İçeriğe Yönlendir

Telefonum Donuyor.

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

Merhaba; 

İphone 6 16gb ram sahibiyim. Şarjı %60 dan sonra sonra düşünce telefonumda donmalar oluyor. heleki internette video falan izlersem inanılmaz kasılıyor. 

Sizce sorun nedir? 

Telefonu uzun zamandır resetlemedim. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Kaç yıl oldu alalı? 5 yılda 6s 64 GB vardı koyverdi kendini sizin tarif ettiğiniz gibi. Pil değiştirdik yine düzen tutmadı. Takasa verip s20 fe aldım.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Hacı Şenyurt yazdı:

Kaç yıl oldu alalı? 5 yılda 6s 64 GB vardı koyverdi kendini sizin tarif ettiğiniz gibi. Pil değiştirdik yine düzen tutmadı. Takasa verip s20 fe aldım.

2014 yılından beri kullanıyorum. Fişini çektiler sanırım. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

2014 yılından beri kullanıyorum. Fişini çektiler sanırım. 

Muhtemeldir. Yine de telefonu sıfırlamak denenebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Muhtemeldir. Yine de telefonu sıfırlamak denenebilir. 

Bu sefer kurulu programlarım gitmek tekrar kurmak istemiyorum: Heleki internet bankacılığının parolalarını hatırlamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Bu sefer kurulu programlarım gitmek tekrar kurmak istemiyorum: Heleki internet bankacılığının parolalarını hatırlamıyorum. 

Telefonu değiştirince de gidecek :D Belki yeni telefon masrafı ertelenir. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Telefonu değiştirince de gidecek :D Belki yeni telefon masrafı ertelenir. 

Deneyeyim o zaman :(

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ümit Türk yazdı:

Hayatımız parola çöplüğüne döndü vallahi.. Bir de arada değiştir demiyor mu iyice sinir oluyorum :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hele şükür donan iki tane iphone bulduk. 

Şifreleri kaydetmiyor mu, yani google parola gibi google hesabını açınca şifreleri otomatik getirmiyor mu?

Yurdaer Elay yazdı:

Hayatımız parola çöplüğüne döndü vallahi.. Bir de arada değiştir demiyor mu iyice sinir oluyorum :D 

Bankacılık falan için ortak bir şifre var ve onun versiyonlarını kullanıyorum. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ben güvenlik için etmiyorum açıkcası.  Pin şeklindeki şifreyi hatırlıyorum sadece.  Harf duyarlı parolaları hatırlamadığım için tekrar kuracamda vs falan uzun iş sevmiyorum. 

aslında reset atarsam çözüm olur mu onu merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eski nesil cihazlarda pil kapasitesi azalınca alet daha uzun dayansın diye işlemci gücü kısılıyor. Ve bunu kullanıcı seçeneğine bırakmıyorlar. Yeni nesillerde bu özelliği seçebiliyorsunuz.

Pil değiştirip, eski pilin seri no'su yeniye kopyalanırsa durum düzelecektir muhtemelen. Ancak 6 model cihaz zaten günümüz uygulamalarında işlemci olarak yetersiz kalması normaldir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Sani Gerşon yazdı:

Eski nesil cihazlarda pil kapasitesi azalınca alet daha uzun dayansın diye işlemci gücü kısılıyor. Ve bunu kullanıcı seçeneğine bırakmıyorlar. Yeni nesillerde bu özelliği seçebiliyorsunuz.

Pil değiştirip, eski pilin seri no'su yeniye kopyalanırsa durum düzelecektir muhtemelen. Ancak 6 model cihaz zaten günümüz uygulamalarında işlemci olarak yetersiz kalması normaldir.

1GB evet yetersiz. :( 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Benimki o olayı yüzde 1den sonra yapıyor.

Bir de bizim iphone 6s pluslarda soğuğa dayanıksızlık var bilmiyorum herkeste var mı soğuğu görünce telefonun şarjı bir anda düşüyor ve kapanıyor sıcak mekana gelip açınca geri yüzde 50-60 neyse işte o şarjda geri açılıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Parolalar saklanıyor. Yeni iphone’da sorun olmaz. Ben güvenlik amaçlı kullanmıyorum dediğiniz şeyleri yine o telefonda yapıyorsunuz. Sanmayın ki apple şifrelere ulaşamıyor :) en azından apple ulaşıyor sadece deyip bir nebze güveniyoruz. Başka çare yok. bu sene olmazsa seneye yenilemek zorunda kalacaksınız. Çünkü hem apple desteğini çekti hem de peşine uygulamalar desteğini çekecek. Uygulamalar yeni sürümler çıkardıkça, eski sürüm, yeni sürümdeki şeylerden eksik kalacak. Bunda güvenlik de var. O yüzden uygulamaları açamayacaksınız. Boşuna pil değiştirmeyin derim. Zaten 2014 eylül’de çıkmış bu telefon. 6,5 senelik. Daha ne yapsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

sifre hatirla dedigim zaman parmak izi soruyor, sadece uygulamalarda aktif olsa neyse de ekrana parmak izi kilit koymasi rahatsiz ediyor beni..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

sifre hatirla dedigim zaman parmak izi soruyor, sadece uygulamalarda aktif olsa neyse de ekrana parmak izi kilit koymasi rahatsiz ediyor beni..

Ne güzel işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Batarya arızası yuzde 90 👍

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Behlül Baş yazdı:

Benimki o olayı yüzde 1den sonra yapıyor.

Bir de bizim iphone 6s pluslarda soğuğa dayanıksızlık var bilmiyorum herkeste var mı soğuğu görünce telefonun şarjı bir anda düşüyor ve kapanıyor sıcak mekana gelip açınca geri yüzde 50-60 neyse işte o şarjda geri açılıyor

Dün Yüzde 40 civarlarda olan iphone 5 telefonu şirket telefonu olduğu için arabada bırakmıştım.  Tabi nemlenmiş buz gibi olmuş elime aldım telefon açıkken bir anda kapandı dahada açılmadı.  şarj edince yüzde 14 den başladı. Dediğin gibi soğuğu sevmiyor. 

İhsan Yıldırım yazdı:

Batarya arızası yuzde 90 👍

Batarya sağlam. %97 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Parolalar saklanıyor. Yeni iphone’da sorun olmaz. Ben güvenlik amaçlı kullanmıyorum dediğiniz şeyleri yine o telefonda yapıyorsunuz. Sanmayın ki apple şifrelere ulaşamıyor :) en azından apple ulaşıyor sadece deyip bir nebze güveniyoruz. Başka çare yok. bu sene olmazsa seneye yenilemek zorunda kalacaksınız. Çünkü hem apple desteğini çekti hem de peşine uygulamalar desteğini çekecek. Uygulamalar yeni sürümler çıkardıkça, eski sürüm, yeni sürümdeki şeylerden eksik kalacak. Bunda güvenlik de var. O yüzden uygulamaları açamayacaksınız. Boşuna pil değiştirmeyin derim. Zaten 2014 eylül’de çıkmış bu telefon. 6,5 senelik. Daha ne yapsın

bende böyle tahmin etmiştim.  Batarya durumum %97. Sadece %60 dan sonra sapıtmaya başlıyor.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Uygulamalarda Şifremi unuttum seçeneği var ;)

Evet var abide babamın uygulamalarıda bende. Üşengeçlik benimkisi. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Behlül Baş yazdı:

6s kullanıyorum. bu durum bende de var maalesef.

Bu havalarda telefonu cebimden çıkartmaya korkuyorum. Olur olmadık yerde zamanda düşüyor/kapanıyor

Yorum bağlantısı
Muhammed KAYA

Batarya sağlığı düşünce iphone yazılımsal olarak hızı v.s. düşürüyor,bataryayı sağlam bir şekilde değiştirirseniz sorun çözülecektir bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Muhammed KAYA yazdı:

Batarya sağlığı düşünce iphone yazılımsal olarak hızı v.s. düşürüyor,bataryayı sağlam bir şekilde değiştirirseniz sorun çözülecektir bence

Batarya sağlam sorun yok.  

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Kaprisli ayfondan halk çocuğu androide geçme zamanı gelmiş, tamam kapıları tok kapanıyor ama assolist kaprisi var 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Hafiza az olunca bu problem ler çıkıyor zaman la uygulamarda donma kasma problemi cok oluyor ram su an en az 4 gb olmasi lazim yoksa telefin kasiyor bana batarya problemi geldi en kotu 1 batarya denenebiliri su an 100 tl civar i

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...