İçeriğe Yönlendir

Özel Sektörün İşlettiği Otoyollarda Ortalama Hız Hesaplanıyor mu?

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Devletin işlettiği otobanlarda gişeden gişeye ortalama hız hesaplanıyor .  Yap işlet devret ile özel sektörün işlettiği yollarda ortalama hıza bakılıyor mu? Haftaya Niğde otobanını kullanmayı planlıyorum , bu konuyu merak ettim. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erhan Doruk yazdı:

Devletin işlettiği otobanlarda gişeden gişeye ortalama hız hesaplanıyor .  Yap işlet devret ile özel sektörün işlettiği yollarda ortalama hıza bakılıyor mu? Haftaya Niğde otobanını kullanmayı planlıyorum , bu konuyu merak ettim. 

Hatırlamadığım bir haberde şehirler arası yolların hepsinde ortalama hız tespitinden bahsediliyordu. Ankara'da çevre yolunda var ama çevre yoluna bağlanan tüm yollarda uyarı levhaları var kocaman "bu yolda ortalama hız tespiti yapılmaktadır" şeklinde. Gerçi görüyorum, millet basıp gidiyor, bazen şüpheye düşüyorum bizimle maytap mı geçiyorlar diye :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mola verirsen sorun yok. Zaten hızlı gidince çok benzin yakıyoruz ben sakin sakin gitmeye başladım. açıyorum youtube bir konuşma. oh mis.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

Diğerlerini bilmiyorum.. 

Ankara'dan girip Aksaray'dan çıktım.. Ceza gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Diğerlerini bilmiyorum.. 
Ankara'dan girip Aksaray'dan çıktım.. Ceza gelmedi. 

Benim sorduğum yol mu?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Yeldan yazdı:

Benim sorduğum yol mu?

Evet. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Sabiha Gökçen Havalimanından Silivriye, ( 130 km yol )Kuzey Maramara yolunu kullanarak 45 dakkada geldim 1 ay önce, ceza olarak daha bi şey gelmedi... İnşallah gelmez, gelirse Silivrideki Polis araçlarının 2 günlük mazot parasını benden almiş olurlar herhalde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Ceza yok

Eğer izmir otoyolunda ceza olsaydı duramazdım 😂

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

132 üzeri ortalama tutturmak gerekmez mi? o  da pek az sayılmaz. Gösterge hatası falan derken 150 altına inmemek lazım. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

izmir otobanında yok.

istanbula dönüşte köprüye girmeden radar aracı pusuda 😉

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Yaptığım araştırmada kimse radardan şikayet etmemiş. Yarın çağrı merkezini arayıp bu durumu soracağım  bu otobanla ilgili Ortak şikayet fahiş fiyat ve okumayan hgs için bildirimsiz icra takibi yapıyorlarmış. Normal yola göre 30dk zaman kazandırıyormuş. Fiyattan dolayı tercih edilmiyormuş.  Bu kadar kısa otobana 144,5 TL ödemek bence çok mantıksız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Gök yazdı:

Ceza yok

Eğer izmir otoyolunda ceza olsaydı duramazdım 😂

Nevşehir yolunca ceza olsa ben de duramazdım :)

Evren Erakçora yazdı:

132 üzeri ortalama tutturmak gerekmez mi? o  da pek az sayılmaz. Gösterge hatası falan derken 150 altına inmemek lazım. 

Tutar tutar.. 

Ankara Nevşehir arasında zaman kontrolü olsa bana % 30 aşım cezası gelirdi kesin.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Nevşehir yolunca ceza olsa ben de duramazdım :)

Tutar tutar.. 

Ankara Nevşehir arasında zaman kontrolü olsa bana % 30 aşım cezası gelirdi kesin.. 

Suçu ve suçluyu övme yok di mi bu meşazda 😆

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yakın zamanda kuzey marmaranın doğu ucuna kadar gidip geldim, tünellerde biraz yavaşlayayım diye 150'ye sabitliyordum cc ile, araba radar yoktu, kamera ile de yazmıyorlardır inşallah. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Suçu ve suçluyu övme yok di mi bu meşazda 😆

Zaten kimse girmiyor ya o yola 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu adam 172 km ortalama yapmış 

Ali acayip yakıyor o hızlarda. Görsen kalbin dayanmaz.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Zaten kimse girmiyor ya o yola 

Land rover rıfkı ile gidiyorum eski yoldan biraz fazla yaksa da yol parası olmayınca daha ucuz.

ceza olasılığı sıfır.

defender'a geçsem daha da ucuza giderim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Land rover rıfkı ile gidiyorum eski yoldan biraz fazla yaksa da yol parası olmayınca daha ucuz.

ceza olasılığı sıfır.

defender'a geçsem daha da ucuza giderim.

Ben biraz mecbur kalmıştım 

Saat 19:00 civarında Ankara'yı geçtim.. Çağlar aradı, nerden naapıyorsun derken, Nevşehir'e doğru gidiyorum, Ankara'yı geçtim dedim. Saat 21'de sokağa çıkma yasağı var unutma dedi.. 

Eyvah dedim unuttum ben onu, laylaylom gidiyordum dedim. Normal yoldan yetişme şansım yoktu. Yeni yola girdim. 20:30 da Nevşehir'deydim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben biraz mecbur kalmıştım 

mücbir sebeplerde her yol mübahtır

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

İkitelli Den çıkıp Dilovası na gidiyorum 3 köprü den her zaman sınırları zorlayarak ama daha gelmedi bana da ortalama cezası ama 2 defa sabit radar a rastladım haberiniz olsun.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Müşteri hizmetlerini aradım, Gişeden gişeye ortalama hız tespitinin yapıltığını söylediler.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Müşteri hizmetlerini aradım, Gişeden gişeye ortalama hız tespitinin yapıltığını söylediler.

dolar bazında sabit fiyat ta demişlerdi :rofl:

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

Radar yok diyemez kimse, radarı yöneten de EGM sonuçta. O topu alıp radar yok diyemez çağrı merkezindeki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Çağlar Bayur yazdı:

330km 144,5TL

KM de neredeyse 50 kuruş yakıyor . LPG li araba gibi otoyol .

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...