İçeriğe Yönlendir

Emisyon Geçmedi

Mustafa Tuğ

Recommended Posts

Mustafa Tuğ

Arkadaşlar aracım emisyon ölçümünden geçmedi. 

Gazda geçiyor benzinde geçmiyor. 

Muayeneden geçtim problem olmadı sanırım gazda geçtiği için ama benzinde geçmemesi aklıma takıldı ne yapmam gerekir yardımcı olabilecek olan varmı? 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Tuğ yazdı:

Arkadaşlar aracım emisyon ölçümünden geçmedi. 

Gazda geçiyor benzinde geçmiyor. 

Muayeneden geçtim problem olmadı sanırım gazda geçtiği için ama benzinde geçmemesi aklıma takıldı ne yapmam gerekir yardımcı olabilecek olan varmı? 

Katalitik konvektör ne durumda ?

Araç benzinde sağlıklı yakamıyor bence. Karışım oranlarına bakılmalı bilgisayardan.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Selamlar. Yüksek ihtimal katalizör düşük ihtimal egzos. Orta ihtimal yanma elamanlari.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Muayeneden geçmez egsoz emisyondan kalınca.  Egsozdan da geçtiniz demek. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
egzoz emisyonu olmasada muayneden geçmiomuydu artık ?
Tarihi geçmedi ise evet.
Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Baska bir istasyondan yaptırın muhtemelen katalizör.bircok yer sadece lpgde ölçüm yapıyor.söyleyip lpgde ölçtüm yaptırın onlar ayarlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

egzoz emisyonu olmasada muayneden geçmiomuydu artık ?

2 sene önce 2 haftalık bir uygulama idi o mazide kaldı

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

2 sene önce 2 haftalık bir uygulama idi o mazide kaldı

Hayret bizim ülkede kararlar böyle iki günlüğüne alınıp sonrada hiç vazgeçilmezdi nasıl oldu acaba

bizde tüm kararlar önceden hesap kitabı yapılıp öyle yapılır :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

kararlar böyle iki günlüğüne

karar değildi de... bilgisayar çökünce , bakkal defteri yazar gibi karar aldılar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tuğ

Hocam benzinde geçmedi ama gazda geçti o belge ilede tüvtürke gittim muayenede sıkıntı olmadı 

Aracım 2004 seat cordoba. Bujiler falan da değişti yanm elemanları ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Benzin deposunu yarım seviyeye kadar doldurun, içine 2 lt. ETHANOL ekleyin. Yaklaşık 15-20 dk. karışmasını bekleyin. Daha sonra bir kez daha ölçtürün geçecektir. Muayeneden geçtikten sonra depoyu doldurmayı ve bana teşekkür etmeyi unutmayın. :))

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Benzin deposunu yarım seviyeye kadar doldurun, içine 2 lt. ETHANOL ekleyin. Yaklaşık 15-20 dk. karışmasını bekleyin. Daha sonra bir kez daha ölçtürün geçecektir. Muayeneden geçtikten sonra depoyu doldurmayı ve bana teşekkür etmeyi unutmayın. :))
Ben bu uygulamayi sanayi efsanesi zannediyordum. [emoji2][emoji3]
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Denemekten bir şey kaybedilmez ama işe yararsa çok şey kazanılır...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...