İçeriğe Yönlendir

Tempra 2.0ie 16v - Araç Tam Randımanlı Çalışmıyor

Atilla YAZGAN

Recommended Posts

Atilla YAZGAN

96 model Tempra 2.0 ie 16 v motor rektefe olduktan sonra motor tekleme yapıyor hızlanma olmuyor yani 80 km/h geçmiyor. Bujiler, buji kabloları değişti buji kablosu döküldüğünde motorda hiç bir değişiklik olmuyor aynı teklemede çalışıyor bujiye elektrik geliyor odanın 1 tanesinde yanma olmuyor büyük ihtimalle benzinde de gazda da aynısı oluyor enjeksiyondan mı  kaynaklanıyor bu sıkıntı ? Veya neyden kaynaklanıyor?

Yorum bağlantısı
Zafer Oflu

Rektefe olduktan sonra tekleme yapıyorsa sente ayarına bakılmalı. Eğer o düzgün ise, her iki yakıtta da tekleme yaptığı için bobin de değiştirilmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motoru yapan usta çözecek neyi hatalı yapmış ise. genel bir sorun değil bu, işçilik veya parça sorunu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla YAZGAN
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sente ayarına bakıldı mı ?

Sente ayarına bakıldı bir sıkıntı yok 

Beyinden kaynaklanıyor olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Rektefe sağlıklı yapılmamış olabilir eğer sentede de sıkıntı yoksa. Sübap ayarları tutturulamamıştır belki

Yorum bağlantısı
Atilla YAZGAN
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Elektrik tesisatı ne alemde acaba

Elektrik tesisatıda sıfırdan toplandı ama hiç ölçüm yaptırmadım sıkıntı ile alakalı 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

rektifiyeden önce bu hadiseler yoksa çözümü rektifiyeci bulacak.ne diyor bu amca... 

Yorum bağlantısı
Zafer Oflu

Tempra 2,0 16 v motorlar biraz sorunlu motorlar dıye biliyorum. Her usta onu toplayamıyor. Eğer rektefeciye güveniyorsanız, geriye sadece bobin ve elektrik tesisatı kalıyor. Sorunun araç beynindeki enjektör kısmından da olma ihtimali var ama bence onu en sona bırakın. Zira lpg enjektörleri de araç beynından gelen enjektör kablolarından sınyal alıyor ve çalısıyor. Eğer beyindeki bir enjektör rölesi(adını tam bilmiyorum) arızalanmış ise ordan sinyal gelmediğinden dolayı her iki sistemde çalışmayacaktır. Bunu elektrikçi çok rahat tespir eder ama. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...