İçeriğe Yönlendir

Temassız Su Sensörü Montajı

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Eğer su olmadığında hortum içindeki hava sıcaklığı göstermeyip uyarı veriyorsa mükemmel olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Eğer su olmadığında hortum içindeki hava sıcaklığı göstermeyip uyarı veriyorsa mükemmel olur.

bilemiyorum ama ucuz alet, denenebilir, olmadı yuvasına su ile teması kesilince uyarı veren birşeyler takılabilir, mavi renkli ara parçası hoşuma gitti.... acaba buna mazot fitresi su sensörü gibi birşey taksak suya değince değilde tersi su teması keslince dit dese....

H82479a4c80b141d180a6f041b4d939e56.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

acaba buna mazot fitresi su sensörü gibi birşey taksak suya değince değilde tersi su teması keslince dit dese....

sensörlü filtreler öyle zaten. olur tabi.

NOt: aslında su hattına sıcaklığın yanında bir de basınç sensörü bağlanırsa su basıncı izlenebilir. Bu da enteresan olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

sensörlü filtreler öyle zaten. olur tabi.

NOt: aslında su hattına sıcaklığın yanında bir de basınç sensörü bağlanırsa su basıncı izlenebilir. Bu da enteresan olabilir.

bu göstergenin turbo basıncı vs. ölçenide var, yağ basıncı dahil hatta, tuningci mod, hemde ucuz, rahatça yapılır evet...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

sorun orada, su kalmamış ise sıcaklık sabit kalıyor, uyarı vermiyor,sensör hemen soğumaz o anda zaten standart gösterge de aynıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

sorun orada, su kalmamış ise sıcaklık sabit kalıyor, uyarı vermiyor,sensör hemen soğumaz o anda zaten standart gösterge de aynıdır.

Abi susuz kalınca sıcaklık sabit kalmak yerine daha cok artmaz mı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

Abi susuz kalınca sıcaklık sabit kalmak yerine daha cok artmaz mı? 

boru , içinden su geçiyor, sensör de orada, suyu boşalttık aniden, sensör aniden soğumaz da ısınmaz da, ibre de kıpırdamaz zaten conta falan ondan yanar. sıcaklık artar ama blokta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
boru , içinden su geçiyor, sensör de orada, suyu boşalttık aniden, sensör aniden soğumaz da ısınmaz da, ibre de kıpırdamaz zaten conta falan ondan yanar. sıcaklık artar ama blokta.
Haklisin abi ani su gittiginde benim sistem uyariyor . Bu sensör daha cok icinden gecen su hakkinda bilgi veriyor o bana lazim degil
Alip denemek lazim abi ama bu sanirim içinden gecen su ile ilgili bilgi veriyor su olmayinca ne yapar bakmak lazim ama benim sistem su olmayinca direk ötüyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

işte o yüzden diyorumya, mazot filtrelerinde bulunan su müşürü bir şekilde üstte koyduğum parçaya takılsa, ters çalıştırsak, suyla temas kestiği an DİİİT dese :)

aslında direk çözüm bu zaten, bu müşür suya değdiği sürece devre tamamlayıp sinyal yolluyor mazotta su var diye, yani devreyi su tamamlıyor, buna bağla bir ampül yansın, su boşaldı aha ampül söndü yandın hemen dur :D

Serveeet, hemen buna bir düdük uydur bağlayalım su bitince ötsün :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte o yüzden diyorumya, mazot filtrelerinde bulunan su müşürü bir şekilde üstte koyduğum parçaya takılsa, ters çalıştırsak, suyla temas kestiği an DİİİT dese :)

aslında direk çözüm bu zaten, bu müşür suya değdiği sürece devre tamamlayıp sinyal yolluyor mazotta su var diye, yani devreyi su tamamlıyor, buna bağla bir ampül yansın, su boşaldı aha ampül söndü yandın hemen dur :D

susuz kalmasına gerek yok zaten o motor cortlayacak kısa sürede, kaç silindiri var ki?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

susuz kalmasına gerek yok zaten o motor cortlayacak kısa sürede, kaç silindiri var ki?

hani Magiruslarda kayış kopunca zaaaart diye kornaya asılıyorya, o misal olsun  işte, cortlamadan kurtarır belki :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

su sensörü çok basit bişey kendi yapar. aslında ardunio ya gerek yok ama madem başlamış öyle yapsın. çünkü başka sensör ve kontrolları da bağlayabilir. ekran koyabilir vs.

Bunu yap:

https://www.researchgate.net/figure/Arduino-with-a-water-pressure-sensor-and-a-7-segment-display_fig1_342195384

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Serveeet, hemen buna bir düdük uydur bağlayalım su bitince ötsün [emoji4]

Sanayici ne yiyecek o vakit [emoji383]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mehmet Göktürk yazdı:

su sensörü çok basit bişey kendi yapar. aslında ardunio ya gerek yok ama madem başlamış öyle yapsın. çünkü başka sensör ve kontrolları da bağlayabilir. ekran koyabilir vs.

basınçlamı, yok ya buda yeterince garanti değil, en sağlamı su teması kesilince öten birşey yapmak.... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...