İçeriğe Yönlendir

Motor Üst Kapak Sıkma Tork Değeri

Oğuz Keser

Recommended Posts

Oğuz Keser

Merhaba birçok siteye baktım fakat bulamadım aracımda doblonun kine hemen hemen benzeyen 1.6 mjet dizel motor bulunmakta üst kapak contasında sorun yaşadım ve bugün değiştirmek için söktürdüm 

Silindir kapağını tutan 8 adet civatanın sıkma torku ve sıkma sırası için elinde bilgi olan biri var ve yardımcı olursa çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Muhtemelen yeni alacağınız contanın içnden nasıl sıkacağınızı yazan bir kağıt çıkar.

Yorum bağlantısı
Oğuz Keser

Teşekkür ederim yani bu önemli bir bilgi var ise servis manueli sizlerde yada bir arkadaşımızda bakma şansın var mı diye açtım aslında başlığı çünkü biliyorsunuz çok sıkarsak uzama yada blokta sıyırma yapabilir kapağı eğebilir az sıkar isek kompresyon yapıp hararet yapacaktır biraz dikkatli davranmaya çalışıyorum 

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Oğuz Keser yazdı:

Merhaba birçok siteye baktım fakat bulamadım aracımda doblonun kine hemen hemen benzeyen 1.6 mjet dizel motor bulunmakta üst kapak contasında sorun yaşadım ve bugün değiştirmek için söktürdüm 

Silindir kapağını tutan 8 adet civatanın sıkma torku ve sıkma sırası için elinde bilgi olan biri var ve yardımcı olursa çok sevinirim

sökmeden önce araştırsaydınız keşke 3 gün piston aradım ben :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hangi contayı değişitniz kendiniz? blok contası mı? üst yağ kapağı contası mı?

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Çağlar Bayur yazdı:

külbütör kapağı contasıdır abi 

Yorum bağlantısı
Oğuz Keser
Çağlar Bayur yazdı:

Blok contası kendim iş makinesi servisiyim o sebeple rastgele sıkmak istemiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Keser
Emre Demir yazdı:

külbütör kapağı contasıdır abi 

Yok o olsa silikonlar geçerdim hararete sebep olmazdı 8 adette civatası olmazdı :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...