İçeriğe Yönlendir

Suv Tarzında Araç Tavsiyesi

Macit Aliyev

Recommended Posts

Yurdaer Elay
Mais Jannataliyev yazdı:

Evet doğru, C5 daha konforlu hatta 100 bin daha uygunmuş. Ama arabanın tipini beğenmedim. O yüzden 3008 e bakıyorum. Donanımı da GT line olacak. Şimdi sıra 1.5 dizel mi 1.6 benzin mi ona karar vermekte.

100 bin büyük para, en azından benim için.. O kadar fark olduğunu bilmiyordum.

Karar verildi madem, o halde en doğrusu her iki araçla da deneme sürüşü yapmak. Biri her halükarda güçlü ve ekonomik, diğeri malum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Fp aracı olarak yeni atecaları öneririm

Teşekkürler. Fakat nedense bu aracı sevemedim.

Yurdaer Elay yazdı:

100 bin büyük para, en azından benim için.. O kadar fark olduğunu bilmiyordum.

Karar verildi madem, o halde en doğrusu her iki araçla da deneme sürüşü yapmak. Biri her halükarda güçlü ve ekonomik, diğeri malum :) 

Geçen haftasonu bayiye gittim fakat ellerinde 3008 1,6 benzin 180 HP yok. Nisan ayında gelecek ve fiyatlar ona göre belli olacak dedi.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mert Gulkokan yazdı:

geçen cuma baz paket 2021 model 1.2 turbo benzin otomatik 3008 alındı

339 tl 120 bin tl 24 ay faizsiz kredi çekildi

baz donanım ancak hayalet ekran ve cam tavan araçta

Baz donanım bile yeteri kadar dolu aslında. Burda da 1,2 benzinli var ama ben 1,6 benzinli bakıyorum. İşin garip tarafı şuan araç az geliyor. Mart ayında gelecekler de zaten satılmış olanlardır. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mert Gulkokan yazdı:

Arkadaş performans olarak yeterli geldi
Uygun yerlerde 180 e zorlanmadan çıktı diyor
Dışarıdan araç çok güzel sanki üst paket gözüküyor
120 bin 24 ay kampanyası bitmiş

1,2 Benzinlisi 1,5 dizelin performansıyla neredeyse aynı. Benim yarış yapacak halim yok ama almışken iyisini alayım diye 180 beygirlik olanı alayım diyorum.

Geçen hafta sonu gittiğimde bana da kampanyanın biteceğini söylediler. Ama nakite 7000 civarı indirim yapıyorlar. 

3008 in alt donanımlarında sadece ses sisteminin iyi olmadığını söylüyor kullanıcılar. GT donanımında ise Focal ses sistemini çok övüyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Macit Aliyev
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Fp aracı olarak yeni atecaları öneririm

Pejonun sıfırı olmayınca B plan olarak Atecaya baktım ve beğendim. Fiyat olarak FR'ı yaklaşık 100 bin daha uygun. İkinci seçenek olarak değerlendireceğim. 

Aklıma tek takılan soru bu araç neden pek tutulmuyor gibi?

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Pejonun sıfırı olmayınca B plan olarak Atecaya baktım ve beğendim. Fiyat olarak FR'ı yaklaşık 100 bin daha uygun. İkinci seçenek olarak değerlendireceğim. 

Ateca çok yeni bir model. Belki de o yüzden şu an tutulmamış olabilir. Ateca beğendiyseniz skoda karoq da bakabilirsiniz. Onun piyasası atecadan iyi. Aynı segment. Benim 2019 model style aracım var ve çok memnunum.

Bir de, bu tutulma olayına çok takılmayın. Beğendiğinizi alın. Mutlaka bir alıcısı çıkar satmak isteyince. Bu alım satım işleri nasiple ilgili biraz da. O yüzden içinizin ısındığı aracı alıp keyfine bakın bence..
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Hem yeni model olması hem de bizim milletteki vw hastalığı... Halbuki en boş tiguan parasına en dolu ateca alıyorsun. Ben aldım 6-7 aydır biniyorum Mercedes E250 CDI dan geçtim düşünün çok memnunum... Tek handikapı biraz sport süspansiyona sahip olması ama aşırı sert değil. Bunun karşılığını belki de en iyi yol tutan suv olması ile alıyorsunuz zaten.

Hem yeni model olması hem de bizim milletteki vw hastalığı... Halbuki en boş tiguan parasına en dolu ateca alıyorsun. Ben aldım 6-7 aydır biniyorum Mercedes E250 CDI dan geçtim düşünün çok memnunum... Tek handikapı biraz sport süspansiyona sahip olması ama aşırı sert değil. Bunun karşılığını belki de en iyi yol tutan suv olması ile alıyorsunuz zaten.
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ateca- tiguan ve Kodiaq aynı alt yapıda (mqb platform) kardeş araçlar. Satılacağı zaman değer kaybı görece daha az olur wv grubunun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Ateca tutulmama gibi bir durum yok gayet iyi araba Leonun yükseği, suv düşünsem Tiguan yerine kesinlikle alırım.Dolu araba her zaman iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Macit Aliyev

Teorik araştırmalar sonucu Atecanın kuru DSG olmasından dolayı eledim. Trafikte şanzıman ısınması olabilir diye. Garanti 2 yıl.

3008 allureden vaz geçiyor gibiyim. Fiyatı 382500 olarak anlaştık ama GT(en üst donanım) gibi güvenlik paketi ve ses sistemi olmayışından dolayı pek içime sinmedi. GT fiyatı ise 450000 tl. 

Tiguan baz paket 451000 den başlıyor.  Üst donanımları 500000 üzerini buluyor. 

Şuan için aklımda olan 2020 model Qashqai 1,3 160 hp olan Platinium premium pack. 7 ileri DCT şanzıman, 270 nm tork. Bu aracın sıfır fiyatı 350000 ama en üst donanım. Bose ses sistemi ve her türlü güvenlik sistemleri var. Bi tek kaldı sürüp denemek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mais Jannataliyev yazdı:

Teorik araştırmalar sonucu Atecanın kuru DSG olmasından dolayı eledim.

sıfır alırken, doğuş showroomda, yeni kuru tipin, eski ıslağa göre sorunsuzluğu anlatmışlardı bana?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır alırken, doğuş showroomda, yeni kuru tipin, eski ıslağa göre sorunsuzluğu anlatmışlardı bana?

Abi şimdi Atecada yeni kuru, Tiguanda ise ıslak kullanılıyormuş. Tabiki bu kuru bir çok araçta var ama vw deyince insanlar direkt dsg sorguluyor. Bilse de bilmese de.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

dsg olanı tercih etme diyorum, kızanlar olucak ama böyle... elenen grup belli zaten, kuru tip dsg zaten benim için şansı yok...

gelelim konuya, birkere düşük devir hantallık olayı turbo benzinlilerde bitti artık, bu sebeble şahsen önerim alabildiğin en güçlü turbo benzinliyi al, dct olacaksa mutlaka ıslak kavrama al, tam oto şanzımanlar hala dct den yavaş ama seni rahatsız etmezse sorun yok, öyle öldüm bittim farkı yok, tercih senin...

c5 airi geçelim, eskidi bile ve bazı eksikleri var,  3008 güzel, kaşkay fena değil ama kasa değişecek ve 3008 daha tekno, başkada ne alınır, 2. el falan önemli değilse  korando da güzel ve dolu...

kugada güzel ama içi güzel değil malzemeler yetersiz motor yetersiz, yoksa tip falan güzel ama işte, ne yazıkki Ford hep böyle...

ben olsam en üst paket 3008 1.6 turbo benzin 180 hp EAT8 alırdım şahsen...

para sorun değilse acımadan direk RAV4 hibrit derimde malum, alayını silerim....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Zaten en iyisi aklınızdan geçiyormuş. Hiç düşünmeden 3008 alırdım. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dsg olanı tercih etme diyorum, kızanlar olucak ama böyle... elenen grup belli zaten, kuru tip dsg zaten benim için şansı yok...

gelelim konuya, birkere düşük devir hantallık olayı turbo benzinlilerde bitti artık, bu sebeble şahsen önerim alabildiğin en güçlü turbo benzinliyi al, dct olacaksa mutlaka ıslak kavrama al, tam oto şanzımanlar hala dct den yavaş ama seni rahatsız etmezse sorun yok, öyle öldüm bittim farkı yok, tercih senin...

c5 airi geçelim, eskidi bile ve bazı eksikleri var,  3008 güzel, kaşkay fena değil ama kasa değişecek ve 3008 daha tekno, başkada ne alınır, 2. el falan önemli değilse  korando da güzel ve dolu...

kugada güzel ama içi güzel değil malzemeler yetersiz motor yetersiz, yoksa tip falan güzel ama işte, ne yazıkki Ford hep böyle...

ben olsam en üst paket 3008 1.6 turbo benzin 180 hp EAT8 alırdım şahsen...

para sorun değilse acımadan direk RAV4 hibrit derimde malum, alayını silerim....

Ben 382500 e 3008 1,6 benzin 180 HP olanın teklifini aldım. Allure paket. Allur paket orta paket oluyor. Üst paketi GT aslında onu almak isterim ama arada 70000 tl fark var. Focal ses sistemi ve güvenlik paketi yok Allurda. Dışarıda ses sistemi yaptırayım diyorum garanti bozulur diyor satış danışmanı. Qashqaiyi beğenme sebebim bütün istediklerim en üst donanımında var ve fiyatı da 360000tl. Bu arada ıslak DCT 7 ileri qashqai. Yeni kasası yıl sonu gelecekmiş ama bayağı iyi o.

Eyüp Çetin yazdı:

Zaten en iyisi aklınızdan geçiyormuş. Hiç düşünmeden 3008 alırdım. 

3008 i sürdüm abi ama bi fiesta atikliği göremedim. Gaz tepkisini pek beğenmedim. Ama sonralarda tabiki canlı araba. Acaba benim fiestada pedal commander felan mı var? Bütün fiestalar böyle mi?😆

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mais Jannataliyev yazdı:

3008 i sürdüm abi ama bi fiesta atikliği göremedim. Gaz tepkisini pek beğenmedim. Ama sonralarda tabiki canlı araba. Acaba benim fiestada pedal commander felan mı var? Bütün fiestalar böyle mi?😆

Fiesta kuş kadar araba olacak o kadar. 😆

Valla ben de 3008 sürdüğümden değil ama şekli şemali çok güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mais Jannataliyev yazdı:

Ben 382500 e 3008 1,6 benzin 180 HP olanın teklifini aldım. Allure paket. Allur paket orta paket oluyor. Üst paketi GT aslında onu almak isterim ama arada 70000 tl fark var. Focal ses sistemi ve güvenlik paketi yok Allurda. Dışarıda ses sistemi yaptırayım diyorum garanti bozulur diyor satış danışmanı. Qashqaiyi beğenme sebebim bütün istediklerim en üst donanımında var ve fiyatı da 360000tl. Bu arada ıslak DCT 7 ileri qashqai. Yeni kasası yıl sonu gelecekmiş ama bayağı iyi o.

3008'in koltukları sökünce fiesta bagaj kapağından içine sığar :D Ondandır. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Pandemi işleri bozdu. Bayiler araba denetmiyor. İstediğin gibi deneme yapamıyorsun birilerinin arabasında. Ö yüzden kafam çorba. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mais Jannataliyev yazdı:

Abi şimdi Atecada yeni kuru, Tiguanda ise ıslak kullanılıyormuş. Tabiki bu kuru bir çok araçta var ama vw deyince insanlar direkt dsg sorguluyor. Bilse de bilmese de.

satış lideri alman kötü mal üretir mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

alman var alaman :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mais Jannataliyev yazdı:

Ben 382500 e 3008 1,6 benzin 180 HP olanın teklifini aldım. Allure paket. Allur paket orta paket oluyor.

adı üstünde Allur Olur Olur demek :D şaka bir yana bence harbiden olur, evet ilk anda atik olmayabilir ama hepsi aynı bunların, ağırlar hem....

birde farklı olmak için DS 7 Crossback var ama fiyat falan ayrı alem.... 225 hp 300 nm tork  0-100 8.2 sn.

4x4 etense tam senlik 300 hp  0-100 5.9sn.  fiestayı geçer anca başeder :)

hem

350.000 TL Kredi için 12 Ay, %0 Faiz Seçeneğiyle    kaçmaaaz...

.76774.252.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Kötü demeyelim şimdi. iyisini üretiyor bir de iyisine gücü yetmeyene daha düşük kalitede üretim yapıyor. Yoksa atecanın en dolusu tiguanın en boşundan 50bin ucuz olur muydu?

Ali Cihangiroğlu yazdı:

adı üstünde Allur Olur Olur demek :D şaka bir yana bence harbiden olur, evet ilk anda atik olmayabilir ama hepsi aynı bunların, ağırlar hem....

birde farklı olmak için DS 7 Crossback var ama fiyat falan ayrı alem.... 225 hp 300 nm tork  0-100 8.2 sn.

4x4 etense tam senlik 300 hp  0-100 5.9sn.  fiestayı geçer anca başeder :)

Abi Allur güzel, tek beğenmediğim ses sistemi. Ben müzik çok dinlerim arabada. Ses sistemi önemli benim için. Bile bile de bu şekilde almak pek içime sinmiyor.

DSe bi ara bakmıştım abi o kadar para verilmez yahu. Daha alışamadık belki biraz zaman geçtikten sonra alışırız o fiyatlara))

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mais Jannataliyev yazdı:

Kötü demeyelim şimdi. iyisini üretiyor bir de iyisine gücü yetmeyene daha düşük kalitede üretim yapıyor. Yoksa atecanın en dolusu tiguanın en boşundan 50bin ucuz olur muydu?

Abi Allur güzel, tek beğenmediğim ses sistemi. Ben müzik çok dinlerim arabada. Ses sistemi önemli benim için. Bile bile de bu şekilde almak pek içime sinmiyor.

DSe bi ara bakmıştım abi o kadar para verilmez yahu. Daha alışamadık belki biraz zaman geçtikten sonra alışırız o fiyatlara))

ds i espri anlamında demiştim, tabii alırım dersen eyvallah :)   ses sistemini bilmiyorum, bunda paket birşeyler vardır sanırım, Bose falan, mesela benim kilyoda opsiyonda Bose var, bagajda woofer falan, fakat satmıyorlar böyle ne yazıkki :angry:

neyse durum bu, ben olsam böyle durumda bütün adaylarla mümkünse test sürüşü yapardım, içime sinen hangisi ise onu alırdım, yukarda tiguan falan olmaz dedim ama oda olur, sonuçta servisi garantisi vs var, 2. elde değer meselesi varsa onuda test et tabii, sonuç olarak senin sevmen lazım, sen kullanacaksın, tüm adaylarda hemen hemen aynı ayarda güzel araçlar, daha ne diyim artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...