İçeriğe Yönlendir

Lastik Tamir Spreyi 3 Aydır Lastiğin İçinde

Alp Kandemir

Recommended Posts

Alp Kandemir

Selamlar,

Lastiğin biri sürekli iniyordu,lastik tamir kiti kullandım ve havasını tamamladım.3 aydır lastikçiye gitmedim lastik inmedi sorunsuz kullanıyorum.Bazı kimseler içeride kalmasın diyor.Ben 100 kmden fazla hız yapmıyorum.Bu şekilde lastik içinde kalırsa sorun olur mu? Bu kiti kullanıp lastikçiye gitmeyen var mı?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Nekadar da sorunu gecici halletmis gibi görünse de cok saglikli nir durum degil. Lastik bakımı ertelenecek bir durum değil. baktirmakta fayda vardır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Mutlaka götürün lastikciye. İçinden çıkanları görünce şaşıracaksınız 😊

Sibobuda değiştirin mutlaka çünkü tıkanıyor o malzemeden dolayı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir güvenlik sorunu oluşturmaz diye düşünüyorum. 

Sadece lastikten kolay temizlenmez heralde. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İçeriye sıkılan sıvı tahminimce pencere kenarlarına sıkılan köpük. Onu sıkar sıkmaz havayı basıp delik olan yerden o sıvı çıkmaya çalışıp kapatıyor diye tahmin ediyorum. Bu sebepten temizlenmesi ve lastik tamir ettirilmesi mantıklı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Arif Aykın yazdı:

İçeriye sıkılan sıvı tahminimce pencere kenarlarına sıkılan köpük. Onu sıkar sıkmaz havayı basıp delik olan yerden o sıvı çıkmaya çalışıp kapatıyor diye tahmin ediyorum. Bu sebepten temizlenmesi ve lastik tamir ettirilmesi mantıklı olacaktır.

Köpük gibi bir malzeme değil. Hava ile karşılaşınca sakız gibi olan iğrenç kıvamlı birşey. Geçen yaz bisiklet lastiğine sıktım , lastiği birkaç saat sonra patlattı. Lastiği açınca ortalık epey batmıştı. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Alp Kandemir yazdı:

Selamlar,

Lastiğin biri sürekli iniyordu,lastik tamir kiti kullandım ve havasını tamamladım.3 aydır lastikçiye gitmedim lastik inmedi sorunsuz kullanıyorum.Bazı kimseler içeride kalmasın diyor.Ben 100 kmden fazla hız yapmıyorum.Bu şekilde lastik içinde kalırsa sorun olur mu? Bu kiti kullanıp lastikçiye gitmeyen var mı?

Teşekkürler

Başıma geldi. Acil kullanmış unutmuştum. İçeride bir bardak ayran gibi duruyor. 110 u geçmeye başlayınca aşırı balans yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Başımıza geldi, o malzeme bir yerde topaklanınca ciddi balans yapıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

En kısa zamanda lastikçiye götürün aracı, mümkünse lastikçiye bırakın söküldüğünde yanında olmayın :)  Yada lastiği açan arkadaş ile  göz teması kurmayın :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Pazar günü lastikçilerin kapalı olması nedeniyle spreyli lastikle şehirlerarası 1000 km yol yaptım . Hiç sorun olmadı. Dönüş sonrası lastikçiye gittim ertesi gün. Spreyli lastiğe müdahale edemiyorlarmış kaplandığı için. Ne kadar doğru tartışılır tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

geçici tamir ürünüdür, bu açıklama yeter sanırım, tez zamanda çıkarın o nesneyi, aracınızda fitil yama bulundurun onun  yerine...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
ALİ SEYKAN yazdı:

Spreyli lastiğe müdahale edemiyorlarmış kaplandığı için. Ne kadar doğru tartışılır tabi.

temizleyemeceği için bulaşmıyor lastiğe

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Continental marka lastik tamir kitinde su ile temizlenir diye yazıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

bir arkadaşın aracının lastiğine sıktık.yola devam ettik,sonra tamir için lastikçiye götürdük.içinde görünen yerleri temizledi.ancak bu meret patlak yeri tıkadığı için lastiğin patlağını bulamadılar. öyle binmeye devam etti. işin özü mecbur kalmayınca kullanılmamalı. ama gerçekten işe yaradığı kesin. bir de lastiği o kadar şişirebilmesi de enteresan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Merak ediyorum benim araçta var bu lastik tamir kiti(köpük) ama süresi geçmiş galiba. SKT'si geçmiş bu ürün kullanılır mı?

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alp Kandemir
ALİ SEYKAN yazdı:

Pazar günü lastikçilerin kapalı olması nedeniyle spreyli lastikle şehirlerarası 1000 km yol yaptım . Hiç sorun olmadı. Dönüş sonrası lastikçiye gittim ertesi gün. Spreyli lastiğe müdahale edemiyorlarmış kaplandığı için. Ne kadar doğru tartışılır tabi.

Böyle tiplerin imkan olacak dükkanlarını ömür boyu kapatacaksın.Doymuş ve iş seçen esnaf.Geçenlerde bir oto elektrikçiyi geri görüş kamerası bağlatmak için aradım o işleri yapmıyoruz dedi.İşine gelmedi mi yapmıyorlar sinir tipler.İş ahlakı yok.

Cevaplar için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...