İçeriğe Yönlendir

2011 Jetta LED veya Xenon Değişimi

Mehmet Salih Turhan

Recommended Posts

Mehmet Salih Turhan

Öncelikle konu açıldı mı bilmiyorum bulamadım ama 2011 model yeni kasa jettam var önce mach marka beyaz LED taktırdım araba arıza ışığı yakıyordu uzunları yakıp kapattığınız zaman ışık sönüyordu.Aracı kapatıp tekrar açtığım zaman yine arıza ışığı yanıyordu.Taktırdığım yer photon marka takarsak sorun çözülür dedi.Taktılar,yine aynı şekilde sorun çıktı.Kendi ampullerini taktırdım.Tabi ki de araba beyaz ledlerde çok güzel durduğu için yine taktırmak istiyorum ama arıza ışığı yakmasın istiyorum.Xenon far takan bir her buldum araca özel olduğu için arıza ışığı yakmıyor dediler.Bir arkadaşım önerdi,dedikleri gibi arıza ışığı yanmıyor.Xenon farla muayeneden geçebilir miyim? Bana öneren arkadaşım geçmiş.Ya da işimi garantiye alıp beyaz LED taktırayım ama hangi marka arıza ışığı yakmaz nasıl çözebilirim?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arıza için VAS ile kodlanması lazım. çünkü VW hem yük hemde kısa devre kontrolü yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Turhan

Nasıl geçiyor bazıları çok rahat geçtiğini söylüyor galiba far yıkama ihtiyacı duymayan xenonlar varmış onlarda problem çıkmıyormuş

Dogan Arsiray yazdı:

arıza için VAS ile kodlanması lazım. çünkü VW hem yük hemde kısa devre kontrolü yapıyor.

Sağolun yapan bir yer bulursam taktıracağım

Çağlar Bayur yazdı:

xenon ampül normalde tüv den geçmez

.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Nasıl geçiyor bazıları çok rahat geçtiğini söylüyor galiba far yıkama ihtiyacı duymayan xenonlar varmış onlarda problem çıkmıyormuş
.
Orijinalinde olmayanlar hariç geçmez.
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Salih Turhan yazdı:

Sağolun yapan bir yer bulursam taktıracağım

.

25 watt gücündeki xenonlarda far yıkama zorunluluğu yok diye biliyorum. Far yükseklik ayarında durum nasıl araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Eğer aydınlatmanızdan memnun değilseniz Phillips  - Bosch marka daha uzağa vuran ama yasal sınırlar içerisinde bulunan farlar tercih edebilirsiniz. Artık H7'lere bile bembeyaz renk veriyorlar Almanlar. Hem karşıdan gelenlerden selektör yemezsini hemde sizin için daha az uğraşlı bir işlem olur. Led mi Xenon'mu hangisi pek anlamıyorum ancak birisi ışığı çizgisinden epey dağıtıyordu diye hatırlıyorum bilen varsa düzeltsin. Kazaya sebebiyet vermeye kadar gidiyor aydınlatmanın hatalı olması.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Carscanner programı ile telefondan bağlantı yapılacak ve farlar Led denecek. İyisinden Led alınacak ve kullanılacak. Dağ taş aydınlatmayan ledler ise 500 tl civarı artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
vw icinmi o program?
Hayır. Misal kangoo ve dokkerda vites uyarılarını açtım. Kodlama menüsü olabilen her araçta işe yarıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Salih Turhan

Kocaeli'nde yaşıyorum darıca da bir yer buldum LED farları vw araçlara uyumlu olduğunu ve arıza ışığını yakmadığını iddia ediyor haftaiçi muhtemelen gideceğim.Deneyimlerimi ve markayı buraya atacağım 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kocaeli'nde yaşıyorum darıca da bir yer buldum LED farları vw araçlara uyumlu olduğunu ve arıza ışığını yakmadığını iddia ediyor haftaiçi muhtemelen gideceğim.Deneyimlerimi ve markayı buraya atacağım 
Bana yakınsın.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

vw icinmi o program?

ios lular için, zengin programı yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
ios lular için, zengin programı yani
Bir dakika! Fakirler mi yazıyor konuda
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hayır. Misal kangoo ve dokkerda vites uyarılarını açtım. Kodlama menüsü olabilen her araçta işe yarıyor
Biz fakirler için parasız mevcut mu?
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kapıyı kim açık bıraktı?
Sıcak gelsin diye. Malum gaz pahalı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Arkadaşın Focus 3 için uzunlarına H7 Osram Lazer aldık. Geceler gündüz oldu:)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Car Scanner bende kodlama menüsünü açmadı.
Araba yazılımı ile uyumlu değilse açmaz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:
Metin Akbal yazdı:
Car Scanner bende kodlama menüsünü açmadı.

Araba yazılımı ile uyumlu değilse açmaz

Reno'da elm cihazı Pic18F25K80 çipli mi olmalı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...