İçeriğe Yönlendir

2011 C-Max Motor Yağı Sorunu

Doğu Kemik

Recommended Posts

Doğu Kemik

Herkese merhabalar,

Araç babama ait, 2011 c max, 128 bin km de düzenli bakımları yapılan ve ağırlıklı olarak ta Bolu’ da şehir içinde kullanılmakta. 4000 km önce aralık ayında aracın bakımı yapıldı. 3 gün önce araç izmitte yağ ile ilgili uyarı veriyor ve yetkili servise gidiyorlar. Yağa mazot karıştığı söylenmiş arıza silinmiş ancak iki gün sonraya randevu verildiği için Bolu’ ya dönüş yaptılar. İşin açıkçası ben bugün aracı sanayiye götürdüm çok yakın arkadaşlarım da var ama açıkçası takılma bunlara çık yola 3000 devirde devam et denip gönderildim. Fakat sorunun ne olabileceği ile ilgili net bir bilgiye sahip değilim ve maalesef Bolu’ da sanayi konusunda çok şanslı değiliz. Sizden ricam bu konu ile ilgili yol gösterebilirseniz ya da istanbul dahil bir servis/usta olursa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Yağa mazot karışıyorsa sakın uzun yola çıkmayın, dpf yakma işlemini yapamadığı için işlem yarıda kalıyor enjektörlerden püskürtülen fazla mazot süzülerek kartere iniyor, dpf dolmuş olabilir, sensör arızası olabilir vs, anlayan bşr usta bulmadan elletmeyin, dpf tıkalıysa önce dpf temizletin, sonra arızaları sildirip cihazdan dpf temizletin. 

Arıza giderildikten sonra yağ ve yağ filtresini mutlaka değiştirin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
Mustafa Yanar yazdı:

Yağa mazot karışıyorsa sakın uzun yola çıkmayın, dpf yakma işlemini yapamadığı için işlem yarıda kalıyor enjektörlerden püskürtülen fazla mazot süzülerek kartere iniyor, dpf dolmuş olabilir, sensör arızası olabilir vs, anlayan bşr usta bulmadan elletmeyin, dpf tıkalıysa önce dpf temizletin, sonra arızaları sildirip cihazdan dpf temizletin. 

Arıza giderildikten sonra yağ ve yağ filtresini mutlaka değiştirin

Çok teşekkür ederim Ford Esoto arızayı silmiş ama başka birşey de yapmamışlar.  Bolu da araç bakımları konusunda sıkıntılıyız hele ki Ford konusunda en yakın yetkili servis Düzce de. Ben yarın yine şansımı bildiğin bir usta var onunla deneyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...