İçeriğe Yönlendir

Suv Tarzında Araç Tavsiyesi

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev

Merhaba sayın seyirciler. Yeni bir araç tavsiyesi konusuyla karşınızdayım.

c180 i satıp yerine SUV veya SUVcuk tarzı araç almak istiyorum. En önemli kriterim aracın düşük devirlerde bile atik olması, vites geçişlerinde kafa karışıklığı yapmaması ve otomatik şanzıman olması. 

Dizel mi tavsiye edersiniz, benzin li mi? 

Ben bu aralar 3008 1.5 BlueHDI'e bakıyorum hoşuma gidiyor. Tavisyeleriniz neler olur. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mais Jannataliyev yazdı:

c180 i satıp yerine SUV veya SUVcuk tarzı araç almak istiyorum. En önemli kriterim aracın düşük devirlerde bile atik olması, vites geçişlerinde kafa karışıklığı yapmaması ve otomatik şanzıman olması. 

Ben bu aralar 3008 1.5 BlueHDI'e bakıyorum hoşuma gidiyor. Tavisyeleriniz neler olur. Şimdiden teşekkürler.

Tam aklımdan 2008 veya 3008 geçiyordu siz de yazmışsınız. 1.5 HDI, otomatik şanzıman çok güzel bir seçenek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Hiç denemedim 3008i. Youtubeki incelemede aracın 0-100 hızlanması 11,5 saniye diyor. Acaba bu hantal mı?

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Vites geçişleri başarılıdır lakin şanzıman donanım ve vitez topuzu konuları çok geniştir.Ben 6 ilerisini kullandım memnundum performansta da sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

kadjar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

C SUV secikecekse ve amaç piyasası olması ise 3008 ve Nissan birinci tercih olmalı. Farklılık araniyorsa ssyoung, Subaru tercih edilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

3008'in benzinli versiyonu dizele göre daha atik ve akrelasyonu yüksek bir araç. Yakıt ortalamaları birbirine çok yakın (1.2 puretech). Ancak ben performans istiyorum derseniz 3008 1.6 180 bg benzinli tam bir canavar, eat8 şanzıman tork konvektörlü ve oldukça başarılı. Ayrıca 3008 yeni makyajlandı ve 5 sene bu kasa ile gider, teknolojik ve eğlenceli bir araç, rakiplerinden Qashqai ise 1.3 160 bg benzinli çift kavramalı şanzımanı ile gayet tatminkar, ancak kasası bu yıl sonunda veya 2022'de değişiyor, bu arada performans olarak 1.3 qashqai 1.2 puretech 3008'in içinden geçer. Ben 2008'den QQ 1.3 DCT'ye geçtim, QQ bir iki tık daha konforlu ve yol tutuşu daha iyi, ama peugeot kesinlikle ve kesinlikle daha teknolojik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Para yeterse ben CR-V dizel otomatik derim hocam.. 2016-2017 elengace otomatik süper olur.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Mais Jannataliyev yazdı:

SUV - Kuga

SUVcuk - Puma

3008leri de tavsiye ederim piyasada da tutuldu baya.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mais Jannataliyev yazdı:

Suv nedir ya baba arabası gibi napıcan alıp? Spor sedan al.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Erkam Elma yazdı:

Vites geçişleri başarılıdır lakin şanzıman donanım ve vitez topuzu konuları çok geniştir.Ben 6 ilerisini kullandım memnundum performansta da sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum.

Aynen öyleymiş. Donanımlar aynı ama vites topuzları farklı. Değişik vites topuzu 8 ileri, sıradan olan 6 ileri. Peki araç bakarken 8 ileri için hangi donanımı seçmem lazım?

Tahir Ak yazdı:
Mais Jannataliyev yazdı:

kadjar

Filtre yaptığımda hiç karşıma çıkmadı. Bakayım buna da.

Hacı Şenyurt yazdı:

C SUV secikecekse ve amaç piyasası olması ise 3008 ve Nissan birinci tercih olmalı. Farklılık araniyorsa ssyoung, Subaru tercih edilebilir.

Arkadaş yeni Nissan qq almış. Pişti olmayak. 3008 öncelikli gibi duruyor. Piyasasından ve önyargıdan dolayı SS eleniyor. 

Mahmut Yurt yazdı:

3008'in benzinli versiyonu dizele göre daha atik ve akrelasyonu yüksek bir araç. Yakıt ortalamaları birbirine çok yakın (1.2 puretech). Ancak ben performans istiyorum derseniz 3008 1.6 180 bg benzinli tam bir canavar, eat8 şanzıman tork konvektörlü ve oldukça başarılı. Ayrıca 3008 yeni makyajlandı ve 5 sene bu kasa ile gider, teknolojik ve eğlenceli bir araç, rakiplerinden Qashqai ise 1.3 160 bg benzinli çift kavramalı şanzımanı ile gayet tatminkar, ancak kasası bu yıl sonunda veya 2022'de değişiyor, bu arada performans olarak 1.3 qashqai 1.2 puretech 3008'in içinden geçer. Ben 2008'den QQ 1.3 DCT'ye geçtim, QQ bir iki tık daha konforlu ve yol tutuşu daha iyi, ama peugeot kesinlikle ve kesinlikle daha teknolojik. 

Abi nedense bu sefer dizel olsun diye hiç benzinli bakmıyorum. Dizel 1,5 BlueHDI 250 nm, 130 HP. Benzine göre performansı nasıldır?

Tayfun Aydın yazdı:

Para yeterse ben CR-V dizel otomatik derim hocam.. 2016-2017 elengace otomatik süper olur.. 

Bu da hiç karşıma çıkmadıydı toplu aramada. Olabilir bakayım.

Sefa Çelik yazdı:

Tiguan

Bu Tiguanların dizel otomatik olanı yok galiba.

Muhammet Ali Deli yazdı:

SUV - Kuga

SUVcuk - Puma

3008leri de tavsiye ederim piyasada da tutuldu baya.

Aynen içi ve dışı güzel araba.

Selçuk Keleş yazdı:

Suv nedir ya baba arabası gibi napıcan alıp? Spor sedan al.

Abi spor sedan var onu satcam artık. Çok durdu bile☺️ birazda yüksek araç olsun dedim. Belki sonra tek arabaya düşeriz o yüzden hanım da kullanır.

Mustafa Çayır yazdı:

biraz yüksek olacak ama. ds7 

Abi bence gereksiz pahalı. 2018 modeli  500 bin civarı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Mais Jannataliyev yazdı:

Abi nedense bu sefer dizel olsun diye hiç benzinli bakmıyorum. Dizel 1,5 BlueHDI 250 nm, 130 HP. Benzine göre performansı nasıldır?

Tayfun Aydın yazdı:

1.2 puretech 1.5 Blue HDI motora göre daha kesinlikle daha canlı. Benzinli ile Dizelin beygir güçleri aynı benzinlinin torku 230 NM dizel 300 NM ama benzinli daha hisli ve canlı bir motor. fırsat varsa ikisini de deneyin. Birde 1.6 puretech 180 bg motor var. Yakıt olayına gelince dizel ile benzinli arasında 1- 1,5 LT / 100 Km fark olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Yakıt hiç önemli değil. Önemli olan atik olması ve alt devirlerde canlı olması. Bugune kadar hep benzin+lpg kullandım. Sadece 2013 fiesta 1,6 otomatik benzinli, lpg hiç takılmamış. Bu fiestayı çok beğeniyorum. Hem vitesi iyi, hem de atikliği. Çekirge gibi mübarek. C180 ise düşük devirlerde hantal geliyor bana. O yüzden dizel istiyorum. Bundan sonra dizel alıcam diye kendi kendimi örgütledim😊

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

https://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php

1,2 puretech ve 1,5 bluehdi karşılaştırması. Dizel size daha hitap eder gibi.

ek:

Mercedes'in geliştirdiği ve renault'un da kullandığı 1,3 tce motor, dizel gibi torku yüksek ancak benzin gibi devir bandı geniş bir motor. 

1,3 tce 140 hp motor, alt devirlerde 1,5 dci davranıyor ama üst devirlerde de soluğu kesilmiyor. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

şöyle 177 hp bir tucsona ne dersiniz hocam, benzinli olandan. elite ya da elite plus paketleri fena değil donanımda. ben şahsen parasını denk getirirsem direk alıp lpg uygulatırım diyorum. 

Yorum bağlantısı
Erkam Elma
(düzenlendi)

Performans önceliği varsa 3008 in 1,6 180 bg modeli var kullananlar çok methediyor 0-100 8 sn daha tatminkar olabilir

tarihinde Erkam Elma tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

1,2 puretech ve 1,5 bluehdi karşılaştırması. Dizel size daha hitap eder gibi.

1,2 benzin 1,5 dizelle göre bir tık daha iyi gibi duruyor. Neden böyle?

Mehmet Zincirkıran yazdı:

şöyle 177 hp bir tucsona ne dersiniz hocam, benzinli olandan. elite ya da elite plus paketleri fena değil donanımda. ben şahsen parasını denk getirirsem direk alıp lpg uygulatırım diyorum. 

Bu aracın içini beğenmiyorum nedense. Bir de benzinli alırsam artık lpg taktırmam.

Erkam Elma yazdı:

Performans önceliği varsa 3008 in 1,6 180 bg modeli var kullananlar çok methediyor 0-100 8 sn daha tatminkar olabilir

Denemek lazım ama bayiyi arıyorum pandemiden dolayı test sürüşü yaptırmıyoruz dedi. 

Mahmut Yurt yazdı:

1.2 puretech 1.5 Blue HDI motora göre daha kesinlikle daha canlı. Benzinli ile Dizelin beygir güçleri aynı benzinlinin torku 230 NM dizel 300 NM ama benzinli daha hisli ve canlı bir motor. fırsat varsa ikisini de deneyin. Birde 1.6 puretech 180 bg motor var. Yakıt olayına gelince dizel ile benzinli arasında 1- 1,5 LT / 100 Km fark olur. 

Ben aradığım aracı buldum zannedersem. Pejo 3008 alıcam hayırlısıyla. Sıra şimdi motor ve donanıma karar vermekte. 

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Bütçe durumuna göre minimum skypack donanımdan bakmaya başlayabilirsiniz onun tek eksiği led farı yoktur.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Aşağıdakı bilgiler 2019 modeller için geçerlidir.

D1C8AB.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

3 gündür 5008e biniyorum söyleyecek kelime bulamıyorum 😍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Önder Başböyük yazdı:

Seat Arona 1.0tsi dsg güzel tercih olur bence...

Bu arabayı ilk kez duydum ve gördüm. Ama görünüş olarak pek hitap etmiyor. 

Mustafa Şahin2 yazdı:

3 gündür 5008e biniyorum söyleyecek kelime bulamıyorum 😍

Çok mu iyi?😊

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Az önce Citroen C5 Aircross videosu izledim.. Özellikle arka yaşam alanı genişliği çok güzel. Eğer 3008'e niyetliyseniz Citroen'i de inceleyin bence. Sonuçta altyapı, motor, şanzıman aynı :)

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Yurdaer Elay yazdı:

Az önce Citroen C5 Aircross videosu izledim.. Özellikle arka yaşam alanı genişliği çok güzel. Eğer 3008'e niyetliyseniz Citroen'i de inceleyin bence. Sonuçta altyapı, motor, şanzıman aynı :)

Evet doğru, C5 daha konforlu hatta 100 bin daha uygunmuş. Ama arabanın tipini beğenmedim. O yüzden 3008 e bakıyorum. Donanımı da GT line olacak. Şimdi sıra 1.5 dizel mi 1.6 benzin mi ona karar vermekte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...