İçeriğe Yönlendir

VW Golf MK3 Merkezi Kilit Pompası

Enes Kapar

Recommended Posts

Enes Kapar

Öncelikle selamlar ; 1994 Model Golf MK3'ümün merkezi kilit pompası su aldığı için arızalanmıştı . Bir parçacıdan çıkma olarak pompa aldık . Motoru çalışıyor ama hava vermiyordu . Sonra bir tane daha yolladı oda çıt çıt sesi yapıyor ama çalışmıyordu . Sorun arabada olabilir mi kontrol etmem gereken bir şey var mı ? Birde normal elektrikli merkezi kilit takabilir miyiz ? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Normal merkezi kilit takılabilir ama orjinal her zaman orjinaldir. 4 kapıyı da normal elektrikli merkezi kilit ile donatabilirsiniz, herhangi bir kilitçi/elektrikçi yardımcı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Enes Kapar yazdı:

Öncelikle selamlar ; 1994 Model Golf MK3'ümün merkezi kilit pompası su aldığı için arızalanmıştı . Bir parçacıdan çıkma olarak pompa aldık . Motoru çalışıyor ama hava vermiyordu . Sonra bir tane daha yolladı oda çıt çıt sesi yapıyor ama çalışmıyordu . Sorun arabada olabilir mi kontrol etmem gereken bir şey var mı ? Birde normal elektrikli merkezi kilit takabilir miyiz ? Teşekkürler

Son kullandığım 97 gti golf aracımda da merkezi kilit pompasında tuhaflıklar vardı. Çalışıyordu aslında ama eski golfümde motor sesi çok kısa olmasına rağmen bunda 5 sn kadar motor sesi geliyordu. Bu nedenle biraz araştırmıştım. Çok anlamasam da söktüm ve hortumlarını ve ayarlarını kontrol etmiştim ama sorunu çözememiştim. Bu kilit sisteminde en sık görülen arızalardan biri hava hortumlarının yırtılarak veya çatlayarak hava kaçırması. Hava kaçırınca yeterli hava basıncı oluşmadığı için ya kilit açılıp kapanmıyor yada motora çok yük binmeye başladığından motor yanıyor. Bunun dışında kilit motoru üzerinden bir takım ayarlar vs yapılabiliyor. Yerinizde olsam daha önce eline almış, kurcalamış bir usta bulur ona gösterirdim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...