İçeriğe Yönlendir

Renault Taliant

Muhammet Ali Deli

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)

Bir Fordcu olarak ben tasarımını beğendim. Megane clio kırması olmuş gibi ama güzel olmuş. Symbol gibi dümdüz değil. İçi klasik clio, symbol tasarımı mı olur farklı bir şeyler yaptılar mı bilmiyorum hiçbir yerde bulamadım fotosunu ama filosunu yenilemek isteyen firmalar (kiralama, şirketler) için harika olmuş. İç tasarım ve malzeme kalitesi iyiyse uygun fiyatlı da olursa düşünülür.

Bir alt segment olsa da egea'nın pazarından da ekmek yer.

https://www.youtube.com/watch?v=lVkaA5doFgU

https://www.suruskeyfi.com/renault-taliant/

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Anladığım kadarıyla Renault symbol ile beraber göz zevkimize yapmış olduğu görsel şöleni nihayeti bitirdi. Ben beğendim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Diğer şirket arabası sedan rakipleri arka koltukta daha geniş hacim sunuyor. Symbol buradan kaybediyor. Hacimde değişiklik olmadıysa geride kalır bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Diğer şirket arabası sedan rakipleri arka koltukta daha geniş hacim sunuyor. Symbol buradan kaybediyor. Hacimde değişiklik olmadıysa geride kalır bence

Diğer firmaların B sedanlarına kıyasla arka koltuk kesinlikle dar. Bir de Symbolde arka camların elektrikli olmaması, olan versiyonlarında ise kumanda düğmelerinin pozisyonu çok gıcıktı. Alternatiflerini düşününce, yine güzel araç ancak aracın arkası söylediğiniz gibi symbolden ayrı bir şeyler sunmazsa geride kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

megane ulaşamayan için iyi altarnatif,mevcut sembol 4 köşe kutuydu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Egea-301-celysse bermuda şeytan üçgenine göre daha kalın-kütük gibi :(

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Symbolü 3.5 yıl kullandım uzun yolda 5.5 lt benzin yakıyordu harareti kesebilsem çok beklentisi olmayan bana yetiyordu.1.4 motoru ürün gamında tutacaklardı bir zamanların en çok satanıydı artık yerini Egea almış görünüyor hamle şarttı.

Her anlamda ekonomikti Taliant bayide yolda görmek baz kullanıcıya ne verecek bakmak lazım taşıdığı bir miras var.Standard baz model olarak değerlendirmek konuya öyle bakmak lazım.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

egeanın rekorlarını kırar bu

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Fena satar. Beyazı tam filo arabası, renklisini de megane'a ulaşamayan kitle alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Diğer firmaların B sedanlarına kıyasla arka koltuk kesinlikle dar. Bir de Symbolde arka camların elektrikli olmaması, olan versiyonlarında ise kumanda düğmelerinin pozisyonu çok gıcıktı. Alternatiflerini düşününce, yine güzel araç ancak aracın arkası söylediğiniz gibi symbolden ayrı bir şeyler sunmazsa geride kalır.

e ne olacakki. 10. dünya ülkesinde, afrikada bilmemnerede ergonomi aranmaz diye düşünüyor onları tasarlayanlar. ucuz diye bizde de satılıyor deli gibi.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arka koltuk şirketler için çokta önemli değil hocam. Geneli için böyledir 1-2 kişi yolculuk edildiği için çoğunlukla. Kalabalık olanlar üst segment alsın zaten :) günümüzde ben arka yolcu rahatlığı açısından D segmentindeki araçlar dışında diğerlerinin hiçbirini beğenmiyorum kendi aracım da dahil. En geniş arka hacmi honda civic sunuyor onun dışında C segmentindeki diğer araçların hepsi dar bana göre. Bu aracın detayları tam belli değil içi nasıl merak konusu ama B segmenti bir araçtan çok bir şey beklememek lazım. Şirketler kapışır küçük çocuklu aileler filan da alır biner. Reno'nun ülkemiz pazarındaki pazarlama ve servis ağı geniş peynir ekmek gibi satarlar.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Dogan Arsiray yazdı:

e ne olacakki. 10. dünya ülkesinde, afrikada bilmemnerede ergonomi aranmaz diye düşünüyor onları tasarlayanlar. ucuz diye bizde de satılıyor deli gibi.

Orası öyle. Nasıl olsa kimse aramaz diye güvenlik, konfor, donanım, her şey hak getire... Bizim millet sever üstadım. Sevmek zorunda zaten. Sevmese, almasa, arabaya binemez ki :) 

Segment artınca motor hacmi artıyor. Yakıt artıyor, vergi artıyor bakım maliyetleri artıyor. Her şeyden önce ilk alım maliyeti ziyadesi ile artıyor. İnsanlar da alamıyor haliyle. 

2021 Trend X 4 Kapı 1.5L Ti-VCT 123PS 6 İleri Manuel Benzin Euro 6.2 210.400 TL 210.400 TL

210.400 TL

En basitinden yukarda paylaştığım veri fordun kendi fiyat listesinden alınma focusun en boş en ucuz seçeneği. Dolusu 450 bin lirayı geçiyor opsiyonlarla :) 450 bin liraya C sınıfı ford. Öte yanda B sınıfı full bir symbol yarı fiyata alınabilince, malesef yarı fiyatına symbol satılıyor :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhammet Ali Deli yazdı:

Arka koltuk şirketler için çokta önemli değil hocam. Geneli için böyledir 1-2 kişi yolculuk edildiği için çoğunlukla. Kalabalık olanlar üst segment alsın zaten :) günümüzde ben arka yolcu rahatlığı açısından D segmentindeki araçlar dışında diğerlerinin hiçbirini beğenmiyorum kendi aracım da dahil. En geniş arka hacmi honda civic sunuyor onun dışında C segmentindeki diğer araçların hepsi dar bana göre. Bu aracın detayları tam belli değil içi nasıl merak konusu ama B segmenti bir araçtan çok bir şey beklememek lazım. Şirketler kapışır küçük çocuklu aileler filan da alır biner. Reno'nun ülkemiz pazarındaki pazarlama ve servis ağı geniş peynir ekmek gibi satarlar.

Tek kişi kullanılmıyor sadece. Kurumlar var. Ben arkada otururum hep devlet aracında

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

şimdiki sümbül zaten daçya rafından çıkmıştı,

zatılık çakma sümbül var. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Onur Bulut yazdı:

Çamurluklar plastik naylon mu ?  :keyifli:

Muhtemelen öyledir :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oğuzkan Erışık
Eyüp Çetin yazdı:

Artık satışta.

İşte Taliant fiyatları.

1Nih.jpg

Tahmin ettiğim fiyatların üstünde kalmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Oğuzkan Erışık yazdı:

Tahmin ettiğim fiyatların üstünde kalmış.

Çok abartılı fiyatlar. İlginç bir piyasa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...