İçeriğe Yönlendir

Telefonum Donuyor.

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

Reset attım dün itibari ile. Düzelme yok. Hafıza ile alakalı bir sorun olabilir mi. İcloud alanı dolu neredeyse. Ücretsiz 5 gb. 4,5GB dolu. 

Telefonu temizlemeden önce telefon hafızası 14 gb-15gb.

Telefondaki uygulamaları şimdi sildikten sonra hafıza kullanılan 8 gb. boş alanı 8gb.  Henüz temizlenmiş haliyle denemedim. 

Acaba Apple kimliğinden çıkış mı yapsam. Bilen bilir apple kimliğinden çıkış yapınca fotoğraflarda otomatik olarak kapanıyor hafıza kapanıyor kısaca. Sadece telefon uygulamaları ve rehber kalıyor. 

Not: Telefon İphone 6 16GB.  (2014'te alınma)

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Ümit Türk yazdı:

Not: Telefon İphone 6 16GB.  (2014'te alınma)

Tansu bey amca duymasın valla.. Benim 7’yi (32gb JetBlack 🥸) bile her konuda yerden yere vuruyor 😂

Ben çözüm olacağını sanmıyorum. Apple 6 için fişi çekti gibi söylemler vardı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Fişini çekselerde iphone 5s telefonum iphone 6 dan daha performanslı çalışıyor onda öyle bir donma vs yok.  Aynı apple kimliğini kullanıyorum. Sadece facetime kapalı oda aynı anda iki farklı telefonu çaldırdığı için. 5S daha beter olması lazım o zaman. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

aslında bi çözüm var.. telefon 3310 gibi hissettirebilir ilk etapta ama ise yarar.

Konum servisleri, widgetlar, sistem servisleri kapatma düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Furkan Sumer yazdı:

aslında bi çözüm var.. telefon 3310 gibi hissettirebilir ilk etapta ama ise yarar.

Konum servisleri, widgetlar, sistem servisleri kapatma düşünülebilir.

Yok onlarda fayda etmedi.  Çok denedim ne var ne yok kapattım.. Gidebildiğimiz yere kadar gidicez artık.  Yeminliyim. 6GB işlemcili telefon alıcam. daha düşüğünü almam :) Bendeki 1 GB ram var. Ona bağlıyorum ben aslında. 

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Tansu abi bitti demeden bitmez 😂

Onun yorumunu da alalim..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

O gömdüydü şimdi görürse gene gömecek. Hayırdır birader ne kadar ekmek o kadar köfte mantığını bilmiyormusun dicek. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ümit Türk yazdı:

Merhaba; 

İphone 6 16gb ram sahibiyim. Şarjı %60 dan sonra sonra düşünce telefonumda donmalar oluyor. heleki internette video falan izlersem inanılmaz kasılıyor. 

Sizce sorun nedir? 

Telefonu uzun zamandır resetlemedim. 

Hocam cihazınızın depolanması günün koşullarının altında bunu belirteyim ama esas sorun pilinizde yatıyor. Deji marka pil ile sorunu geçici bir süre için çözebilirsiniz bu size 1 sene kadar kazandırır. 100 Lira gibi bir ücreti vardı en son sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Yeni bir cihaz almak isterseniz de kendi deneyimim ile kullanmadığım telefon kalmadı  en çok Xiaomi Mi Note 10 128 modelini sevdim normalde 5 ayda Bi telefon değiştiririm senede 3 defa ama bu cihazıma hiç kıyamadım. Ben oyun oynayan birisi değilim ara sıra oynasam bile Pubg Mobile 60 FPs ile kasmadan oynayabiliyorum. İşlemcisi F/P kralı. 6 GB Ram optimize MIUI arayüzü için gayet yeterli, benim için en önemlisi Batarya ve Kameraydı. 108 MP 5X optik 50X Diji Zoomu var, 5160MaH bili de yanında cabası. Dün 11 Saat ekran süresi aldım. 11 Saat ekran açık kalmış arkadan işlem yürütülmüş şarjım hala 10 civarındaydı. 33Watt Hızlı Şarj ile 45 dakika civarında şarj olması da cabası. Bir de Rusların geliştirdiği Romlardan birisini yüklersek epey uzun süre memnun eder kullananı. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Sorunumu itunes üzerinden çözdüm. Donma olayı ortadan kalktı bilgi veren herkese çok teşekkürler. ❤️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Furkan Sumer yazdı:

neymiş problem? 

ve nasil cozdunuz

Furkan kardeşim yedeklemeden emin olduktan sonra kurtarma modunu kullandım.(kurtarma modunda tüm veriler uygulamalar siliniyor) ios 11 e döndürdüm. Sorun çözüldü. not olarak belirteyim kurtarma işleminden sonra eğer icloud geri yükleme  yaparsanız güncel yazılımla veriler geri dönüyor. Ama sorun olmadı yine. Şuan gayet güzel çalışıyor.  Sanırım yazılımla alakalı bir sıkıntısı vardı.  

İos11 özlemişim acayip hızlıydı :):):) keşke icloud geri yükleme yapmasaydım :) Bu sefer rehberim olmayacaktı. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ümit Türk

Yazılımla düzeltsekte sorun devam ediyordu.  Bataryayı değiştirdim. Donma sorunu yok şuan. Bir kaç gün kullanayım gelişmeleri yazarım. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Donma olayında yazılım ilk düşünülecek şey, diğeri de batarya. Yani doğru yolu izlemişsiniz bir sorun çıkmaz bence :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Muhammet Ali Deli yazdı:

Donma olayında yazılım ilk düşünülecek şey, diğeri de batarya. Yani doğru yolu izlemişsiniz bir sorun çıkmaz bence :) 

Aynen şuan sorun yok gibi. Olayıda şu şekilde çözdüm. 

Donma oluyor veya yavaşlıyor şarja takınca bütün donma düzeliyor. Yağ gibi akıyor telefon. Bir kaç kere izledim baktım bu telefon güç toparlayınca kendine geliyor. Her ne kadar pil sağlığı  %97 gözüksede değiştirdim bataryayı. İyikide değiştirmişim yoksa telefon almak zorunda kalacaktım. İphone seviyorum. Birazda özel mecburiyetten :) 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Ümit Türk yazdı:

Aynen şuan sorun yok gibi. Olayıda şu şekilde çözdüm. 

Donma oluyor veya yavaşlıyor şarja takınca bütün donma düzeliyor. Yağ gibi akıyor telefon. Bir kaç kere izledim baktım bu telefon güç toparlayınca kendine geliyor. Her ne kadar pil sağlığı  %97 gözüksede değiştirdim bataryayı. İyikide değiştirmişim yoksa telefon almak zorunda kalacaktım. İphone seviyorum. Birazda özel mecburiyetten :) 

O sağlık olayına inanmayın hocam pek dikkate değer birşey değil. Kardeşimde de aynısı olmuştu iphone se kullanıyor kapanıyordu sürekli donuyordu bi batarya değişti 1 senedir kullanıyor daha da gider. :) he bir de apple telefonları güncellemeyle yavaşlatıyor muhabbeti çıkmıştı 2 senedir filan güncellemiyor telefonu :D 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Muhammet Ali Deli yazdı:

O sağlık olayına inanmayın hocam pek dikkate değer birşey değil. Kardeşimde de aynısı olmuştu iphone se kullanıyor kapanıyordu sürekli donuyordu bi batarya değişti 1 senedir kullanıyor daha da gider. :) he bir de apple telefonları güncellemeyle yavaşlatıyor muhabbeti çıkmıştı 2 senedir filan güncellemiyor telefonu :D 

Evet güncelleme kasıyor gerçekten. iki iphone kullanıyorum biri şirket hattı biri şahsi 5s-6 

5s iphone 6dan daha performanslı :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...