İçeriğe Yönlendir

Fiesta Benzinli Zor Çalışma Problemi

özgün öredi

Recommended Posts

özgün öredi

Aracım fiesta 2004 benzin/LPG 

Aracım gecen hafta devirdaim pompasindan dolayi hararet yaptı ve alt üst conta değiştirdim.

Araçta Marşa basinda çalışmıyor.

Çalışır gibi oluyor saniyesine stop ediyor.   Çalışması için gaza basmam gerekiyor. Baya 2-3 bin devir olcak şekilde gaza basarsam oda. Çalıştıktan 1 dk sonra stop edip tekrar çalıştırmayı deneyince bu sorun olmuyor tekte çalışıyor.

1 hafta önce conta yaptırıp aracı teslim aldığında motor ışığı yanıyordu. 

1-2 sene öncesi farklı yerden gaz aldığımda oksijen sensör hatası verirdi kendiliğinden düzelmişti ben o sandım adama söndürttüm.

1-2 aksamdir sanayiye gidiyorum pc ye bağlıyo motor arıza ışığı sensörden dolayi verdiği gözüküyor ama usta ondan dolayi calismama yapmaz diyor.

Gene conta yaptirdiktan sonra usta gaz beyninin ordan şu kaçırdığını söyledi baktigimizda çok çok hafif ufak ufak antifiriz damlatıyor.

Bütün bu konuları ele alınca araç conta yakmış haldeyken üstünde kar varken tekte çalışan araba conta yaptirdiktan sonra bu problem ortaya çıktı durduk yere. Usta gaz  beyninden dolayı olabilir dedi ne alaka anlamadım araç benzinde çalışıyor sonuçta. depo motoru falan gibi bişilerde söyledi araç kalsin basınç kontrolü yapayim falan dedi. 

10 gündür araçla uğraşıyorum. Mantık kurduğumda benzini kendi alamiyo benim gaz vererek takviye vermem gerekiyo gibi gozukuyor kabaca söylemek gerekirse. 

Bide bunun maddi kısmı var. Conto yaptirmak için bi dünya para verdik şimdi usta çıkıp depo motoru falan diyip yok şu kadar masrafi war derse kavga edesim var.

Kendisi ellemeden önce böle bi sorun yoktu. Bi yeri yaparken başka bi yeri boz oh ne ala memleket bizde zaten sanayideki ustalar için calisiyoz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gaza basınca benzin basıncı değişmez, birkaç. olasılık var:

1. rektifiye başarısız, kontrolü basit kompresyon ölçülür, sonuç çıkar

2. sök tak sırasında elektrik tesisatında bir yerde kopukluk oldu, tespiti zor incelemeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Senteyi yapamadılar belki de? Çok ufak kaçıklıkta performansta sıkıntı olmuyor ama sabahları zor çalışma gibi durumlar olabiliyor sanırım

Yorum bağlantısı
Serkan Çeliktaş

Sente ayari kontrol edilmeli

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
özgün öredi yazdı:

Aracım fiesta 2004 benzin/LPG 

usta gaz beyninin ordan şu kaçırdığını söyledi baktigimizda çok çok hafif ufak ufak antifiriz damlatıyor.

Öncelikle lpg regülatörü su kaçağına baktırın. Diyaframı da yırtılmış olabilir. Sabahları, biriken gaz ile benzin bir arada olduğu için geç çalışır.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Enjektör ve diyaframa kesinlikle baktırın.  Manifold dolduğu için boğulma yapıyor olabilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Gökhan DOĞAN
Ümit Türk yazdı:

Enjektör ve diyaframa kesinlikle baktırın.  Manifold dolduğu için boğulma yapıyor olabilir.  

Aynı durum olmustu sorun lpg enjektöründen çıktı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...