İçeriğe Yönlendir

Broadway Fren Güçlendirme

Mustafa KARAGÖZ43

Recommended Posts

Mustafa KARAGÖZ43

Renault broadway 90 model aracım var frenlerini güçlendirmek istiyorum bir kaç yerde bu araca uyumlu başka markaların kaliper, disk ve balatalarının olduğunu duydum ama hangi araçlar olduğunu bilmiyorum bilenler var ise yardımcı olabilir mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o aracın suspansiyon sistemini iyileştirmeden  freni değişmez, yoksa arkası kalkar öne gelir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Normalde bu işlerde daha önce denenmiş uygulanmış reçeteleri uygulamak iyidir ama R9 için biraz zor gibi.

Yine de Fransızca filan aratabilirsiniz Google'da, oralarda halen aktif kulübü filan varsa bir şeyler çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa KARAGÖZ43
(düzenlendi)

süspansiyon sisteminde ne gibi iyileştirmeler yapılabilinir 

fransızların sitelerinde vardır diyorsunuz sanırım ona uyumlu parçalar vs

tarihinde Mustafa KARAGÖZ43 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

renonun frenleri yeterli tutar. siz hidrolik yağını bi değişin normal bakım yapın. kaliteli balata ve disk kullanın. üst merkezde sorun varsa westinghouse da sorun varsa vb bunları çözün o araç sıkıntılı bir araç değil. 

Yorum bağlantısı
Mustafa KARAGÖZ43

frenler beni tatmin etmiyor açıkcası daha da güçlendirmek istiyorum 

reno clio, symbol dacia logan gibi araçların kaliper, balata ve disklerinin uyumlu olduğunu ve diskler hava soğutmalı olduğu için daha iyi bir frenleme yapacağını düşündüm hidroliğin de değişim vakti geldi ve bu motul' un dot 5.1 hidrolik yağını koymayı düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa KARAGÖZ43 yazdı:

frenler beni tatmin etmiyor açıkcası daha da güçlendirmek istiyorum 

reno clio, symbol dacia logan gibi araçların kaliper, balata ve disklerinin uyumlu olduğunu ve diskler hava soğutmalı olduğu için daha iyi bir frenleme yapacağını düşündüm hidroliğin de değişim vakti geldi ve bu motul' un dot 5.1 hidrolik yağını koymayı düşünüyorum 

usta şöför frene basmaz.

hava soğutma sürekli frende inilen yollarda anlamlı olabilir ama öyle de gerek yok renoyla viteste zaten yavaş gider.

balataları değişin yağı değişin bi daha bakın. 

başka bir araçla karşılaştırın aynı marka. belki arıza vardır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

9 un arkası yere basmalı öncelikle, yoksa her ütr müdahelede sonuç daha kötü olur, yani arka koparsa yoldan çıkar uçar gider

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

hocam bendeki Broadwaye birazcık sert basınca özellikle yer ıslaksa arka tarafı spin atarak direk yanıma geliyodu. birde frenin fazla tutması abs olmadığından kızakladığında kontrolü zorlaştırır. başka bir Broadway kullandığınızda aynı geliyosa hiç karışmayın, sizinki bariz kötüyse de arka kampanayı ayarlatıp fren hidroliği ile ön balata ve diskleri ihtiyaç varsa değiştirirseniz tamamdır. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Zincirkıran yazdı:

hocam bendeki Broadwaye birazcık sert basınca özellikle yer ıslaksa arka tarafı spin atarak direk yanıma geliyodu. birde frenin fazla tutması abs olmadığından kızakladığında kontrolü zorlaştırır. başka bir Broadway kullandığınızda aynı geliyosa hiç karışmayın, sizinki bariz kötüyse de arka kampanayı ayarlatıp fren hidroliği ile ön balata ve diskleri ihtiyaç varsa değiştirirseniz tamamdır. 

Kayınpederde toros vardı, arka fren limitöründe bir sıkıntı vardı, arka frenler fazla sıkıyordu . 

Yorum bağlantısı
Mustafa KARAGÖZ43
Çağlar Bayur yazdı:

9 un arkası yere basmalı öncelikle, yoksa her ütr müdahelede sonuç daha kötü olur, yani arka koparsa yoldan çıkar uçar gider

anlamadım anlatmak istediğinizi

Evren Erakçora yazdı:

Kayınpederde toros vardı, arka fren limitöründe bir sıkıntı vardı, arka frenler fazla sıkıyordu . 

dediğiniz gibi limitörde bir sorun olabilir ona bi baktırayım frene basar basmaz arkalar hemen kızaklayıp aracın burnu sola dönüyor 

Mehmet Zincirkıran yazdı:

orjinalleri ile mi değiştireyim yoksa bu symbollerde kullanılan balata diskleri mi kullanayım 

Mehmet Göktürk yazdı:

usta şöför frene basmaz.

hava soğutma sürekli frende inilen yollarda anlamlı olabilir ama öyle de gerek yok renoyla viteste zaten yavaş gider.

balataları değişin yağı değişin bi daha bakın. 

başka bir araçla karşılaştırın aynı marka. belki arıza vardır.

yaşım gereği hızlı gidiyorum ve frene çok ihtiyaç duyuyorum bu sebeple şu an için motor freni ile destekleyerek durduruyorum ama yetersiz hissediyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yıllarca broadway kullandım hiç kaymadım. hızlı da kullandım yine kaymadım.  frene ihtiyaç duyuyorsanız hızdan değil plansızlıktan olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fren sistemi yeterlidir. Ama kondisyonunu kötüdür sizdekinin büyük ihtimalle. 4 teker sökülüp on kaliperler tamir takımı değişir. Arka merkezler ana merkezler ve hidrolik boruları ile hidrolk değişir disk balata kampana. Tamam.  Kaliteli lastik de alındı mı kizaklamadan güzelce durur. 

ABS olmadığı için lastik kötü ise fren kitleyince araba daha hızlandırdi yağmurda.  İki kere kizaklamistim. Bı kere geyik testi yapmak zorunda kalmıştım. Arka merkezin biri patlamış meğer. Dengeyi kaybettin mi bı yere patlamadan durmak zor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mustafa KARAGÖZ43 yazdı:

dediğiniz gibi limitörde bir sorun olabilir ona bi baktırayım frene basar basmaz arkalar hemen kızaklayıp aracın burnu sola dönüyor 

Mustafa KARAGÖZ43 yazdı:

anlamadım anlatmak istediğinizi

zaten yaşadığınızı yazdım, arka taraf kopuyor ve araç çizgiden çıkıyor. fren kötü olduğu için değil, arka taraf yeri tutamadığı için

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Fren sistemi yeterlidir. Ama kondisyonunu kötüdür sizdekinin büyük ihtimalle. 4 teker sökülüp on kaliperler tamir takımı değişir. Arka merkezler ana merkezler ve hidrolik boruları ile hidrolk değişir disk balata kampana. Tamam.  Kaliteli lastik de alındı mı kizaklamadan güzelce durur. 

reçete yazılmış zaten

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa KARAGÖZ43

o zaman ben hidrolik, disk, balata değiştirdiğimde limitör ayarı da yaptırdığımda o frenlerin bana yeteceğini söylüyorsunuz doğru anladım sanırım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Disk balata yetmez. Kaliper merkez felan da ister. Frenciye gidin 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Spor fren disk yapan internette bir firma var sanırım yeri bursa tarafında olması lazım her araç için delikli fren balata ve disk üretiyorlar fren mesafesini kısaltıyor ayrıca her an performansını üst seviyede tutuyormuş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Talha Bilgi yazdı:

Spor fren disk yapan internette bir firma var sanırım yeri bursa tarafında olması lazım her araç için delikli fren balata ve disk üretiyorlar fren mesafesini kısaltıyor ayrıca her an performansını üst seviyede tutuyormuş.

Dışkı kevgire cevirseniz de R9 da ısınma sorunu olmadığından gereksizdir.

192 lik c230 da fark ederdi yüksek süratda. R9 fairway im de hiç aramadım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...