İçeriğe Yönlendir

Plaka Aydınlatma Muayene Kusur Listesi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Cumartesi muayeneye giricem. Benim plaka lambalari yanmıyor. Ampul degiseyim dedim ama bı tanesinin tırnağıni kırdim. Yinede ampul kısmına parçalanmadan ulaşamadım. Öyle olunca bıraktım. 

Yakın zamanda muayene girip plaka lambası yanmıyor için kusur alan var mı. Nette eski kusur listesi var. Güncel olmayabilir. Hafif kusursa uğraşmayım. Zaten yanmasını sevmem ondan şimdiye kadar dikkatimi çekmemiş

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Benim iki lambadan biri yanmıyormuş hafif kusurla geçti. sonra elimle çevirince yandı. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Eski muayene evragini buldum plaka aydınlatma yetersiz hafif kusur demiş :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Cumartesi muayeneye giricem. Benim plaka lambalari yanmıyor. Ampul degiseyim dedim ama bı tanesinin tırnağıni kırdim. Yinede ampul kısmına parçalanmadan ulaşamadım. Öyle olunca bıraktım. 

Yakın zamanda muayene girip plaka lambası yanmıyor için kusur alan var mı. Nette eski kusur listesi var. Güncel olmayabilir. Hafif kusursa uğraşmayım. Zaten yanmasını sevmem ondan şimdiye kadar dikkatimi çekmemiş

Geçen sene Haziran'da Fiorino hafif kusurlu olarak geçti. Fonksiyonunu yerine getirmiyor diye yazmışlar. Ama tamamen patlak mı yoksa çok cılız mı yanıyordu emin değilim. Arabada epey bir zamandır plaka lambalarını kontrol edin uyarısı çıkıyordu bugün değiştirdim ben de :)

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Cumartesi araç muayene için sokağa çıkabiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Gencay Bengli yazdı:

Onceki zaman muaf idi

Ali Gök yazdı:

geçer muayneden bişe olmaz gir

Sarı ampullerimi bile söktüm . Arka sisin birinde çatlak var arada gidip geliyor ama biri yanıyor.  Bide ön cama nazar değdi küçük bı yıldız var bakacaz .  Başka benim gördüğüm hafif kusur yok.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Onceki zaman muaf idi

Sarı ampullerimi bile söktüm . Arka sisin birinde çatlak var arada gidip geliyor ama biri yanıyor.  Bide ön cama nazar değdi küçük bı yıldız var bakacaz .  Başka benim gördüğüm hafif kusur yok.

Kısa huzmeşi far atarı hatalı

motor no okunamıyor😂

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gencay Bengli yazdı:

önceden alınmış randevular, nikahlar, muayeneler muaf, vesile ile zaten pazar ın  da hafta içinden pek farkı olmadı sokaklarda

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Çağlar Bayur yazdı:

önceden alınmış randevular, nikahlar, muayeneler muaf, vesile ile zaten pazar ın  da hafta içinden pek farkı olmadı sokaklarda

bu vesileyle birşey sormak isterim. Çocuk oto koltuğu takılı gitsem bir sorun teşkil eder mi? yoksa illa Sökmem mi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gencay Bengli yazdı:

bu vesileyle birşey sormak isterim. Çocuk oto koltuğu takılı gitsem bir sorun teşkil eder mi? yoksa illa Sökmem mi gerekiyor.

kemerler yerine takılı olabilsin kafi. bizzat koltuk ile gitmişliğim var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Gencay Bengli yazdı:

Çocuk oto koltuğu takılı gitsem bir sorun teşkil eder mi?

2020-2018-2016-2014 hep koltuklar gittim sıkıntı olmadı, hatta son iki muayene çift koltukla gittim.

YVJqRq.jpg

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Gök yazdı:

Kısa huzmeşi far atarı hatalı

motor no okunamıyor😂

2018e kadar okunabilen motor no son 2 muayenede okunamıyor. 😂😂

2018de ilk muayeneye gitmeden önce benden öncekinin muayene kusurlarına baktım hafif kusur olarak plaka ışığı da vardı. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Yurdaer Elay yazdı:

Geçen sene Haziran'da Fiorino hafif kusurlu olarak geçti. Fonksiyonunu yerine getirmiyor diye yazmışlar. Ama tamamen patlak mı yoksa çok cılız mı yanıyordu emin değilim. Arabada epey bir zamandır plaka lambalarını kontrol edin uyarısı çıkıyordu bugün değiştirdim ben de :)

O uyarı 1 hafta, 10 güne tekrar çıkacak biliyorsunuz değil mi :D 

Bu multijetler sevmiyor plaka lambası :) Bizim fiorino da aynı. Kontağı açınca sıralıyor hataları. Yaptırıyoruz yaptırıyoruz yine aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
O uyarı 1 hafta, 10 güne tekrar çıkacak biliyorsunuz değil mi [emoji3] 
Bu multijetler sevmiyor plaka lambası [emoji4] Bizim fiorino da aynı. Kontağı açınca sıralıyor hataları. Yaptırıyoruz yaptırıyoruz yine aynı.
Hafif ticari lerin arka kısmı düz kesim olduğu için yağmur suyu aracın arka kısmını fazlasıyla ıslatıyor plaka lambaları da bundan nasibini alıyor [emoji846] Kangoo da aynı [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Ampuller patlamasın yeter uyarıyı da artık görmezden geliriz. Zaten yeterince uyarı var fazladan bir tane göz çıkarmaz 😂 İzolasyon sağlayan süngerin üstüne ince bir tabaka siyah silikon çektim. Biraz daha dayanıklı olur umarım ☺️ Şimdi sıra bozuk park sensörünü ve dış sıcaklık sensörünü değiştirmeye geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...