İçeriğe Yönlendir

E39 Almak ya da Almamak

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin
(düzenlendi)

A6 ile bir yıl doldu, aslında bir yandan hiç satasım yok ama bir yandan da hem canım BMW almak istiyor hem de satmazsam yapılacaklar listemde bir çok şey var, o kadar para harcamak da istemiyorum. Akşam satayım diyorum, sabah arabaya binince bu satılır mı diyorum, böyle bir ikilemde kaldım.

E39 çocukluğumuzun sembol arabalarından olması hasebiyle hep aklımdaydı, zamanı geldi mi acaba diyorum. Makyajlı, servis bakımlı, LPG takılmamış bir 5.25i ya da 5.30i bulup alsam nasıl olur? Ne dersiniz? 

Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-servis-bakimli-220-binde-900139865/detay/ 

Bir kaç bilgi daha vereyim.

- Benzinli, atmosferik, sıralı 6 ve arkadan itiş ilgimi çok çekiyor.

- Yakıt tüketimini çok dert etmiyorum. Hem mevcuttaki de çok az yakmıyor hem de pandemi kullanım koşullarımızı çok değiştirdi.

- A6 çok acayip bağımlılık yapıyor, içimden bir ses satarsan 3 ay sonra yana yana A6 arayacaksın diyor.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kullandığın a6 19 kazası varmış. 2006 model ve aktif kullanıyorsun. Bence Bmw E39 alabilirsin. Sıkıntı çıkarcağını sanmam. Bizim teknisyende vardı 530i , 5 iler steptronic. Teknisyen adam baş edebiliyor sen ise patron adamsın sıkıntı çekiceğini sanmam. 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

2019 Kasım ayında ben talip olmuştum, satıcı satmaktan vazgeçmişti. 67 bin TL idi fiyati. Bulunmaz araç.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Kullandığın a6 19 kazası varmış. 2006 model ve aktif kullanıyorsun. Bence Bmw E39 alabilirsin. Sıkıntı çıkarcağını sanmam. Bizim teknisyende vardı 530i , 5 iler steptronic. Teknisyen adam baş edebiliyor sen ise patron adamsın sıkıntı çekiceğini sanmam. 

2007, 19 tramerin içinde çok ufak şeyler var, arabamı çok da öldürmeyelim. :D 

Münir Nurettin Taşova yazdı:

2019 Kasım ayında ben talip olmuştum, satıcı satmaktan vazgeçmişti. 67 bin TL idi fiyati. Bulunmaz araç.

Aynı araç mıydı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

2007, 19 tramerin içinde çok ufak şeyler var, arabamı çok da öldürmeyelim. :D 

Aynı araç mıydı?

E39 dediğn araba bana göre işletmesi kolay bir ürün. Ülkemiz zaten e39 cenneti. 1997 2001 arasında sıradan vatandaşlar çok kolay alabiliyordu. Ülkemizde parça sıkıntısıda yok.  Benim e38 almak istediğim dönemde sen e39u ikinci araba olarak alıp kenara koymanı beklerim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Selim Bilgin yazdı:

A6 ile bir yıl doldu, aslında bir yandan hiç satasım yok ama bir yandan da hem canım BMW almak istiyor hem de satmazsam yapılacaklar listemde bir çok şey var, o kadar para harcamak da istemiyorum. Akşam satayım diyorum, sabah arabaya binince bu satılır mı diyorum, böyle bir ikilemde kaldım.

E39 çocukluğumuzun sembol arabalarından olması hasebiyle hep aklımdaydı, zamanı geldi mi acaba diyorum. Makyajlı, servis bakımlı, LPG takılmamış bir 5.25i ya da 5.30i bulup alsam nasıl olur? Ne dersiniz? 

Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-servis-bakimli-220-binde-900139865/detay/ 

- Yakıt tüketimini çok dert etmiyorum. Hem mevcuttaki de çok az yakmıyor hem de pandemi kullanım koşullarımızı çok değiştirdi.

- A6 çok acayip bağımlılık yapıyor, içimden bir ses satarsan 3 ay sonra yana yana A6 arayacaksın diyor.

Bence alacağımız arabanın aynısını 1 haftalığına kiralayın, ondan sonra karar verin. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

E39 dediğn araba bana göre işletmesi kolay bir ürün. Ülkemiz zaten e39 cenneti. 1997 2001 arasında sıradan vatandaşlar çok kolay alabiliyordu. Ülkemizde parça sıkıntısıda yok.  Benim e38 almak istediğim dönemde sen e39u ikinci araba olarak alıp kenara koymanı beklerim. 

Ben de kendimden beklerim ve keşke derim ama şartlar uygun değil maalesef. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Yanar yazdı:

Bence alacağımız arabanın aynısını 1 haftalığına kiralayın, ondan sonra karar verin. 

20 yaşında bir BMW'den bahsediyoruz. :) 

Çağlar Bayur yazdı:

5.30 veya bulaşma derim

5.25 M54B25 de fena görünmüyor, ben de 5.30 istiyorum ama temiz bulmak çok çok zor.

Münir Nurettin Taşova yazdı:
Selim Bilgin yazdı:

Aynı araç mıydı?

Evet aynı araç.

Gidip baktınız mı? Nasıldı durumu?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Cüneyt te vardı, kullanmıştım oldukça da keyifliydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Çift vanosun o sesi üff mükemmel ve atmosferik olması bana göre bir artı . Manuel vites ile temizi çok çok zor bulunur ama bulunursa bence denenebilir . Müptezeller istila etti bu arabaları çoğu yıkık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

akacak kan damarda durmaz bilendiysen yapıştır dünyaya gelmicen bidaha

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

AL! nokta. dediğin gibi temiz bir araba bulursan hiç düşünme. A6 yı aratmaz. Çok iyi arabalardır. Özellikle fren performansı ve virajlardaki kaabiliyeti müthiştir. En son gerçek BMW dir bana göre. 1997 den 2015 e kadar kullandık.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

AL! nokta. dediğin gibi temiz bir araba bulursan hiç düşünme. A6 yı aratmaz. Çok iyi arabalardır. Özellikle fren performansı ve virajlardaki kaabiliyeti müthiştir. En son gerçek BMW dir bana göre. 1997 den 2015 e kadar kullandık.

Alırım bak. :D Biraz motivasyona ihtiyacım var sadece.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sen satmalik olmuşsun. Temiz bı 5.25 makyajli iyidir. Ama performans olarak atmosferik. Audiyi özletir mi acaba.  İlk sahibinden felan bakımlı bişi lazım . Almışken konya ya düşmemiş 5.40 felan daha bı zevkli olur. V motor ciğerli

Bulamadım :(

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Gidip baktınız mı? Nasıldı durumu?
Buluşma günü saatinde caydı, bakamadım. Ailenin 3. Aracı, Borusan bakımlı, lpg yüzü görmemiş, o zaman 203 bin km idi. Keyif araci. Ben ic dış kondisyonu bukadar iyi olan bir e39 görmedim. Satıcı caymasaydi ben almış olurdum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

5.25'i üniversite yıllarımda kullanıyorduk. Sene 2009'da mezun oldum. Yazacaklarımı test ettiğim araç o zaman yeniydi :)

10 numara araçtır. A6'yı aratacağını zannetmiyorum. Gerçekten ruhu olan bir arabaydı. Çok kaliteli ve çok konforluydu. 

Bakım ve yakıt maliyetinden bahsetmiyorum zira sizin mevcut araçta az yakmaz, ucuza bakılmaz :) 

Aklımda kalan handikap ise özellikle kaygan (biz Konya'da kullanıyorduk) yollarda kıçını çok bırakıyordu. Yer buz olduğunda  ise, keyfin yerini korku alıyordu :D Yani klasik arkadan itişli araç, tek handikap bu, yine en büyük keyifte bu özelliğiydi. Viraj kabiliyeti falan çok iyiydi. 

Özetle, güzel araçtır, temizi denk gelirse sizin gibi yakıtını da önemsemeyen kullanıcı için keyifli araçtır. 

Not: 5.30 iyidir :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

LPG istemiyorum. Hatta M de istemiyorum. Baba spec olsun E39 olacaksa. :) 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

221 alırız inşallah bir gün. 220’yi nedense pek tutmuyorlar. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Baba spec de 520ia 2003 felan Beşiktaş olur Üsküdar olur o muhitlerden

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sen satmalik olmuşsun. Temiz bı 5.25 makyajli iyidir. Ama performans olarak atmosferik. Audiyi özletir mi acaba.  İlk sahibinden felan bakımlı bişi lazım . Almışken konya ya düşmemiş 5.40 felan daha bı zevkli olur. V motor ciğerli

Bulamadım :(

Performansta Audiyi özletmemesi için seçenekler çok az. Fena tongaya düştük buna alışmakla. Yazılımdan sonra hele fena oldu. 😄

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...