İçeriğe Yönlendir

Trafikteyken Ayak Titremesi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Alpay Sumer

Surus komidsyonunda ilkokul ögretmenim denk geldi. Yine mi sen dedi 😬

Hocam cok degistim ben desemde ben gelmiyorum baskasi gelsin senle dedi 😄

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Çok değil daha 2 gün önce. Gaza bastığım ayağım kast katı kesildi. Ayağımı gazdan çekip frene basmak için kalça ve baldır kaslarımdan faydalandım. 

Aynı gün şirket içinde 12000 adım attım. Egzersiz yaparak çalıştım. 

Fakat işe yaramadı eşimin çalıştığı firmaya giderken yolda tekrar kast kas kesildim ve zor duruma düştüm. 

Çok aktif olmama rağmen neden böyle birşey oldu anlamadım. yediğim bir şeyin etkisi olabilir diye düşünüyorum. Şu an yok, sıkıntı gecti gitti. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Çok değil daha 2 gün önce. Gaza bastığım ayağım kast katı kesildi. Ayağımı gazdan çekip frene basmak için kalça ve baldır kaslarımdan faydalandım. 

Aynı gün şirket içinde 12000 adım attım. Egzersiz yaparak çalıştım. 

Fakat işe yaramadı eşimin çalıştığı firmaya giderken yolda tekrar kast kas kesildim ve zor duruma düştüm. 

Çok aktif olmama rağmen neden böyle birşey oldu anlamadım. yediğim bir şeyin etkisi olabilir diye düşünüyorum. Şu an yok, sıkıntı gecti gitti. 

bu da farklıymış

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Aynı olay kornez felan takarken

Affınıza sığınarak korniş olarak tashih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Bir seferinde 20 saat uykusuz kalmıştım arabayı garaja sokamadım debriyaj tiril tiril titriyordu öylecene bıraktım 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Rıdvan Ergün yazdı:

Uyku durumunuz nasıl?

5-6 saat uyurum en fazla. 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Koltuğun yüksekliği ve pedala uzaklıkta yoğun araç kullanımında ayağı yorar titretir

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selim Bilgin yazdı:

Manuel kullanırken ciddi kaza atlattığım bir kaç defa olmuştu bana. Bir kere 200 ile giderken önüme tır atladı, iki şeritteki tırın arasından geçtim. Debriyajdan ayağımı kaldıramamıştım bir süre.

O başka, korkudan oluyor o, aslında korkudan değil aşırı adrenalinden ama neyse :D 

Tansu hocam, belirli aralıklarla durup araç etrafında tur atmanızı öneririm. Düzenli yürüyüş öneririm. Dolaşımla alakalı bir durum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

O başka, korkudan oluyor o, aslında korkudan değil aşırı adrenalinden ama neyse :D 

Tansu hocam, belirli aralıklarla durup araç etrafında tur atmanızı öneririm. Düzenli yürüyüş öneririm. Dolaşımla alakalı bir durum. 

Öyle yapıyorum. Senede 2-3 kere oluyor zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öyle yapıyorum. Senede 2-3 kere oluyor zaten

Uzun yola çıkarsam muhakkak saatte, hadi en fazla 2 saatte bir mola veririm. Aracın etrafında bir tur atar hafif açma germe hareketleri yapar yola öyle devam ederim :) 

Şehir içi çok yoğun trafikte kaldıysam ve sürüş 1 saati geçecekse yine müsait bir yerde (benzinlik vb. trafiği aksatmayacak yerlerde) durup yine araç etrafında bir iki tur ya da wc molası. 

Gündelik hayatımızın getirdiği bir stres var, buna bağlı olarak biz fark etmesek bile kaslar istemsizce kasılıyor. Zaten saçma bir pozisyonda pedala basan bacakta bir de bu kasılma ile kan dolaşımı tamamen azalıyor. Biraz daha zorladığınızda kramp girebilir ki frene basan ayağa sürüş esnasında kramp girmesi risklidir.

Pandemiden önce günlük 8-10 km kadar ağır ama tempolu yürüyüş yapıyordum. İşe gittiğimde yine müsait alan var, en azından 3-4 km yürüyorum günlük mesaiye kafa molası verip :) Ama evdeyken o riski alıp sırf yürümek için sokağa çıkmak bana mantıklı gelmiyor. Yürüyüş bandı falan düşündüm ama biliyorum, sıkılırım ben onun tepesinde :) 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

5-6 saat uyurum en fazla. 

İstemsiz bacak hareketleri uyku halinde daha çok görülüp uykuyu da bozabiliyor.

Sizin şikayetiniz huzursuz bacaklar sendromu olarak adlandırılan problemin bir sinyali olabilir. Aklınızda bulunsun, devam ederse bir uzmanın görüşünü almanızı öneririm.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu gerçek mi? Bu boyutta mı oldu sana da

Bende bu kadar kas yok. Ama çekilmeyi hissettim. Hem çok fena. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...