İçeriğe Yönlendir

Otomobil Satışlarında Taksit Düzenlemesi

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Recep Selim Kaya yazdı:

..

Mevcut şartlarda eksi oran olamayacağı için kazanç garanti oluyor. Zaten şüphe de buradan doğuyor.

..

çünkü hacı amca garantisiz ticari işlere girmiyor. peşin alıp taksitle satıyor daha pahalıya.. faturayı taksit bitince kesiyor. zarar etmesi olanaksız.

normalde de birçok işte zaten zarar olanaksız. 

normal bankada paran 150 bin liraya kadar garantili. bunun üstünde banka riskini paylaşıyorsun normal faizde de mevduatta da.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mehmet Göktürk yazdı:

çünkü hacı amca garantisiz ticari işlere girmiyor. peşin alıp taksitle satıyor daha pahalıya.. faturayı taksit bitince kesiyor. zarar etmesi olanaksız.

normalde de birçok işte zaten zarar olanaksız. 

Hacısı hocası önemli değil. Ticarettir. Zarar da olur kâr da. Olmalı da. Zaten öyle olsa basiretli tüccar olunur, esnaflığın adabı olur.

Geçen hafta arabaya disk balata sordum. Dedi bu fiyat. Bir kaç parçam daha olacak liste ile geleyim dedim. Ertesi hafta 10 'ar lira düşmüş disk ile balataların fiyatı.

Esnaf budur işte. Bana bunu söylemese de alacaktım. Küçük farklar büyük etkilere neden oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Olmaz dersen arabasız kalırsın ben de benzinsiz kalırım sen de işine gidemezsin.. petrolsüz islam ülkelerinin durumu..

kitap yazılır bu cümleden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Bugün Vakıfbank'a sordum, hem araç hem de konut için. "Henüz bizde bir değişiklik yok, bize bir yazı gelmedi" dediler.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

kesinlikle bu haber yüzündendir, yoksa yükselmesi için hiçbir sebep yok, bizim markette de yağ 13.5 idi, 14.75 olmuş , hep bu haber yüzünden bence

fazla bekleme, bakarsın bir gece ansızın... buhar olmuş

olabilir btc ne yapar bilinmez... şuan kaybetmeyi göze aldığım parayla duruyorum, batsın dert değil, ama düşündüğüm olursa orta uzun vadede aldıklarım da hedef genelde 40-50 kat kar, tutarsa tutar tutmazsa dert yok...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çiğdem Bilen

Bugün bankaya gittim halkbankası araç satışları nasıl diye sordum hiç yoka yakın dedi piyasalar inanılmaz durgun

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Mayısta aldığım araç 3 ayda 125 bin prim yaptı. Hiç hayra alamet değil. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...