İçeriğe Yönlendir

E39 Almak ya da Almamak

Selim Bilgin

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Arkadan itiş ve büyük hacim motur, biraz usturuplu basmak lazım pedala...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bahadır Taşpolat yazdı:

fiyatı ortalama 100k lira diyelim, madem yakıt sorun değil A6'yı satıp 100k üstüne koyup S3 sedan alırdım ben.

Yorgun BMW bize pişmanlık olur bu saatten sonra, ben 2013'te 3.20Ci'de yaşadım, dışarıdan güzel tamam, çocukluktan içimizde uhde de kaldı ama makinalar artık o euro4 turbo dizelin bile keyfini vermiyor ki 320 manueldi egzos filtre falan vardı 

ama 530 yada 528 epey iyidir.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Furkan Avcı yazdı:

Daha önce w221 için yazmıştım konuda  imkan varsa aklında kalacağına kapında dursun, üç günlük ölümlü dünya en kötü satarsın gider zararına bile olsa.
Siz benim gibi değilsin ben arabaya alışınca kolay kolay sat(a)mıyorum. Çabuk unutursun A6 yı :D sen

Bir o kadar da benden. 11.nci senesi. Nerdeyse nüfus kütüğünde görülecek. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bu arabanın temizi (oynanmamışı) alınır, garaja konur ve güneş yüzü gösterilmez. Yüksek beygir arkadan itiş, deli manyak birşey. Arkadaşımın s320 vardı. Zırhlıydı. Olamaz böyle birşey. Çok farklı bir dünya. Yaşamadan bilinmez. Benim gözüm hala scorpioda. ALLAH bir gurbetci yaratmış olsun, o gurbetcide vaktinde bu arabadan sıfır almış olsun, sonra kesin dönüş yapmış olsun, bu arabayı ilan yolu ile değilde arkadaş vasıtası ile satmak istemiş olsun, arkadaşımın arkadaşıda beni bulsun. Sürmem, sabah akşam siler yağlar parlatırım :) 

"Halamın bıyıkları olsun, o da benim amcam olsun" der gibi bir şey anladım ben. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Selim Bilgin yazdı:

Ben şu 5.30'a bi bakayım müsait zamanda, aklımda duracağına kapımda dursun mantığı ağır basacak galiba. :) 

Hadi bakalım. Hayırlısı ne ise o olsun diyelim.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ersin Gökdemir yazdı:

"Halamın bıyıkları olsun, o da benim amcam olsun" der gibi bir şey anladım ben. :)

Bahsettiğim türden arabalar var memlekette, benim bulma olasılığım halamın amcam olma ihtimali kadar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Bahadır Taşpolat yazdı:

fiyatı ortalama 100k lira diyelim, madem yakıt sorun değil A6'yı satıp 100k üstüne koyup S3 sedan alırdım ben.

Yorgun BMW bize pişmanlık olur bu saatten sonra, ben 2013'te 3.20Ci'de yaşadım, dışarıdan güzel tamam, çocukluktan içimizde uhde de kaldı ama makinalar artık o euro4 turbo dizelin bile keyfini vermiyor ki 320 manueldi egzos filtre falan vardı 

İki sebepten bahsettiğiniz araç E39 5.30 ile kıyaslanamaz hocam;

Birincisi, bütün 3 serileri gibi, gençlerin elinde mundar olmuş bir araçtan bahsediyorsunuz. Hele ki Cİ ve manuel :) Canını çıkartıyorlar o araçların. Gençlerin eline geçip yanlanmak amacıyla kullanılırken dünyaya tersten bakmamışını bulmak zor. İşi bilmeyen ustaların elinde mundar oldu onlar. 5.30 gerek vergisi, gerek motoru, gerek kasası sebebi ile gençlerin pek tercih ettiği bir model değil. Hele Selim bey gibi temiz bir örneğini alırsanız kıyas bile edilmez.

İkincisi, motor olarak 5.30'daki 6 silindir 230 hp'lik motor çok keyiflidir. Tadından yenmez yani :) Amaç yanlamak, pati çekmek değilde performansın tadını çıkartmaksa 10 numara araçtır. İllaki turbo dizel iyidir ama 5.30 ayrı bir şey. Bunu 3.20Cİ gibi ömrü boyunca yanlamak için kullanılmış bir araç ile kıyaslamak çok yanlış :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

e39 2,5 tds varmış. 500000 km yapanlar var. Manual vites , 2,5 motor. miss 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

e39 2,5 tds varmış. 500000 km yapanlar var. Manual vites , 2,5 motor. miss 

o motor bir başka marka ile ortaktı neydi hatırlayamadım.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

tam youtube videosu paylaşacaktım telif geldi aklıma

o zaman şöyle yaziyim

hata taa taa hatatatatatatata  :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

tam youtube videosu paylaşacaktım telif geldi aklıma

o zaman şöyle yaziyim

hata taa taa hatatatatatatata  :D 

Bogacan dimi hatata taaa taş hatatatata

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Murat Sahın yazdı:

Bendeki araç hiç lpg takılmamış düzgün bir araçtı, gidişi evet fena değildi ama bindiğimiz yeni teknoloji araçlardan sonra buruk bir tad bırakıyor diye demiştim tabi sizde haklısınız arada muhakkak 3 ile 5 kullanıcısı arasında illaki fark vardır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

o motor bir başka marka ile ortaktı neydi hatırlayamadım.

diğer kullananlarda en tutulmayan motordur, udm olunca iş değişir

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
diğer kullananlarda en tutulmayan motordur, udm olunca iş değişir
Sanıyorum geçmişte bmw için buçuklu motorlar yerine tam rakamlı motorlar tercih edilmeli demiştin abi doğru hatırlıyor muyum?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İcat çıkarmaya gerek yok, benzin iyidir.

V6 TDI Quattro dışında dizel almam sanırım kolay kolay.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
İcat çıkarmaya gerek yok, benzin iyidir.
V6 TDI Quattro dışında dizel almam sanırım kolay kolay.
Lpg siz olması şart mı lpg yi iptal etsen veya kapatsan? Bi arkadaşımda var da 3 ay önce satmaya karar verip sonra vazgeçti, ona sorayım uyarsa
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Köksal Yılmaz yazdı:

Lpg siz olması şart mı lpg yi iptal etsen veya kapatsan? Bi arkadaşımda var da 3 ay önce satmaya karar verip sonra vazgeçti, ona sorayım uyarsa

Bir tane 5.30i buldum işin aslı da kendi tarafımdaki işleri tam ayarlayamadım, fırsat olursa gidip bakacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

geçmişte bmw için buçuklu motorlar yerine

tüm markalarda o buçuklu motorlar hayırlara vesile olmadıi benzinlisi de dieseli de, erken yaşlandılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

520i nin otomatik olanı alınmaz. inanılmaz hantal bir arabadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...