İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi - Bayii Sorunu

Musa Fatsa

Recommended Posts

Musa Fatsa

Merhaba arkadaşlar opel bayisinden sıfır astra sedan otomatik araç aldım. Cam filmi için de anlaşmıştık. Aracımı aldığımda farkettim ki bayii isimlerini arka cam filminin altında arka cam rezistans üzerine yapıştırmışlar. Bunun sökülmesini istediğimde de sökülürse arka cama zarar geleceğini belirttiler. Tam orta kısmına yapıştırdıkları için sinirimi bozdu. Opel müşteri hizmetlerine bildirdim ancak dönüş yok. Ne yapmalıyım bilemedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Zarar görürse değiştirirler camı? Siz talep etmedinizse ne hakla bayii ismi yapıştırıyorlar?

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Belki reklama girer diye isim yazmak istemiyorum ama T ile başlayan sosyal medya sitesi üzerinden daha kolay dönüş alabilirsiniz. Diğer türlü umurlarında olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bayilerin isimlerini araçların biryerine yazmaları çok saçma. Deseler ki size ismimizi yazacağız ama ikibin lira indirim yapacağız o zaman düşünülür. 

Yirmineş kuruş verip aldığımız poşetin üzerindeki reklama bile tahamülüz yok. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sani Gerşon yazdı:

Zarar görürse değiştirirler camı? Siz talep etmedinizse ne hakla bayii ismi yapıştırıyorlar?

İlk sahibi talep etti mi bilmiyorum ama benim focus un 3. Stop altında Arkas otomotiv yazıyor 12 senedir :) bakım için gittiğinde yapışık plakaları söküp kendi plakalıgini takan bile duydum.

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İlk sahibi talep etti mi bilmiyorum ama benim focus un 3. Stop altında Arkas otomotiv yazıyor 12 senedir :) bakım için gittiğinde yapışık plakaları söküp kendi plakalıgini takan bile duydum.

2. El era aldım 2013 te hyundai yetkili bayiden araç sahibi güzel parlak  krom plakalik takmış aracı teslim alacağım baktım adamın biri sökmüş değiştiriyor , dedim niye güzel şeyi söküp plastik takıyorsun , öyle yapmaları gerekliymiş , olmaz dedim direttiler iş inada bindi bi plakalik yüzünden paramı verin dedim almıyorum , geri taktılar buda böyle bi anım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Musa Fatsa yazdı:

Merhaba arkadaşlar opel bayisinden sıfır astra sedan otomatik araç aldım. Cam filmi için de anlaşmıştık. Aracımı aldığımda farkettim ki bayii isimlerini arka cam filminin altında arka cam rezistans üzerine yapıştırmışlar. Bunun sökülmesini istediğimde de sökülürse arka cama zarar geleceğini belirttiler. Tam orta kısmına yapıştırdıkları için sinirimi bozdu. Opel müşteri hizmetlerine bildirdim ancak dönüş yok. Ne yapmalıyım bilemedim.

Üzerine gelecek şekilde dıştan otoclub stickeri ni yapıştırıver.

Yorum bağlantısı
Musa Fatsa

Benden izin almadan arka stop ışığının altına kocaman firmalarının aadını yazmışlar çok sinirlendim çıkartmamak için diretiyorlar 1 kuruş indirim yapmadılar patronları öyle talimat vermiş. Sanırım tüketici hakları mahkemesine gideceğim. Sökülürse teller kopabilirmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Telefon bayiisinin sattığı telefon üzerine bayii ismi yazması gibi saçma bişey. Hangi akla ve hakka dayanarak böyle bir şey yaparlar anlamadım. Sıfır araç orijinali nasıl ise öyle teslim etmeleri gerek.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Benim ford servisinde başıma geldi. Para verip aldığım reklamsız plakalığımı bana haber vermeden kendi reklamlı plakalıklarla değiştirmişlerdi. Çok sinirlenmiştim. Tüm servisi düzlemiştim. O günden sonra o bayii ile ilişiğimi kesmiştim. Müşteri memnuniyeti adı altında arayan zata da durumu aynen şikayet ettim. Ama pek umurlarında olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cam ile film arasında bir şey olursa zaten zamanla kabarır orası.. 

Haklısınız diretin. 

Cam bozulacaksa camı da değişsinler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Cami iyice isitip sokünce zarar vermeden sökuluyor.ancak iyice isitmak lazim.Can sıkıcı bir olay.

Yorum bağlantısı
Musa Fatsa

Bütün sıfır araçlara bunu yapıştırıyorlar ve bir Allah'ın kulu da gelip birşey söylemiyormuş. 1 lira indirim ya da aksesuar hediyesi dahi olmayan firmaya bakar mısınız ? Cam filmindeki usta bana servis müdürü gelsin söylesin çıkartayım abi diyor Müdürden cevap yok. İstanbul trafiğinde bu bayiden satılan araçların arka camlarına bakıyorum hepsine yapıştırmış reklamını.

Yorum bağlantısı
Musa Fatsa

Az önce bayii tarafımı arayarak 7500 bakımını yapabileceklerini yağını vs değişebileceklerini, eğer sökülmesini istersem de tüm sorumluluğu üzerime alan bir kağıdı imzaladıktan sonra sökülebileceğini söylediler ben de kabul etmedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

teslim almayın, o film çıkacak yenilenecek sıfır hasarlar araç alınacak, cam zarar görürse değişecekler, direkttikleri an hiç uğraşma daya mahkemeyi :angry:  başlarım firmalarına, rent araçmı bu....

Musa Fatsa yazdı:

Az önce bayii tarafımı arayarak 7500 bakımını yapabileceklerini yağını vs değişebileceklerini, eğer sökülmesini istersem de tüm sorumluluğu üzerime alan bir kağıdı imzaladıktan sonra sökülebileceğini söylediler ben de kabul etmedim.

kesinle kabul etme, sökecekler tüm sorumlulukta onlara ait olacak, aksi halde ver tüketici mahkemesine, öncesi avukatla ihtar çekmen yerinde olur sanırım, ihta konusunda tam kanuni durumu bilmiyorum açıkcası..

Not: arka cama film yaptırma...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Fatsa

Patronumuz öyle yapmamızı söylüyor bütün araçlara da yapıştırıyoruz deyip sıyrıldılar opel merkez de çözüm bulmadı böyle saçma bir firma görmedim hayatımda sinirlerime hakim olamayıp kötü söz söyleyeceğim arayana.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Musa Fatsa yazdı:

Bütün sıfır araçlara bunu yapıştırıyorlar ve bir Allah'ın kulu da gelip birşey söylemiyormuş. 1 lira indirim ya da aksesuar hediyesi dahi olmayan firmaya bakar mısınız ? Cam filmindeki usta bana servis müdürü gelsin söylesin çıkartayım abi diyor Müdürden cevap yok. İstanbul trafiğinde bu bayiden satılan araçların arka camlarına bakıyorum hepsine yapıştırmış reklamını.

Hangi bayi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Musa Fatsa yazdı:

Sorumluluk neden size ait oluyormuş ki :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cam filmi, cila, koruma , navigasyon montajı vb. işlemler bayinin ticari işleridir, distribütör karışmaz, sefası da cefası da müşteriye aittir,

ayrıca buhar makinesi ile %99 hasar vermeden sökülebilir.

Yorum bağlantısı
Musa Fatsa

Merhaba sabah opel genel merkezinden arandım ve bayiinin sökemeyeceğini belirttiler. Biraz öfkeli bir şekilde siz neden varsınız bayii siz ne derseniz onu yapmak zorunda benden izin alınmadan bunu yapamazlar, trafikteki araçların arkasına bakarsanız aynı bayiinin yazılarını sıfır araçlarda göreceksiniz dedim. Az önce bayii tarafımı aradı ve cam filmini söküp etiketi çıkartacaklarını belirttiler. Ben de o zaman tüm sorumluluk size ait dedim tamam dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...