İçeriğe Yönlendir

C Max için Kauçuk Paspas Tavsiyesi

Mehmet Yeter

Recommended Posts

Mehmet Yeter

2005 c max aracımda kullanabileceğim araca uygun 3d veya farklı türde kauçuk paspas önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Araca özel BOD üretimi kauçuk paspaslar var Mehmet hocam. Havuzlu paspas olarak geçiyor. Genelde kullanan herkes memnun. Ben de linea'da kullanıyorum. Kokusu yok, bir yılı geçti, gözle görünür bir yıpranması yok. Ankara'da kar kış kıyamet, biniyoruz öyle ayaklarımız kar içinde, görevini yapıp taban halısını da kirden sudan koruyor. İnceleyin isterseniz. Fiyatları piyasa mallarının bir tık üzerindedir ama ucuz olanlar iğrenç bir kokuya sebep oluyor :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Murat Sahın yazdı:

Araca özel BOD üretimi kauçuk paspaslar var Mehmet hocam. Havuzlu paspas olarak geçiyor. Genelde kullanan herkes memnun. Ben de linea'da kullanıyorum. Kokusu yok, bir yılı geçti, gözle görünür bir yıpranması yok. Ankara'da kar kış kıyamet, biniyoruz öyle ayaklarımız kar içinde, görevini yapıp taban halısını da kirden sudan koruyor. İnceleyin isterseniz. Fiyatları piyasa mallarının bir tık üzerindedir ama ucuz olanlar iğrenç bir kokuya sebep oluyor :) 

Marka BOD doğru mudur? Bu arada teşekkür ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mehmet Yeter yazdı:

2005 c max aracımda kullanabileceğim araca uygun 3d veya farklı türde kauçuk paspas önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

sahler marka çok iyi bence, birçok 3d paspas aldım ama sahler kalitesinde görmedim daha. 

Rizline, l. locker vs geçin sahleri hepsinin üstünde

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Tam olarak bunu kastediyorum. Mustafa bey'in tavsiye ettiği sahleri de araştırmakta fayda olabilir :) 

https://www.sahler.com.tr/

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Sahlerde bizim araç için sadece bagaj havuzu varmış.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

2008 C-Max' te LLocker 3D havuzlu kullanıyordum.

Şimdikinde Rizline kullanıyorum.

İkisi de araca tam uyumlu. Ben memnunum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Aydın Sert yazdı:

2008 C-Max' te LLocker 3D havuzlu kullanıyordum.

Şimdikinde Rizline kullanıyorum.

İkisi de araca tam uyumlu. Ben memnunum.

2008 bizim araçla aynı bir bakayım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mehmet Yeter yazdı:

Sahlerde bizim araç için sadece bagaj havuzu varmış.

Firmayla görüşün

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Yanar yazdı:

Sahlerde sabitleme klipsleri de oluyor aklınızda olsun. 

Focus MK2 de o ayaklar uymadı maalesef, söktüm, paspas ile gelen halıya vidalanan aparatlar da sağlıklı gelmedi halıyı delecegi için

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Focus mk2 sabit klips kafası yok önlerde, sonradan yapıştırma olmasın, kolduğun alt kısmına doğru halıdan çıkan plastik kolun ucuna monte ediliyor, halıyı delerek yapılan sabitleme iyi, sorun çııkmııyor, ama isterseniz cırtcırın sert tarfını paspasa brandacı veya ayakkabıcıda diktirip sabitleyebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Yanar yazdı:

Focus mk2 sabit klips kafası yok önlerde

Bende aldığından beri var, orjinal paspas da onlara takılıydi.

OQetbQ.jpg

Altında kalıp potluk yaktığı için söktüm, dönerek çıkıyormuş.

OQeZgc.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bende aldığından beri var, orjinal paspas da onlara takılıydi.

OQetbQ.jpg

Altında kalıp potluk yaktığı için söktüm, dönerek çıkıyormuş.

OQeZgc.jpg

Evet uzun olanlar orjinali, ona kafalar da uymaz, sahlerin kendi taban klippslerini takın gitsin bence bir şey olmaz. Klips takmasanız bile altı tırtıklı çok zorlamadıkça kaymaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

S dizayn çok ilgili bir firma. Passat ve  superb ye aldım kullanıyorum kalitesi çok iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Evren Erakçora yazdı:

Evren sizin aracı bilmem ancak bizim aracın içi koyu döşeme. Ayrıca paspasların kenarları düz olması aradığım bir özellik değil maalesef çünkü dökülen madde paspasa dökülsün ki dışarı alıp temizlemesi kolay olsun. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mustafa Yanar yazdı:

Buna 150 vereceğinize 50 daha verip sahler 4,5D havuzlu alın

Sahlerin müşteri hizmetlerini aradım yok diyorlar.

Arka parçaların çoğu tek tek satılıyor arka parça tek olsa bir bütün daha iyi olacak gibi. Bu konudaki tecrübelerinizi de alabilirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Sahlerde şaft üstü ayrı yapılmış, arka sağdaki veya soldaki paspasla bütün olsa daha iyiymiş, şaft üstü fazlalıklar paspasın altına giriyor üstte kalması daha sağlıklı toz kum çamur vs nin alta girmemesi için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Tul

Benim 2011 cmax'te Pufi marka orj otosan kauçuk paspasları var. Sanırım mondeo ile birebir uyumlu. Bende önlerin klips yerleri hariç tam oturuyor ve çok kaliteliler. Ama eskidikleri için değiştirmek istiyorum ama Pufi marka bulamıyorum. Acaba servisten mi sordurmak lazım belki cmax ile tam uyumlusu vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...