İçeriğe Yönlendir

Abonelikler Hakkında Bilgi

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer
(düzenlendi)

Herkese selamlar..

E devletten sorgulama yapildiginda bir yakinimin adina 75 adet telefon aboneligi gorunuyor.

Numaralar ve baslangic bitis tarihleri gorunur bicimde..

Bunun sebebi nedir? Bir kisinin adina telefon numarasi almak nasil mumkun oluyor? 

Sorgulama Linki

Sorgulama Linki 2

tarihinde Furkan Sumer tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Sumer yazdı:

Herkese selamlar..

E devletten sorgulama yapildiginda bir yakinimin adina 75 adet telefon aboneligi gorunuyor.

Bunun sebebi nedir? Bir kisinin adina telefon numarasi almak nasil mumkun oluyor? 

Normalde mümkün değil. Biri kimliğini ele geçirmiş olmalı. Öncelikle tüm aboneliklerin listesini edevletten alın, sonra da kayıtları kapattırıp savcılığa şikayette bulunun. İleride çok başı ağrır.

@Cem Işık de yorumlasın mutlaka.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

kimlikle olacak bisey oldugunu düşünmüyorum.

kendi hattimi farkli operatore tasirken bile kac gundur zorluk yasiyorum.. 

2007-2020 arasi hatlar acilip kapanmis. 

bir numara teyit etmek icin aradigimizda, kapandiktan sonraki bir tarihi soyleyip annesinin adina oldugunu beyan etti. 

bir operatorun musteri temsilcisi de listedeki en az 30 numarayi tek tek sorup “bu da mı size ait degil?” diye üşenmeden sordu.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

altından muhtemelen  kota tutturmaya çalışan gsm bayisi çıkacaktır.ya da çalışanı...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

kimlikle olacak bisey oldugunu düşünmüyorum.

Vaktinde turkcell hattımız var şirket hattı. Turkcell müşteri hizmetlerinden bir adam biri aradı. Firmamızdan birisi beni taciz eden mesajlar atıyor. Dedim numara ne, filan numara. Dedim yok bizde böyle bir numara. Araştırma sonucu aynı yerden bir kadın bizim şirket adına hat açıp mesai arkadaşına göz koymuş. Olur yani
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Araştırma sonucu aynı yerden bir kadın bizim şirket adına hat açıp mesai arkadaşına göz koymuş.

ve adam bu durumdan şikayetçi? dövmediysen dövelim?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Çağlar abiyi şikayet edip hesabını kapattirabiliyor muyuz? 😂

Ciddi konuyu bile trollüyor adam 😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Sumer yazdı:

Çağlar abiyi şikayet edip hesabını kapattirabiliyor muyuz? 😂

Ciddi konuyu bile trollüyor adam 😂😂

bir üstteki king yaptı yapacağını, ben ne yapayım :rofl:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
ve adam bu durumdan şikayetçi? dövmediysen dövelim?
Olan var olmayan var
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sani Gerşon yazdı:

Normalde mümkün değil. Biri kimliğini ele geçirmiş olmalı. Öncelikle tüm aboneliklerin listesini edevletten alın, sonra da kayıtları kapattırıp savcılığa şikayette bulunun. İleride çok başı ağrır.

@Cem Işık de yorumlasın mutlaka.

Savcılığa şikayet dilekçesi şarttır. Benim bilgilerimi, bilgim dışında kullanan kişilerden şikayetçiyim demek yeter

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Lisedeyken samimi bir arkadaşıma yaşı tutmadığı için hat aldım. Aradan yıllar geçti. Arkadaşım telefon tamir işi yapıyor. Polis memuru eve gelerek beni karakola davet etti. Arkadaş tamir ettiği telefonlardan birine benim üzerime olan kullandığı hattı takmış. Telefon çalıntıymış. Allahtan telefon bulunmuşta bir ifade ile kurtardım. Direk gidip hattı kapattım.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

75 mi :( 

Bu kadar kolay olamaz hat alıp kapatmak.  

Kimlik bilgileri ifşa olmuş. Birileri kullanıyor. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

hat açmak için kimlik yeterli. yenilerde hat işlemi için ofis yada gezenlerle muhattap olduysanız olay orda başlamıştır. 

eski konularımda var banada 65 hat + iphone 5 plus (2015-2016 olması lazım) yansımıştı. avukat+mahkeme+imza örnekleri falan derken 3 sene sürdü. sonuç olarak ödedim ve 3 sene sonra geri aldım. masrafları bana kaldı tabi. firmalar ispatlandıktan sonra sorun çıkarmadan ödeme yapıyorlar. ama personellerinden kaynaklı olduğunu yada bayiden kaynaklı olduğunun ispatlanması gerekiyor. onlarda personele yada bayiye dava açıyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Furkan Sumer yazdı:

Herkese selamlar..

Sorgulama Linki

Sorgulama Linki 2

Kimlik ile telefon hattı alınıyor, hem de çok rahat bir şekilde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sonra da bu kartlar dolandırıcılara dağıtılıyordur.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Savcılığa başvuru şart, çok rahat hat açabilirler ruhunuz duymaz.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...