İçeriğe Yönlendir

Boyasız Araba Hastalığı

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Selim Bilgin
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ben böyle yazıları okuyunca hayattan soğutuyorlar.https://forum.donanimhaber.com/dogus-otomotivden-sifir-arac-aldim-camurluk-ve-kaput-sokulmus-takilmis-cikti--139103528

Böyle saçma şeyler, amaçsızlıktan, boşta kalmaktan oluyor. 

Biraz okudum da, bu kafada biri benden araba almaya gelse ağzını burnunu kırar gönderirim, okurken sinirim hopladı 

Benim arabanın 19 tramer kaydı var, boyasına filan da baktırmadım, ben bunu komple bi daha boyatır binerim diye aldım daha fırsat olmadı.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

2. El alırken boya kaza sorun etmem ama sıfır alırken boya tadilatı olmamalı,sıfır tiguan aldık,arabanın her yeri oynanmış çıktı,doğuşla birbirimize girdik,bide çamurluk vidalarına kıllı badana fırçası ile rötüş yapmışlar,kıl izleri gözüküyor,bizim sanayideki ustalar saklıyacam diye sanatçı oldular mübarekler

geçende haberlerde gördüm,adam sıfır volvo xc90 almış,araç opak beyaz ,sol arka kapıyı sedefli beyaz takmışlar fabrikada,bak işte bunu sorun etmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Hatasız boyasız bir arabaya bakmaya gittim vaktinde. Araba hakikaten boyasızdı.

Başıma geldi böyle bir durum ama adama bir şey diyemiyorsun sonuçta adam açıklama yapmış Boyasız diye :D 

Ali Darbaz yazdı:

Ben böyle yazıları okuyunca hayattan soğutuyorlar.https://forum.donanimhaber.com/dogus-otomotivden-sifir-arac-aldim-camurluk-ve-kaput-sokulmus-takilmis-cikti--139103528

Böyle saçma şeyler, amaçsızlıktan, boşta kalmaktan oluyor. 

Pimpiriğin bu kadarı Yuh 😠 

Hüseyin Sönmez yazdı:

Her şey fakirler kredi vs ile araba almaya başladıktan sonra oldu, Bir çok kişinin derdi satarken değeri kaybolmasın biraz da kar edeyim. Araba çok çok pahalı birşey olsa kimse boyaya vs bakmaz. Geçen aylarda olduğu gibi araba fiyatları çok artınca millet neler aldı valla.

Hocam ben Sosyoekonomik etkenlerin değil de Görgüsüzlerin,

Sarı Sitede "Emsalsiz, Fabrika Geri İstedi, Değerini Bilene Satılık 2001 Passat 600.000₺" gibi başlık açanların bu konuda parmağı olduğunu düşünüyorum. 

Ersin Gökdemir yazdı:

Boyatmazsan da şöyle bir diyalog dönecek.

En temizi insanın gönlüne göre hareket etmesi yani. Yukarıda bir abi yazmış yarının garantisi yok diye o kadar haklı ki.

Hüseyin Sönmez yazdı:

Sık sık cilalamış iyi bakmış olacağım adamın aklına bile gelmedi. 

Bende ayda 1 Hızlı Islak Cila atıyorum ve anında kuruluyorum herkes boya inceliyor diyorlar ama halbu ki katman koyuyorum boya üzerine anlatamıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
bana geldiğinde yarısı boyalı idi, kalan yarıyı da ben boyattım, ok gibi mekaniği vardı, vesile ile polat  ın bile binmişliği vardı yani

Boya diye verdik 1 ay da geri alamayınca mecbur sattık. Yendiğim en büyük kazıktır
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Nihayetinde bu anlayis galericileride vurdu. Zamanında alacagi arabada fiyat kırmak için boya kozunu kullanan galerici, artık satarken boyasız mi sorusuna maruz kalıyor.

Dedikleri gibi temiz araba bulmakta zorlanıyorlar.

O zamanda iki secenek cikiyor ya gerçekten fabrika çıkışı ayarında arac bulacaklar ki satış sirkulasyonu mecburen düşecek, ya da ufak tefek boyalari görmezden gelip temiz diye satacaklar...

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Galerici boyalı aracı alırken koz olarak kullanıyor doğru.

Ama iş satmaya gelince boya olması hiç umrunda değil.yapacağı kardan hiç taviz vermiyor.

Alırken kazanıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

malesef ki ben de takılanlar kısmdayım. 

Satma kısmı aklıma gelmiyor.. Hatasız olunca sanki icim daha rahat oluyor..

Km takıntısı herdetayı kontrolden gecirme (Ekipman yeniyse dahi; abi 20k daha gider bu lafına hemen - değiştir! ile giriyorum.) 

Yetkili Servis bakımında dahi kenarda kuytuda ustayı denk getirip bak aga ; Arabam kıymetli (fiyatsal degil sevgisinden) aman canını yerim iyi yap bakımı diyenlerdenim.. Cok kez zorla mekanik servis dısına cıkarılmısımdır 😂

Dinlerim her daim kendisini.. 10 km yol dahi olsa 8 i aracı dinleyerek gecer.. 2 si keyf sürerek.. Gece bile bir iki kalkar camdan bakarım.. Tabiki yarına cıkma garantisi yok.. Ama napalım gönül laftan anlamıyor..

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

ben boyalı olsun ama tramer olmasın diyenleri anlamıyorum...

örneğin aracın kaskodan farı veya camı değişmiş, 5-10 tramer işlenmiş dolayısıyla..

muadil bir araç feleğin çemberinden geçmiş ama tramer yok..

kesinlikle piyasada 2.si makbul, anlayamıyorum anlayamayacağım da...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Fatih Keskin yazdı:

Boya diye verdik 1 ay da geri alamayınca mecbur sattık. Yendiğim en büyük kazıktır

çin deyişi: servisçiyle uğraşma :rofl:

Ahmet Çankaya yazdı:

ben boyalı olsun ama tramer olmasın diyenleri anlamıyorum...

örneğin aracın kaskodan farı veya camı değişmiş, 5-10 tramer işlenmiş dolayısıyla..

muadil bir araç feleğin çemberinden geçmiş ama tramer yok..

kesinlikle piyasada 2.si makbul, anlayamıyorum anlayamayacağım da...

acemi müşteriler sms le araba aldığı için, onlara çakması kolay oluyor tramer yok ise.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Eskiden benimde takıntım vardı boyasız olsuz değişensiz olsun diye ha birde km çok çok düşük olacaktı  :) . Sanki boya değişen olunca araç tü kaka olacak sanırdım. 3 tane aracımı bu şekilde boyasız kazasız aldım aynı şekilde sattım. Bir ev aldık tabi o kazasız boyasız aracımızı sattık evi alırken. Ee cepte para kalmadı ama arabasızda olmuyor. Gittim 2006 ibiza aldım eldeki paraya boya desen var , değişen desen var, macun desen var , km. desen şuan 277 bin . Ama canavar gibi 1 seneyi devirdik . Bendeki o algı yıkıldı artık herkese tavsiye ederim. Boşuna fazla para vermeyin  :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üstüne yattı heralde [emoji23]

Fatih bana 4x4 bulsana.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Üstüne yattı heralde

haşa, hiç yapmam, sadece 2 tampon , far ve stoplar söküktü; bulamadık, dilediği zaman arabayı alabilirdi ama

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Benim bir arkadaş var. Civic ve boya takıntısı var. 2 yıl önce civic alırken 1 yıl boyasız araba aramıştı. Kendi arabası da boyasız olduğu için yine takıntılı birine pahalıya satmış, Şehir dışından bulduğu arabaya piyasaya göre 7-8 bin fazla ödemiş almıştı. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Erhan Doruk yazdı:

Benim bir arkadaş var. Civic ve boya takıntısı var. 2 yıl önce civic alırken 1 yıl boyasız araba aramıştı. Kendi arabası da boyasız olduğu için yine takıntılı birine pahalıya satmış, Şehir dışından bulduğu arabaya piyasaya göre 7-8 bin fazla ödemiş almıştı. 

Şimdi bu arkadaşın arabasına gece bir sarhoş gelse çarpsa ne olacak?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Selim Bilgin yazdı:

Abi Sarhoşa kalsa keşke. Ben 8 ay önce Boyasız Değişensiz Aracımı yeni aldım çiçeği burnunda cidden çok güzel bir kozmetiği vardı. Pasta Cilasını yaptım kapalı garajıma koydum artık dost mu düşman mı bilmiyorum benim karşıma çıkmaya yüreği olmayan bir şahıs gece vakti gelip istisnasız bütün kaporta parçalarını ufak ufak çizmiş. Şimdi ne oldu ? Bana boyatma böyle bin orjinal diyorlar. Baktıkça hem sinirlerim oynuyor hem canım sıkılıyor.

Çok dua ettim yapanı karşıma çıkar Allah'ım diye ama hayırlısı böyleymiş ki ne o bir daha çizdi ne ben onu yakalayabildim. İkimizden birisi cevaevindeyi yakalasaydım. :D 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Selim Bilgin yazdı:

Kasko yaptırıyor. 😀

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erhan Doruk yazdı:

Kasko yaptırıyor. 😀

Kasko yaptırınca araç boyasız kalmıyor ki hocam :D Boyanan parçaların boya masrafını kasko ödüyor ama yine de boyanan parçalar oluyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Murat Sahın yazdı:

Kasko yaptırınca araç boyasız kalmıyor ki hocam :D Boyanan parçaların boya masrafını kasko ödüyor ama yine de boyanan parçalar oluyor. 

Bu arkadaşın başına gelse değer kaybı almak için kaskoyla uğraşır.  Olmuşla olacağa çare yok maalesef. İnsanoğlu ailesinden çevresinden ne görüyorsa onu yaşamaya çalışıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Bu arkadaşın başına gelse değer kaybı almak için kaskoyla uğraşır.  Olmuşla olacağa çare yok maalesef. İnsanoğlu ailesinden çevresinden ne görüyorsa onu yaşamaya çalışıyor. 

vesile ile, ilanlarda,daha önceden  değer kaybı olarak şu kadar aldım, bu kadar fiyattan düştüm diye bir yazı görmedim henüz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Boya takıntısı olanlarda çizik, ezik, gamze vb. Oluşan şeylerin takıntısı olmuyo.ne güzel.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İsa Erdoğan yazdı:

Boya takıntısı olanlarda çizik, ezik, gamze vb. Oluşan şeylerin takıntısı olmuyo.ne güzel.

bizim boyacı, boyasız röno9 almıştı, dükkana gtirdi 1 ayda bir güzel boyadı, şimşek gibi çıktı kırmızı, buraya kadar iyi,

boyasıza neden para verdin dedim? ben boyadım ama dedi, satarken ne diyeceksin peki dedim?

ben onu hiç düşünmedim yahu dedi.....

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

2015 de sırf siyah mondeo almak için 2009 mondeomu satıp 2011 siyah mondeo aldım.

Arabada gram boya yok.sadece denk geldi.ama sol tarafı hıyarın teki sivri birşeyle boydan boya çizmiş.

Araç komple servis bakımlı olduğu için hemen aldım.

Ilerleyen zamanda boyattım tertemiz bindim.

Boya takıntım var diyen arkadaşlara benimde saygım var.Ama bunun için yaylada ovada kimsenin olmadığı yerde araba sahibi olmak lazım.

Şehiriçinde nerden ne çıkacak belli değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Üstüne yattı heralde emoji23.png

Fatih bana 4x4 bulsana.

markası L ile başlasın. 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bizde boya ucuz da ondan . Avrupa'da her ele emeği gibi acayip pahalı. Adamlar boyanmış arabaya oh masrafsız derler, biz de pazarlık konusu. Sırf bu yüzden  çizik dökülmüş arabalarla dolaşıyor millet. Ha tabi pert arabaları yutturan, kazalı arabaya kazasız diyenlerinde büyük etkisi var. Çaresi mi, ekspertiz  şirketlerine sorumluluk yüklemek, yanıltıcı rapora giydirirsin cezayı. yani kısaca önce insan düzelmeli nasıl mı diye sormayın, önce eğitimden başka cevabım yok.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...