İçeriğe Yönlendir

Viessmann Vitodens 100 Kombi

Serdal Soysal

Recommended Posts

Serdal Soysal

Merhaba arkadaşlar,

Viessmann kombim var son zamanlarda sıcak suyu 5 dk kadar veriyordu sonra hataya geçiyordu. Şimdi ısıtma suyumda da yapmaya başladı.

Power düğmesinin sol tarafındaki üçlü ışıklardan alttaki ve üstteki yanıp sönüyor, ayar düğme) eri yanındakiler sabit yaıyor.

Kpmbi bekleyince çalışıyor bir sefere mahsus.

Esanjörü temizledim başla ne sıkıntısı olabilir. d4476538ea700f352b17a6661b7a70c8.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

içindeki 3  yollu vananın motoru bozuluyor. 4 senelik alarko da oldu. kiraçlenmiş nasıl olduysa. sıkışıyor dönemiyor suyun gideceği yolu ayarlayamıyor. bir önceki alarko da bu parça bozulmamıştı mesela. eşanjör delinmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Şu videoyu bir izleyin..Belki faydası olur..Yorumlarda arızanın düzeldiği yazılmış genelde.

Teşekkür ederim o sorunu çözdüm iki filtreyi kışa hirerken temizledim çalıştığı zaman 8 peteği tam ısıtıyor.
içindeki 3  yollu vananın motoru bozuluyor. 4 senelik alarko da oldu. kiraçlenmiş nasıl olduysa. sıkışıyor dönemiyor suyun gideceği yolu ayarlayamıyor. bir önceki alarko da bu parça bozulmamıştı mesela. eşanjör delinmişti.
Teşekkür ederim bunu deneyeceğim.
Teşekkür ederim bunu deneyeceğim
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Öncelikle kombiniz nereden arıza yaptığını vermiş olduğu E-1 C-3 veya yanma sönme ikazları ile belirtiyor olmalı. Bu kod numara veya ikaz şekli her ne ise kitapçığına bakarak bir ön teşhis oluşturabilirsiniz.

Anlattığınıza benzer bir sorun yaşlı anne ve babamın evinde bulunan B..... yoğuşmalı kombide başımıza geldi. Sıcak su kullanımı veya gece kalorifer açıkken kendini kapatıp arızaya geçiyordu. Servis çağırdık, geldi ve bize aynı anda 4 tane arızanın oluştuğunu söyledi. Servis görevlisine nasıl olur da dün sağlam olan kombi 4 arızayı aynı anda yapar, bunun bir ana nedeni vardır diğerleri yan sebeptir dediysem de tavır ve açıklamaları hoşuma gitmedi. Bunun üzerine tamirata garanti verip veremeyeceğini sordum o da veremeyeceğini belirtince bende ipler koptu. Firmanın genel müdürlüğünden bölge müdürlüğüne kadar her yere yazıp şikayette bulundum. Ne yazık ki O gözümüzde dev gibi olan firma aslında kağıttan bir kaplanmış ve servislerine laf geçiremeyip bir çözüm de üretemediler.

Konuyu fazla uzatmayayım. Ben sorunu şu şekilde hallettim. Başka bir kombi servisinden arkadaş çağırdım. Kombiyi inceleyip söktü. Sonra vanaları sağını solunu temizledi. Baca çıkış sensörü arızalı görünüyor dedi. Bu temizlikten sonra kombi 3 ay sorunsuz çalıştı. Sonra tekrar aynı arızayı yaptı. yine çağırdım tekrar bir temizlik ve halen idare ediyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Öncelikle kombiniz nereden arıza yaptığını vermiş olduğu E-1 C-3 veya yanma sönme ikazları ile belirtiyor olmalı. Bu kod numara veya ikaz şekli her ne ise kitapçığına bakarak bir ön teşhis oluşturabilirsiniz.
Anlattığınıza benzer bir sorun yaşlı anne ve babamın evinde bulunan B..... yoğuşmalı kombide başımıza geldi. Sıcak su kullanımı veya gece kalorifer açıkken kendini kapatıp arızaya geçiyordu. Servis çağırdık, geldi ve bize aynı anda 4 tane arızanın oluştuğunu söyledi. Servis görevlisine nasıl olur da dün sağlam olan kombi 4 arızayı aynı anda yapar, bunun bir ana nedeni vardır diğerleri yan sebeptir dediysem de tavır ve açıklamaları hoşuma gitmedi. Bunun üzerine tamirata garanti verip veremeyeceğini sordum o da veremeyeceğini belirtince bende ipler koptu. Firmanın genel müdürlüğünden bölge müdürlüğüne kadar her yere yazıp şikayette bulundum. Ne yazık ki O gözümüzde dev gibi olan firma aslında kağıttan bir kaplanmış ve servislerine laf geçiremeyip bir çözüm de üretemediler.
Konuyu fazla uzatmayayım. Ben sorunu şu şekilde hallettim. Başka bir kombi servisinden arkadaş çağırdım. Kombiyi inceleyip söktü. Sonra vanaları sağını solunu temizledi. Baca çıkış sensörü arızalı görünüyor dedi. Bu temizlikten sonra kombi 3 ay sorunsuz çalıştı. Sonra tekrar aynı arızayı yaptı. yine çağırdım tekrar bir temizlik ve halen idare ediyoruz.
Teşekkür ederim o zaman ben komple temizliğe gireceğim gibi görünüyor. Biraz daha sıksaydı dişini kış bari bitseydi iyi olacaktı.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Serdal Soysal yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Viessmann kombim var son zamanlarda sıcak suyu 5 dk kadar veriyordu sonra hataya geçiyordu. Şimdi ısıtma suyumda da yapmaya başladı.

Power düğmesinin sol tarafındaki üçlü ışıklardan alttaki ve üstteki yanıp sönüyor, ayar düğme) eri yanındakiler sabit yaıyor.

Kpmbi bekleyince çalışıyor bir sefere mahsus.

Esanjörü temizledim başla ne sıkıntısı olabilir. d4476538ea700f352b17a6661b7a70c8.jpg

Ben bu yüzden anakart değiştim sonra da bi daha bozulunca kombiyi değiştim. Fiyatlar uçuk bunun bakımlarında. Çıkma bir tane depoda duruyor. Devridaim pompası vs vs gibi yerleri için gerekirse ikinci el olarak satabilirim. Baymak aldım kurtuldum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Ben bu yüzden anakart değiştim sonra da bi daha bozulunca kombiyi değiştim. Fiyatlar uçuk bunun bakımlarında. Çıkma bir tane depoda duruyor. Devridaim pompası vs vs gibi yerleri için gerekirse ikinci el olarak satabilirim. Baymak aldım kurtuldum.
Anladım hocam bir bakayım sorunu cözemezsem iletişime geçerim.
Teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne zaman kombici çağırsak acaba ne kazık yiyecğiz diye düşünmekten, ustası olduk.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Aynen abi, bilmediğimiz için ufak bir temizlikle giderilebilecek arızalar için yüksrk paralar vermek zorunda kalıyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Bizim dökmedemir de sıcak suyu çok geç veriyor artık. Kalorifer çallışırken sorun yok açınca sıcak su hemen geliyor. Ama kalorifer çalışmıyorken sıcak su musluğunu açınca kombi ateşleme yapmıyor. Yapsa da çok geç yapıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Çağlar Bayur yazdı:

ne zaman kombici çağırsak acaba ne kazık yiyecğiz diye düşünmekten, ustası olduk.

aynen abi ,geçen yıl kombi kart arızası verdi. Yenisi 800 revizyonlusu 400 lira dediler. internet amcaya sordum, 10 liralık bir parça değişiminin arızayı gidereceğini okudum. kartı söktüm. Elektronikçiye götürdüm.25 liraya sorunu çözdüm. ayrıca bir kere bakım için bir arkadaş geldi.yaptıklarını izledim ondan sonra her bahar bakımı kendim yapıyorum. 

Serdal Bey umarım siz de ekonomik olarak sorunu çözersiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Haluk Şentürk yazdı:

aynen abi ,geçen yıl kombi kart arızası verdi. Yenisi 800 revizyonlusu 400 lira dediler. internet amcaya sordum, 10 liralık bir parça değişiminin arızayı gidereceğini okudum. kartı söktüm. Elektronikçiye götürdüm.25 liraya sorunu çözdüm. ayrıca bir kere bakım için bir arkadaş geldi.yaptıklarını izledim ondan sonra her bahar bakımı kendim yapıyorum. 

Serdal Bey umarım siz de ekonomik olarak sorunu çözersiniz. 

tıpkısı geldi başımıza, 2 çocuk ve yazlık yerde imkan kısıtlı, o 800 liğe 600 tl bayıldım, bile bile lades ama yapacak birşey yok...

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Çağlar Bayur yazdı:

tıpkısı geldi başımıza, 2 çocuk ve yazlık yerde imkan kısıtlı, o 800 liğe 600 tl bayıldım, bile bile lades ama yapacak birşey yok...

cana gelmesin abi napalım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Kombi nokta atışı arıza tespit ve onarımı yapan bir iş arkadaşım var ücreti standart ama her şekilde çözer numara istersen gönderebilirim abi ?
Mert sağol, bacanağımın arkadaşı gelecek yarın sorunu çözemedim bakalım ustası ne diyecek.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kombi suyu ısıtmıyordu tanıdık arkadaşımın arkadasi geldi ısı sensörü değişip porcozle temizlik yaptılar. 2 gün sonra eşanjör delindi. 1100 lira dediler. 850 liraya yetkili servise yaptırdım.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Kayınvalidenin kombisi sıcak su kullanmaya başlayınca bir süre sonra hata verip duruyordu, resetleyince tekrar çalışıyor sonra yine hata. İlk başlarda arasıra yapan arıza ile bir müddet idare ettiler sonrasında bir duş sırasında 3-4 kez hataya geçmeye başlayınca duruma el attım. Hata kodu, kitapçıkta sıcak su dönüş sensörü veya anakart  arızası şeklinde karşılık buluyordu. En kolayından başlayıp sensörü değiştirdim sorun çözülmedi, servisi aradım anakart veya topraklama sorunu olabilir dedi. Topraklama sorunu bulamayınca anakart fiyatı olarak 1150 tl rakam aldım servisten. Vail...nt yedek parçaları baya pahalı malesef. Araştırma sonucu 150 tk ye internetten çıkma anakart alarak işi çözmüştüm. 2 yıl oldu şimdilik sorun yok.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Arkadaşlar sorun çözüldü baca sensöründenmiş, 100tl ye sevindim.
Böyle bir durumda bu sensörü göz önünde bulundurun.
Mutluhissedenadamsmile;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...