İçeriğe Yönlendir

Ford Connect - Gaz Kesme 1.8 110 Ps

Selamı Yıldırım

Recommended Posts

Selamı Yıldırım

Selamünaleyküm, arkadaşlar 2008 110 ps connect sahibiyim. Aracım yolda giderken muhtelif hızlarda gaz kesiyor bazen yumuşak bir şekilde sanki otomatik arabanin vites değiştirme esnasında olduğu gibi bazende daha sert sanki frenliyormuş gibi gaz kesiyor . Anlık olarak 1 saniye içinde toparliyor. Başına gelen ve hadiseyi çözen oldumu ? Arıza lambalarindan herhangi biri yanmıyor bu esnada ,ben akışmetre den şüpheleniyorum sizce akışmetre değişsem çözülür mü?

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Bakilmadı abi, servisteki usta arıza ışığı yanarsa bakalım demişti.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bazı hatalar arıza ışığı yakmaz ama ecuya hatayı kayıt eder. Arıza koduna baktırın bence ve varsa not alıp silinsin. Belirli süre kullanım sonrası tekrar bakın eğer aynı hata kodunu verirse parçada arıza var demektir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orjinal ford arıza teşhis cihazı harici çok yanıltır, parça deneme ile çözülmez çok masraflı olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Fordun bazı araçlarında kronik.

Benim eski 2008 C-Max te ve arkadaşın 2012 Focusunda aynı sorun vardı.

Yakıt yolu üzerinde 2 adet müşir var. Onlardan bir tanesi ya da ikisi birden arızalanıyor. Sanırım birisi basınç müşiri diğeri de yakıt regülatörü idi. Biz ikisini birden değiştirmiştik. Sökülmesi çok zor bir yerde. Pompacı değiştirmişti.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selamı Yıldırım

Akışmetreyi ,Akışmetre temizleme sipreyi ile iyice temizledim dün hiç yapmadı. Eğer bundan sonra yapmaz ise buraya yazarım. Olmazsa aydın sert arkadaşın dediklerini denerim. Yetkili servisde bilgisayar ile baktilar enjektorler ayarsiz dendi. Ama daha önce memeler degismiti ayar yapilmisti bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selamı Yıldırım

Evet abiler akışmetreyi temziledikten 2 gün sonra aynı sorunlar devam etmeye başladı. Ama 2 gün boyunca hiç yapmadı.. sorun başka yerde sanırım..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Ulusoyy

Değerli kardeşim aynı sorun bende de var ve maalesef uzun araştırmalarıma rağmen ben de çözemedim. Özellikle ilk kalkışlarda vitese geçtikten sonra gaz pedalına basmama rağmen araç tepki vermiyor ve hafif yığılma oluyor. Tabi bunlar kısa süreli oluyor ve araç kendini toparlıyor. Fakat bu şekilde dik yokuşlardan kalkış kâbus haline geldi. Birkaç kez araç ciddi anlamda geri kaydı. Çeşitli ustalara gösterdim enjektörden diyen oldu, krank mil sensöründen diyen oldu. En son ustanın biri özellikle 110'lukların 2007 2008 modellerinin gaz pedallarında kronik bir problem olduğunu söyledi. Tabi bu söylenenlerin sorunu çözeceğinin garantisi olmadığı ve hatırı sayılır bir masrafa girmemek için halen bu şekilde kullanıyorum. Çözüme ulaşabildiysen buradan paylaşırsan sevinirim. Aracım 2007 110 PS GLX.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ulusoyy

Çağlar Bey, öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. Arabam şu anda 190 binde 130 binde almıştım aracı. Araba bende iken kızdırma bujileri değişmedi, öncesinde değişti mi bilmiyorum. Bu bujilerin, arıza vermese dahi belli bir değiştirme kilometresi var mı? Bir de bu bujilerin sağlıklı çalışıp çalışmadığını ölçen bir cihaz var mı? 190 bindeki bir aracın şimdiye kadar kızdırma bujileri değişmemişse değişmesi gerekir mi? İlginize teşekkür eder, bilgilendirirseniz sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Ulusoyy yazdı:

Çağlar Bey, öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. Arabam şu anda 190 binde 130 binde almıştım aracı. Araba bende iken kızdırma bujileri değişmedi, öncesinde değişti mi bilmiyorum. Bu bujilerin, arıza vermese dahi belli bir değiştirme kilometresi var mı? Bir de bu bujilerin sağlıklı çalışıp çalışmadığını ölçen bir cihaz var mı? 190 bindeki bir aracın şimdiye kadar kızdırma bujileri değişmemişse değişmesi gerekir mi? İlginize teşekkür eder, bilgilendirirseniz sevinirim.

bakım tablosunda yoki pratikte 60 bin km de bir değişmesi hem iyidir hem de ileride cüzdan kollar. 4 adeti 100 tl civarı bir parça

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selamı Yıldırım
Ahmet Ulusoyy yazdı:

Değerli kardeşim aynı sorun bende de var ve maalesef uzun araştırmalarıma rağmen ben de çözemedim. Özellikle ilk kalkışlarda vitese geçtikten sonra gaz pedalına basmama rağmen araç tepki vermiyor ve hafif yığılma oluyor. Tabi bunlar kısa süreli oluyor ve araç kendini toparlıyor. Fakat bu şekilde dik yokuşlardan kalkış kâbus haline geldi. Birkaç kez araç ciddi anlamda geri kaydı. Çeşitli ustalara gösterdim enjektörden diyen oldu, krank mil sensöründen diyen oldu. En son ustanın biri özellikle 110'lukların 2007 2008 modellerinin gaz pedallarında kronik bir problem olduğunu söyledi. Tabi bu söylenenlerin sorunu çözeceğinin garantisi olmadığı ve hatırı sayılır bir masrafa girmemek için halen bu şekilde kullanıyorum. Çözüme ulaşabildiysen buradan paylaşırsan sevinirim. Aracım 2007 110 PS GLX.

Çözülmez sorun egr de idi. Ancak  konuyu açtığımda henüz egr ile alakalı bir ariza kodu bırakmamıştı araç. Belki 20 30 bin km sonra egrden dalayi ariza kodu bıraktı. Egr yi komple monifold ile birlikte sıfırladım orjinal. Egr değiştikten sonra bahsettiğim arızayı hiç yapmadı. Zannediyorum 30 bin km olmuştur. Muhtemelen sizinde egr den dolayı yapıyor. Servis bakımlarında obd cihazina bağlatmayi ihmal etmeyin. Ariza motor ışığı yakmıyor egr çünkü, ama obd ye ariza kodu bırakıyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...