkıntısız çeker bence ama modem yeri değişmez diyorsanız xiomi wi-fi pro yeterli bir cihaz 2.4 GHz için. Yada modemin wi-fi yi kapatıp 2.4 ve 5 GHz destekli Xiaomi router alarak da 5 GHz e terfi edebilirsiniz şuanki modemde yoktur muhtemelen.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-wifi-ac1200-router-4a-giga-version-1167-mbps-24g-5g-cift-bant-4-antenli-p-HBV00000MK46E?magaza=Meber+Bilişim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

150 M2 evde her odada sıkıntısız 24 Mbps alıyorum dual band modemle. Koridorda evin ortasında modem.

Evi ortalarsaniz sıkıntısız çeker bence ama modem yeri değişmez diyorsanız xiomi wi-fi pro yeterli bir cihaz 2.4 GHz için. Yada modemin wi-fi yi kapatıp 2.4 ve 5 GHz destekli Xiaomi router alarak da 5 GHz e terfi edebilirsiniz şuanki modemde yoktur muhtemelen.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-wifi-ac1200-router-4a-giga-version-1167-mbps-24g-5g-cift-bant-4-antenli-p-HBV00000MK46E?magaza=Meber+Bilişim

Hocam şu andaki modemimde 5ghz desteği var ancak onun desteği 2.4 e göre daha dar. Ondan dolayı çok kullanmıyorum. Modemin yerini yada modemi değiştirme ihtimalim yok. router kullanmam için bildiğim kadarıyla kablo çekmem lazım ana modemden. Bu da imkansız. Biraz el mahkum menzil arttırıcıya..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tayfun Aydın yazdı:

Erhan hocam usb ile kullanmayacağım. Prize takacağım. Direk sadece menzil artsın istiyorum. Xiaomi nin ki nasıldır acaba? Sizin ki kadar pahalı bir şeye ihtiyacım yok işin açıkçası :)

Kullanmadım ama yakın çevremden Xiaomi için olumlu yorumlar duydum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Eğer mümkünse lan kablosu takılıp, onu wifi sinyaline çeviren cihazlardan bakın. Xiaomi cihazından aldım, aman aman bir performans sağlayamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

tp-link'in mesh yapan ürünleri mevcut. Bu ürünlerle salondan yatak odasına giderken sinyal düşme, wireless kopma gibi sorunlardan uzaklaşırsınız. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Everest EWR-F303 N300 300 Mbps 2.4 Ghz Router. Bir çok kez kurduk. Kurulumu kolay, arayüzü basit. Düşük sinyali neredeyse kayıpsız dağıtıyor. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ahmet Ekici yazdı:

Eğer mümkünse lan kablosu takılıp, onu wifi sinyaline çeviren cihazlardan bakın. Xiaomi cihazından aldım, aman aman bir performans sağlayamadım.

Hocam lan kablosu takamam. Yani evin içinde o kabloyu gezdiremem. Kablosuz olması şart :(

Sani Gerşon yazdı:

tp-link'in mesh yapan ürünleri mevcut. Bu ürünlerle salondan yatak odasına giderken sinyal düşme, wireless kopma gibi sorunlardan uzaklaşırsınız. Tavsiye ederim.

Hocam cahilliğime verin mesh yapmak nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim..

Burak Tokcan yazdı:

Everest EWR-F303 N300 300 Mbps 2.4 Ghz Router. Bir çok kez kurduk. Kurulumu kolay, arayüzü basit. Düşük sinyali neredeyse kayıpsız dağıtıyor. Tavsiye ederim.

Hocam Router için sanırım lan kablosunu taşımam lazım değil mi? Öyleyse çok zor. Okulda kullanıyoruz çok memnunuz ancak evde kablo ile götüremem. Mutlaka kablosuz olmalı..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Senin asıl sorunun da benim gibi netmaster modem kullanmak zorunda bırakılman. İnternette bu modemin antenlerinin güçsüz olduğundan harici anten ile modifiye ederek iyi sonuçlar almışlar. Bu biraz uzmanlık gerektiriyor.  Birde deneyerek şunu anladım ki arka odalarda netmasterin 5ghz sinyali gelmiyor ama 2.5 olan rahat geliyor. Bu wifi hattınına bağlanarak biraz daha iyi performans alabilirsin ama yapman gereken repeater almak.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Senin asıl sorunun da benim gibi netmaster modem kullanmak zorunda bırakılman. İnternette bu modemin antenlerinin güçsüz olduğundan harici anten ile modifiye ederek iyi sonuçlar almışlar. Bu biraz uzmanlık gerektiriyor.  Birde deneyerek şunu anladım ki arka odalarda netmasterin 5ghz sinyali gelmiyor ama 2.5 olan rahat geliyor. Bu wifi hattınına bağlanarak biraz daha iyi performans alabilirsin ama yapman gereken repeater almak.

Hocam altına imza atıyorum :D Nasreddin hocanın fıkrası var bilirsin "bana eşekten düşeni getirin demiş" şu anda o oldu :D

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Mi Wifi Pro kullanıyorum ilk kurulumu biraz yoruyor ancak performans açısından pek diyecek yok gayet güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam altına imza atıyorum :D Nasreddin hocanın fıkrası var bilirsin "bana eşekten düşeni getirin demiş" şu anda o oldu :D

Ben bu konuyla ilgili müşteri hizmetlerini de çok yıprattım. Bu modeller böyle işinize gelirse demeye getirdiler sonunda. Taahhüt var süreyi bekliyorum. Özellikle yoğun kullanımın olduğu saatlerde kablonet çok yavaşlıyor. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Erhan Doruk yazdı:

Ben bu konuyla ilgili müşteri hizmetlerini de çok yıprattım. Bu modeller böyle işinize gelirse demeye getirdiler sonunda. Taahhüt var süreyi bekliyorum. Özellikle yoğun kullanımın olduğu saatlerde kablonet çok yavaşlıyor. 

Erhan hocam ben genel anlamda memnunum ancak benim sıkıntım paketlerde. Bana alt paketi satmıyorlar. Size sadece şu paketi verebiliriz eski müşterimizsiniz falan filan diyorlar kendimi enayi yerine konmuş gibi hissediyorum. Bir de sinema kanallar çok vasat ve almak zorunda kaldım. Truva izlemekten gına geldi. İnterneti genel anlamda fena değil. Ben devam etmeyi düşünüyorum zira ttnet ten daha iyidir. Zaten aman aman da birşey yaptığımız yok normal forumlar instagram falan filan. Televizyonda ona bağlıyım çünkü eve ortak antenden tek hat çekmişler ama evde 2 tv var. Bu sefer kablo tv birine diğerine de ortak apartman hattı taktım. Biraz zorunlu gibiyim kablo nete :(

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet Ekici yazdı:

birkaç video baktım dediğiniz gibi bir artış saglamıyor hızda sanki, yada video çekenler beceremedi. Bir kişi yapmış sadece 0,2 den 10-11 Mbps ye çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Tayfun Aydın yazdı:

Erhan hocam ben genel anlamda memnunum ancak benim sıkıntım paketlerde. Bana alt paketi satmıyorlar. Size sadece şu paketi verebiliriz eski müşterimizsiniz falan filan diyorlar kendimi enayi yerine konmuş gibi hissediyorum. Bir de sinema kanallar çok vasat ve almak zorunda kaldım. Truva izlemekten gına geldi. İnterneti genel anlamda fena değil. Ben devam etmeyi düşünüyorum zira ttnet ten daha iyidir. Zaten aman aman da birşey yaptığımız yok normal forumlar instagram falan filan. Televizyonda ona bağlıyım çünkü eve ortak antenden tek hat çekmişler ama evde 2 tv var. Bu sefer kablo tv birine diğerine de ortak apartman hattı taktım. Biraz zorunlu gibiyim kablo nete :(

Bizde de 2 tv olduğu için kullanıyoruz. Sana bir öneride bulunayım. Sinema kanal paketini iptal et. Tv de djital uydu alıcısı varsa SD yayın paketine geç. Tv ye conax modül al kartı ona tak ve hd izlemeye devam et. Aylık ücreti baya düşüyor. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam Router için sanırım lan kablosunu taşımam lazım değil mi? Öyleyse çok zor. Okulda kullanıyoruz çok memnunuz ancak evde kablo ile götüremem. Mutlaka kablosuz olmalı..

Bu cihazın köprü modu var. Kablosuz alıp kablosuz-kablolu dağıtıyor. Düşük sinyali alıp neredeyse kayıpsız dağıtabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Bizde de 2 tv olduğu için kullanıyoruz. Sana bir öneride bulunayım. Sinema kanal paketini iptal et. Tv de djital uydu alıcısı varsa SD yayın paketine geç. Tv ye conax modül al kartı ona tak ve hd izlemeye devam et. Aylık ücreti baya düşüyor. 

Hocam paketi iptal edemiyorum. Geçen sene mevcut müşterilerimize özel diye aradılar. Sinema paketi istemiyorum dedim olmaz bunda sinema paketi standart dediler. Ben başka paketler istiyorum sadece hd tv ve internet o kadar başka bir şeye gerek yok diyorum yok illa sadece bunu alabilirsiniz falan filan dedi resmen beni o pakete itti diyeyim. Eğer ilk müşterilere özel bir durum olursa bu sene üyeliği hanımın üstünden açmayı düşünüyorum. Benim tv şu anda  LCD tv eski tip yani. İçinden uydu alıcısı yok. harici uydu alıcısı kullanıyordum zaten kablo tv almadan önce. Sizin dediğiniz yapılırsa internetten faydalanmaya devam edebilir miyim? Yada 2. tv ne olacak?

Burak Tokcan yazdı:

Bu cihazın köprü modu var. Kablosuz alıp kablosuz-kablolu dağıtıyor. Düşük sinyali alıp neredeyse kayıpsız dağıtabiliyor.

Yani hocam bunu takarsam wps üzerinden köprü yapacağım ve öyle dağıtacağım öyle mi? Peki ben arka odaya gittiğimde internet adı değiştiği için kopma olacak mı?

Ahmet Ekici yazdı:

Ahmet hocam Xiaomi de arka odaya gidince isim değişiyor mu? Yani wifi sinyalini alıp dağıtıyor am mevcut modemin adıyla ve şifresiyle mi dağıtıyor yoksa ara yüzden yeni isim ve şifre mi verdiniz?

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Tayfun hocam dilerseniz 'tayfun 1,2' olarak dilerseniz başka bir isim de verebilirsiniz. Orjinaliyle bırakırsanız Tayfun plus diye yazıyor. Modem şifresiyle ile de devam edebilirsinz.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ahmet Ekici yazdı:

Tayfun hocam dilerseniz 'tayfun 1,2' olarak dilerseniz başka bir isim de verebilirsiniz. Orjinaliyle bırakırsanız Tayfun plus diye yazıyor. Modem şifresiyle ile de devam edebilirsinz.

Yani merak ettiğim konu aslında şu. Ben arka odaya gittiğimde telefon normal internetimden kopup Xiaomi nin internetine mi bağlanacak? Öyleyse o arada kopma yaşayacak..

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Hangi sinyal güçlüyse ona bağlanıyor. Hangi ağa bağlanacağını sizde manuel olarak seçebilirsiniz. Cihazı öyle yere koymalısınız ki modemden iyi sinyal alabilsin. Bağlantıyı yapıp, cihazı da arka odaya götürürseniz cihazdan performans alamazsınız. Aşağıda Ahmet hocamın söylediği gibi, cihazların ortada bir yerde durması lazım. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tayfun Aydın yazdı:

Öyleyse o arada kopma yaşayacak

Sanmam. Bende aynı isimde iki wifi var (2.4/5 GHz) anlamıyorsunuz hangisinde geçtiğini, balkona çıkınca 2.4 e geçiyor uzak olduğu için, çoğu zaman 5 GHz de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sanmam. Bende aynı isimde iki wifi var (2.4/5 GHz) anlamıyorsunuz hangisinde geçtiğini, balkona çıkınca 2.4 e geçiyor uzak olduğu için, çoğu zaman 5 GHz de.

Hocam bende de aynen hem 2.4 hem de 5 var ben arka odalara sık gidip geldiğim için hep 2.4 kullanıyorum. 5 i kullanamıyorum. Sanki altımda ferrari var garajda tutuyor gibi hissediyorum bu konuda :D:D

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Xiaomi wifi pro 300 Mbps geçen hafta aldım, sorunumuzu çözdü, tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...