İçeriğe Yönlendir

C-Max Titanium Park Asistanı Arızası

Sinan çelik

Recommended Posts

Sinan çelik

Hayırlı akşamlar. 2012 c max titanium aracımın park asistanı da auto tuşuna basınca hep park yeri aranıyor diyor 5 ay oldu alalı bugun denk geliş ilk defa auto tusuna basınca ilerleyin gibi bişey dedi çalıştı ama sonra gene aynı sekilde hep park yeri aranıyor diyor böyle Bi sorun bilgisayara bağlanınca neden olduğu belli olurmu yoksa illa söküp bakmaları mı gerekiyor acaba. Bulunduğum yer Kütahya Gediz ilçesi küçük Bi ilçe elektrikçi ler sadece sağolsun ampul söküp takıyorlar. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba şimdiden teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Sinan çelik

Arac bostayken sinyal verip auto tuşuna basıyorum

Sinyali algılıyor ama ilerle filan demiyor Bi defa dedi sonra demedi

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sinyalle şöyle alakası var. Sinyal lambası kolu ile herhangi bir seçim yapılmadığında sistem varsayılan ayar doğrultusunda aracın yolcu tarafında tarama yapar.

Öncelikle algılayıcıların yağmur çamur toz vs etkenlerden temiz olması gerekli. Sonrasında hızınız 30 km/h in altında ve yan taraf algılayıları ile bulunacak engel arasındaki mesafeniz yaklaşık 50 cm olmalı. Bu şekilde bi deneyin 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan çelik

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Dediğini gibi de denedim. En son iki saat önce ışıklarda rastgele dururken bastım ilerle uyarısı verdi çalıştı. Bi de arac dururken de denedim yavaş yürürken de denedim algılayıcıların hepsi çalışıyor tek tek denedim 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Sinan çelik yazdı:

Arac bostayken sinyal verip auto tuşuna basıyorum

Sinyali algılıyor ama ilerle filan demiyor Bi defa dedi sonra demedi

2013 Focus ile hareket halindeyken yeri bulup, bulduktan sonra gerekli yönlendirmeyi yapıyor.

Normal park yeri arar gibi davranın bir de. İlerle demesini beklemeyin. Bulunca zaten ekranda bulduğu yeri gösterip, gerekli vitese takmanızı söylüyor.

Yorum bağlantısı
Sinan çelik

Etraf boş iken de denedim bari sadec çalışsında nereyi gösterdiği frk etmez diye ama gene de yönlendiriyor acaba bunu. İçin servise mi yoksa elektrikçi yemi gitmem gerekiyor bilgisayara bağlayınca sistemsel veya mekanik arıza belli olurmu ki çünkü arac daha önce Bi kazaya karışmış sanırım 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Park modülünde herhangi bir arıza olsa idi araç ekranında sarı bir uyarı verirdi. Fordun buna benzer elektronik sistem çalışma istikrarsızlıkları çokca oluyor. Üretimin ilk serisi lansman versiyonlarda (demo benzeri) otomatik park sistemi pek verimli değil zaten genellikle bazen algılıyor bazen görmeyeceği tutuyor ve kafasına göre çalışıyor. Özellikle yağmurlu havalarda pek başarılı değil.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Sinan çelik yazdı:

Etraf boş iken de denedim bari sadec çalışsında nereyi gösterdiği frk etmez diye ama gene de yönlendiriyor acaba bunu. İçin servise mi yoksa elektrikçi yemi gitmem gerekiyor bilgisayara bağlayınca sistemsel veya mekanik arıza belli olurmu ki çünkü arac daha önce Bi kazaya karışmış sanırım 

Servise götürüp makineye bağlatın. Kazadan kaynaklı bir sorun kalmış olabilir. Sorun neyse ortaya çıkar. Çok hassas çalışan bir sistem olduğu için serviste bakılması daha iyi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...