İçeriğe Yönlendir

Çok Önemli

Servet Aydın

Recommended Posts

Adnan Çakır

Konuya dönersek sert yatak istiyorum ama ortopedik nasıl olacak, vücudun şeklini nasıl alacak bilmiyorum

Uygun gün ve saatte çevrendeki yatak satan firmaları gezip deneyeceksin bunun için varlar.
Hatta reklamın birinde
firmayla yakından uzaktan bir bağlantım yoktur.
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Önceki yatağın sertliği de önemli. Orta sertten, serte geçiş yaptım. Yatağa gömülmeye alışmışım. Yeni yatak bütün ayarları bozdu😁 100 kilo adamın ama 1 cm esnemedi yatak 🤣 yastık alçak geldi filan. Sert yatak bildiğin taş gibiymiş. 

Yataşın selena ve divan diye 2 markası var. Onlarda incelenebilir. Yataşa göre daha uygunlar. Ben Selena Hermes aldım. Hala alışmaya çalışıyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

24 saatin hepi topu 3 ila 5 saatini yatarak geçiren ben dinlenmek istiyorum. Belim başım oram buram yataktan kalkarken ağrıyor. Ortopedik tavsiyeler alayım.

Servet Aydın yazdı:

Konuya dönersek sert yatak istiyorum ama ortopedik nasıl olacak, vücudun şeklini nasıl alacak bilmiyorum

Ama şimdi böyle olmaz ki. Hani aramızda kalacaktı. İlla tüm foruma tecrübelerimi mi aktarmam gerekiyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Yapılacak seeylerden biri iyi bir yatak, tamamen karanlık bir ortam. Uyku öncesi sıvı alımının duznli olması ne az ne çok. Yemek olayının 5 saat kadar öncesinde dengeli olması, yatilacak alanin iyi havalandırılmış olması önemlidir. Ayrıca elektronik tüm cihazlar PC laptop TV tablet telefon kullanımının uyku öncesi en az 2 saat önce bitmesi ve mimki uyku öncesi kitap okumak tabi gazete vs de olur ama gorsel olmaması tercih nedinir. Son ve bence en önemlisi sağ tarafa dönüp cenin pozisyonunda yatmayı alışkanlık edinilmeldir. Bunlara rağmen bir gelişme olmaz ise tıbbi olarak araştırmak gerekir.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Ali Darbaz yazdı:

Abi neden 3 5 saat uyuyorsun. Önce bunu çözmemiz lazım. Ayrıca burnunda et veya nefes alıp vermeni zorlaştıran bişeyin varmı

çok zeki insanlar uykunun zaman kaybı olduğunu düşünürler :mangal:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Servet Aydın yazdı:

Şimdi buna cevap versem damdan atarsın emoji380.pngKafaya takmayacaksın diyon da, imkansız. Gece aklıma gelen çok proje var. Uyku başlangıcı anında sanal olarak sistemleri test edip uykuda olası arızaları çözüyorum. Derdim bel ve sırt ağrısı sadece

Uykuya geçmeden yarım saat bunları düşün , çözeceğini çöz, kafan rahat uyu. Bu tamamen kendini şartlamakla ilgili. Mesela erken saatte uçağa bineceksem ve önemli bi işse alarm kuruyorum ama alarm çalmadan defalarca uyanıyorum. İş kafada bitiyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Hava alanı bağlantı yolunda home city var. orada bütün yatak firmalarının showrumu var istedigin gibi deneyebiliyorsun. Yaklaşık üç ay once işbir yatakdan deneyerek aldık. Genelde satıcılar bilgili ve eğitimli isteklerine uygun yatağın hangisi olduğunu anlayıp öneriyorlar. 

Oraya gidip hepsini aynı anda denemeni tavsiye ederim. Ayrıca pek bilinen bir AVM olmadığı, sadece mobilya ve ev tekstili üzerine olduğu için sadece işi olan gidiyor kalabalık yok 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Demir yazdı:

çok zeki insanlar uykunun zaman kaybı olduğunu düşünürler :mangal:

Demekki okadar da zeki değillermiş. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Albert Einstein’in günde 10 saat kesintisiz uyuduğu söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Servet Aydın yazdı:

24 saatin hepi topu 3 ila 5 saatini yatarak geçiren ben dinlenmek istiyorum. Belim başım oram buram yataktan kalkarken ağrıyor. Ortopedik tavsiyeler alayım

7-8 saat uyudugunda da yorgun kalkıyor musun abi ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Heh işte bak öyle böyle değil. Pestil gibi kalkıyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Abi kendinmi uyanıyorsun, alarm ilemi uyanıyorsun ? 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

24 saatin hepi topu 3 ila 5 saatini yatarak geçiren ben dinlenmek istiyorum. Belim başım oram buram yataktan kalkarken ağrıyor. Ortopedik tavsiyeler alayım.
Hap verem
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Servet Aydın yazdı:
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Nefes almanızda bir sıkıntı yoksa çözüm,Limonlu Kurutulmuş Dağ Papatyası çayı tüketeceksiniz. Eğer orjinalini bulamazsanız ben gönderirim. Tadı Papatya çayına göre acı olur Yılda sadece 2 hafta dağlarda çıkar papatyanın biraz yabanisi. O döneme de zaten yaklaşıyoruz. Uykunuzda ne kabus göreceksiniz ne yorgun kalkma kalmayacak. İlaçlar sizi hem daha hantal hem bağımlı yapar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

kahvaltıda kavun mango ve çilek tavsiye edrim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yastık da çok önemli
Kendi yastığım olmazsa boynum ağrıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi kendinmi uyanıyorsun, alarm ilemi uyanıyorsun ? 
Kendim kalkıyorum
Hap verem
Ne renk?
kahvaltıda kavun mango ve çilek tavsiye edrim
Latte içmeden kendime gelmiyorum
Yastık da çok önemli
Yüksek yastıkta yatarım neneler gibi
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

18 yıldır vardiyalı çalışıyorum günün her saati ayakta yada uyuyor olabiliyorum haftanın bir günü Jetlag  modundayım sonrasında topluyor 24 saat üzeri uykusuz kaldığımız çok oluyor.

İlk yıllarda daha zordu şimdi daha kolay geliyor Uyku konusunda vücudun bir saati var ne kadar zor olursa olsun zamanla alışıyor kendini duruma uyarlıyor beraber çalıştığım arkadaşlardada durum aynı.Bende 4 yada 5 saat uyuyorum aşarsam sürekli uyanıyorum Kahveyi bıraktım iyi geldi , kendi adıma iyi uyumak istersem karnımı doyurup yatıyorum ama bunu tavsiye etmiyorlar.

Bel ağrısı bende sert ve düz zeminde yatınca düzeldi tavsiye ederim.Kiloda önemli bir etken 95 kg civarından 84 kg civarına düşünce ne el titremesi ne yorgunluk nede sürekli acıkma kaldı.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gözlerimi kapatayım bitti bende. İsterse yanımda deli mavi Led xenon yansın görmem. Yerde yorgan deneyeyim hele bi bu akşam

Abi mevzu uykuya dalmak değil uyku süreci. Uyku sürecininde sağlıklı olması için bu şart.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yastık da çok önemli

Eskiden yüksek yastıkta yatardım, küçük yastığa alışınca ne bel ağrısı ne migren ağrısı eskisi kadar çok yaşamadım.

Otellerde vs yüksek yastık gelirse migren sırt ve baş ağrısı yaşıyorum eve gelene kadar.

Servet Aydın yazdı:

Kendim kalkıyorum Ne renk? Latte içmeden kendime gelmiyorum Yüksek yastıkta yatarım neneler gibi

Karanlığı bir dene Abi, evlenene kadar denememiştim, cidden çok fark ediyor. Alarm çalmadan uyanmış oluyorum her zaman.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Uyku merkezlerinde bir gece geçir, derdin nedir söylesinler. Normalda gece yatıp sabah kalkıyorsun ama sorun büyük olduğu için 1 saat geçmeden uyandırılan tanıdıklar var. 

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Öncelikle geçmiş olsun, Eşimin bel fıtığı ağrıları için doktor; “yatak, üstünden kalktığınız zaman sizi rahatlacak” demişti. İlk bir hafta betonda yattık desem iyidir. Ama bir hafta sonra alıştık, artık her yerde yatabiliriz. Ayrıca ortopedik yastıkta çok fark ettiriyor, sırt ağrılarımız geçti, yataktan daha dinç kalkıyoruz. Odanın karanlık olmadı ve yatmadan en az iki saat önce yiyip-içmeyi kesmek çok önemli, ayrıca az yada çok uyumak önemli değil önemli olan kaliteli uyumak önemli, bir de bazı vitamin eksikliği bu tür yorgunlukları ve yorgun kalkmaları da etkiler, mesela magnezyum eksikliği

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Uyku merkezlerinde bir gece geçir, derdin nedir söylesinler. Normalda gece yatıp sabah kalkıyorsun ama sorun büyük olduğu için 1 saat geçmeden uyandırılan tanıdıklar var. 
Uyku merkezi. Aklıma gelmedi. Bakarım ona da
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Servet Aydın yazdı:
Mahmut Yıldız yazdı:

Uyku merkezi. Aklıma gelmedi. Bakarım ona da

Yarın bi uğra 5 dk ayaküstü okur üflerim bir şeyciğin kalmaz :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...