İçeriğe Yönlendir

Başka Yöntem Bilen Var Mı? :)

Ersev Kaya

Recommended Posts

Ersev Kaya

Mesafe 150 m diye biliyordum. 1,5 km den bahsediyorlar.

Her türlü, ayvayı yiyoruz yani.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Ben cd olayına hastayım koy cama 2 cd radardan kurtul,muhteşem :bravo: uyarı levhası koymayan radar görmedim, yolda dikkatlı olmak yeterli,hızla işimiz yok şükür 23 yıl oldu ehliyetimi alalı 1 kere radara girdim gençlik işte :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
(düzenlendi)

Benim kayınbirader Jandarma Trafikte görevli, 1800 metreden net olarak tespit ediyoruz diyor. 

tarihinde Zeki Yelboğa tarafından düzenlendi
harf değiştirme
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Radar dedikçe aklıma kartalın radara dümdüz girmesi geliyor  :):)

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Ümit Türk yazdı:

Radar dedikçe aklıma kartalın radara dümdüz girmesi geliyor  :):)

Ceza yemiş midir acaba, kamu malına zarar vermekten?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ersev Kaya yazdı:

Ceza yemiş midir acaba, kamu malına zarar vermekten?

Kasıtlı mı oldu ki? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Arabayı komple alüminyum folyo ile sarmak olabilir :) bu işin şakası. 

radar sinyalinin geri dönmesini engellerseniz radardan kaçmış olursunuz. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Jammer falan mı :) 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Radar ile aramıza bir araba koymanın faydası olur mu ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

radar tarayıcılar var sinyal üzerinden çalışan

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Aracı siyah kadife folyo ile kaplayalim. Yarasa uçak stayla. Kesin çözüm

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bildiğim tek yöntem var o da hız limitlerine uymak.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Audi'ler muaf mı radardan :) komple alüminyum onlar - şakayı geçelim ülkemizdeki rafarlar Doppler'dir. Viraj yoksa 4 km'ye kadar ölçer ;) görevli memur plakayı görebilsin yeterli. Fotoğrafını çekme zorunluluğu da yoktur. radarın durduğu yeri ezbere biliyorsanız o bölgeyi bir kamyon arkasında geçmek tek kaçış yoludur da kamyon da 80'le gidiyor zaten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

CD deyince kurtlar vadisi geldi aklıma, lastiğin içine nohut koyanlar vardı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Erhan Doruk yazdı:

Bir sefer başıma geldi, yanımda şimşek gibi bir bwm geçti, ileride de radar var. Onu çevirmede durdurmadılar, çünkü adamı telsizden bidirene kadar bmw çevirmeyi de geçti, beni durdurdular. Ekip aracı mavi araç demişler. benim aracım da mavi ama ben ısrarla limitler içinde kullandım dedim. Kameradan baktılar, bmw nin plakasının birkaç rakamını yakalayabilmişler, ancak marka model farklı olunca beni saldılar.

Böylemi denk gelir ya :) 

Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Erhan Doruk yazdı:

Polisler özellikle uzun yokuş sonlarını veya uzun düzlük olan yerlere radar kuruyorlar. Mesela siz rampayı limit üzerinde aştınız ve tam rampa üzerindeyken ve yanınızda başka araç yoksa cihaz hızınızı okumaya başlıyor aynı anda video kaydı yapıyor. Eğer limit üzerinde sizi yakaladı ise tam size geçerken plakanızı okumaya başladığı mesafeden fotoyu çekiyor veya çevirme ekibine haber veriyor. Radar K sinyalleri düzlükte 2-3km kadar gidebiliyor. Ancak bu mesafe hız tespiti için çok uzun.

Mevcut radarlar sadece bir araca odaklanabiliyor. ( EDS ler farklı) Siz hızlıysanız ve sizinle radar arasında başka araç varsa daha yakın araca odaklanıyor. Bu da size yavaşlamak için zaman tanıyor. Bu nedenle bazı zamanlarda hızlı olsak bile radar cezası gelmiyor.

Birde şu var, rampayı çıktınız  hızınızı ölçtü , radar aracının yanında geçerken bir otobüs yada kamyon tarafından plakanız görünmezse çevirme yoksa ceza yazılmayabiliyor, ancak çevirme varsa ekip araçlarına bildiriyorlar şu renk şu araç diye. Zaten farketmişsinizdir, radara girdiyseniz polisin eli dikiz aynasına doğru gider.

Bir sefer başıma geldi, yanımda şimşek gibi bir bwm geçti, ileride de radar var. Onu çevirmede durdurmadılar, çünkü adamı telsizden bidirene kadar bmw çevirmeyi de geçti, beni durdurdular. Ekip aracı mavi araç demişler. benim aracım da mavi ama ben ısrarla limitler içinde kullandım dedim. Kameradan baktılar, bmw nin plakasının birkaç rakamını yakalayabilmişler, ancak marka model farklı olunca beni saldılar.

Bunu paylaşmak suç değildir de, kullanmak  ve bulundurmak suç. Arkadaş ABD den almıştı, çevirmede torpidoda yakalattı, para cezası kesip, cihazı aldılar.

Kullanırken yakalanırsanız cezası daha büyük.

Acaba sizin tahmininize göre araç ortalama kaçla geçmiştir ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Plakayı kapla yeter :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Nihat Palolu yazdı:

CD deyince kurtlar vadisi geldi aklıma, lastiğin içine nohut koyanlar vardı :D

nihat bey  ayagına hakim degilsen senin araçla radardan kaçmak imkansız gecen otobana radar kurmuslar benim kız kullanıyor aracı allahdan fiesta vardı  ogun :)) önden focus kapadı yandan bir honda benim kızda tabi bunlara uymaya basladı 130-135 sürat dedim radar tak çekdi ayagı dedım yedın cezayı :)) yazmamıslar ama daha hızlı bir arac olsaydı kesın radar lıkdı :)) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Erhan Doruk yazdı:

şimşek gibi

O zaman radarı görünce frene değil, gaza basalım. ☺️

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Erkan Işık yazdı:

nihat bey  ayagına hakim degilsen senin araçla radardan kaçmak imkansız gecen otobana radar kurmuslar benim kız kullanıyor aracı allahdan fiesta vardı  ogun :)) önden focus kapadı yandan bir honda benim kızda tabi bunlara uymaya basladı 130-135 sürat dedim radar tak çekdi ayagı dedım yedın cezayı :)) yazmamıslar ama daha hızlı bir arac olsaydı kesın radar lıkdı :)) 

Hanım faktöründen dolayı pek birşey yapamıyorum, motor kurum bağladı yakında örümcek de bağlar deyip zor ikna ediyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Nihat Palolu yazdı:

Hanım faktöründen dolayı pek birşey yapamıyorum, motor kurum bağladı yakında örümcek de bağlar deyip zor ikna ediyorum :D

Benim kız tadını kacırmaya başladı insallah kazaya belaya karısmaz aşırı korkusuz, yol benin deyip dalmalar tamam senin olabılır ama karsıdaki hatalı gırdıyse ne olcak diyorum anlatamayıyorum keşke benım kızda örümcek baglatsa arabayı degiştirelim diyor basdımmı fırlasın diyor kaç beygir kaç motor diye soruyor sundugum alternatıflere :))

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ersev Kaya yazdı:

O zaman radarı görünce frene değil, gaza basalım. ☺️

Maden radar kaçınılmaz zevk almaya bak 😀

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...