İçeriğe Yönlendir

C5 Vites Kutusu Arızası

Volkan Aksu

Recommended Posts

Volkan Aksu
(düzenlendi)

merhaba,

2011 model robotik şanzıman c5 im var son 2 aydır bir kaç defa aracı çalıştırdığımda vites kutusu arızası veriyor, akü kutup başını söküp taktığımda düzeliyor. daha önce başına böyle bir durum gelen var mı? bir kaç ustaya sordum aküden yapar dedi aküyü ölçtürdüm normal dediler. başak bir usta baskı balata değişecek dedi. ama aracın vites geçişlerinde herhangibir sorunum yok.

tarihinde Volkan Aksu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arıza kodu ne tam olarak.. 

Kalibrasyon yapıldı mı hiç ?

@Mehmet Kaya Bu konuyu araştırmıştı biraz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arıza kodu ne tam olarak.. 

Kalibrasyon yapıldı mı hiç ?

@Mehmet Kaya Bu konuyu araştırmıştı biraz. 

Volkan beyin dediği sorun kalibrasyon gibi. SErviste alıştırma yapılırsa düzelebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Aynı model aracım var. Malatya dan dönerken başıma geldi. Arıza kodu yandıktan sonra araç gaz yemiyor. 80 km yi geçemiyordum. Arabayı sağa çekip kontağı kapattığımda normale dönüyordu. Ama 1-2 km sonra tekrar arıza ışığı yanıyordu. Serviste 3 yıl önce 3700 TL ye baskı balata -volan vs bir sürü parça değişmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Volkan Aksu

tekrar merhaba,

ilgili sorun aküyü ve şarj dinamosunu değişince düzeldi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
tekrar merhaba,

ilgili sorun aküyü ve şarj dinamosunu değişince düzeldi
Peugeot 3008 308 gibi modellerdeki şanzımanda en büyük sorun akü. Akü zayıfsa 1 den 2ye geçerken araç yarım debraj yapıyor gibi bağırıyor ama gitmiyor. Bunu bir yerden duydum. İnanmadım benim araç 3 5 gün yatarsa kullanılmazsa bunu yapıyor. Aküde sorun var biliyorum. 3 5 gün kullanmadığımda yapınca tamam dedim akü her türlü sorunun kaynağı.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

markaya genelleme yapmamalı, akü zayıf ise zamane araçlarında büyük akım ihtyiacı olan direksiyon sistemi ab esp şanzıman vs. sistemlerde garip hareketler başlar, bunu arıza sanıp şanzıman/abs pompası vs. indirmeye kalkarlar.

vesile ile euro0 motor candır

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
markaya genelleme yapmamalı, akü zayıf ise zamane araçlarında büyük akım ihtyiacı olan direksiyon sistemi ab esp şanzıman vs. sistemlerde garip hareketler başlar, bunu arıza sanıp şanzıman/abs pompası vs. indirmeye kalkarlar.
Peugeot da şanzıman sorunu dedikleri bu olayın sebebi akü çıktı.
Benim araçta motor kulağı (takozu) değil vites geçişleri performans gibi ustaya göre alakasız iyileşme oldu.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

Dizelde om602 om605 pof

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Volkan Aksu

ilgili sorun halen dönem dönem yapmaya devam ediyor. kalibrasyon yapıldı, ancak halen yapmaya devam ediyor. cumartesi günü servise götürdüm servisteki usta şanzıman basınç pompasından yapabilir dedi.  onu değişip kontrol etmek lazım dedi. birde onu deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arıza verdiğinde aküyü siz bi ölçün.. Ustaya gidene kadar şarjı tamamlanmış olabilir.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Volkan Aksu

aküyü ölçüm normal çıkıyor. ancak geçen gün yine aynı arızayı verdi, bu sefer kutup başını söküp takmakta fayda etmedi, çekici ile ustaya götürdüm, şanzuman basınç hatası verdi , arızayı silince düzeldi, bir forumda okumuştum, debriyaj robot hisroliği varmış ondaki eksilmeden dolayı basınç yapamıyor ve vites arızası veriyor diye, bu hidroliği tamamlayınca arıza kalmamış diye yazmışlardı. bilgisayara bağlattığımda bende de basınç arızası çıktı, şimdi robot hidroliğine baktıracağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...