İçeriğe Yönlendir

Son Çekoslovak Škoda

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
devir saati de düzeldi mi?

Düzeldi.

demek ki bu parça arıza sinyalini devir saati ile vermiş. bir parça 2 arızayı gidermiş oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Yıllar yıllar önce. İstanbul Sivasa gece yolculuğu yapıyoz. 135 lx arabamız var. Arkada annemle, anneannem arasında oturuyom. Ayakları koltuğun altına sokmuşum. Daha çok küçüğüm. Çok soru sorup milletin beynini kemiren bebe modundayım. Yolda okadar çenem düşmüş iyice sinirli babam. 

Ayyağıma ıslaklık hissi geliyor. 

Baba ayağıma soğuk hava geliyor, ıslanmış gibi hissediyorum diyorum. 

Bambam çok genç ve biraz agresif insan. Bana kızıp azarlamıştı. 

Ogün arabada delik var heralde dedim kendi kendime. Oysaki her iki ayağim, biri şöför diğeri yolcu koltuğunun altında. 

Yediğim azarı unutmadım. Halen aklıma gelir. Sen şu resmi koydunya, babam gelince göstericeğim. İçimde ukte kalmış. 

baba neden 2500 devir gitmiosun

baba neden hypermil yapıosun

baba neden çok hızlısın

baba saniyede benzin tüketimi nedir

baba son dişli oranı ne bu arabanın

baba ön havalandırmaya kağıt kapatsak ne olur

baba arabayı yıkatsak az yakar neden yıkatmadın :D 

ali abi eğer böyle gittiysen adama hiç kızma valla 🤣

• Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Furkan Bakırel yazdı:

Göstergeye LED döşedim ışıl ışıl oldu .

Güzel olmuş, resimde bile göz almıyor

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Güzel olmuş, resimde bile göz almıyor
Elimin ayarı iyidir [emoji3]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Furkan Bakırel yazdı:

Elimin ayarı iyidir emoji3.png

Eline sağlık 😀

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Yine yapacağını yaptı arife günü gaza basınca uğultu gelmeye başladı motor kulağında ki takozu koparmış alelacele sanayi kapanmadan devirdaimi söktük bunların motor kulağı ve devirdaimi aynı parça [emoji3] takozunu yeniledik ama alet edevat bayağı yetersizdi motoru krikoyla kaldırmıştık kriko kaydı motor yere düştü iki hortumu telef ettik bayağı çetrefilli bir gündü iki gün sürdü toplamak ama bu işte başarılı bir şekilde son buldu devirdaimi de iyi durumdaydı değiştirmedim sadece contasını değiştirdim.
n0sc3ly.jpg5imc6hh.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Eline sağlık Furkan bey ama sizin yaptıklarınızı okudukça, işten anlamayan adamın eski arac almaması gerektiği fikri iyice yerleşmeye başladı bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Furkan Bakırel

Askerlik yaptığım için konumuz geri kaldı yazamadım.6 aylık süreçte İstanbul, Ankara , Malatya gibi yollara gitti geldi hiç arıza vermeden en son babam kalkışta titreme yaptığı için baskı balata değişimi yapmış.Maalesef son yolculuğunda Malatya'da otoparktan çıkan hanımefendinin gazabına uğramış şuan yaralı [emoji3525] . Hata karşı tarafta olduğu için dosyayı açtırdık eksper geldi paranın yatmasını bekliyoruz.Eski olmasına rağmen pek ezdirmemiş kendini.
mv15eag.jpg
8jsl6sn.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçmiş olsun. Ezdirmemiş değil de karşı tarafı delmiş biraz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Furkan geçmiş olsun bitti mi ? 

Askerlik bitti çok şükür abi seninle de kasko işini konuşmuştuk bi anda askere gidince öylece kaldı araba 6 ay yattı daha yatarı da var 4-5 ay daha yatar . Dağ karakolunda yapınca askerliği telefon pek çekmiyor maalesef sana da dönüş yapamadım android telefon evde idi tuşluda da numaran yoktu kusura bakma ayıp oldu .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Furkan Bakırel yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
Furkan geçmiş olsun bitti mi ? 

Askerlik bitti çok şükür abi seninle de kasko işini konuşmuştuk bi anda askere gidince öylece kaldı araba 6 ay yattı daha yatarı da var 4-5 ay daha yatar . Dağ karakolunda yapınca askerliği telefon pek çekmiyor maalesef sana da dönüş yapamadım android telefon evde idi tuşluda da numaran yoktu kusura bakma ayıp oldu .

Sıkıntı yok.. görüşürüz. Askere gideceğini biliyordum zaten.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Furkan, eski toprak daha çok yolu var inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Geçmiş Olsun Allah Cümlemizi Beterinden korusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hoş geldin  Furkan. Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Furkan bana ÖM ile kargo adresini yollarsan bu ateş parçasına ufak bir hediyem olacak. kendi arabama aldım ama yanlış almışım,uymadı. Bir işe yarasın , takarsan sevinirim. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Herkese teşekkürler, hoşbulduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Kalorifer ısıtmıyor buz gibi üflüyordu dışarda hava -10 °C [emoji1] , kalorifersiz olmuyor Kangal'a gittim geldim bir hafta ayak parmaklarım uyuşuk kaldı.Kalorifer ısıtmıyor ben durur muyum ? Duramadım tabii havalarda soğuk kısa yoldan bir çözüm bulmam lazımdı iki litre porçöz aldım marketten biraz suyu boşalttım koydum porçözü iki gün gezdim hararet sapıtmaya başladı eskiden sabit duran ibre şimdi hareket etmiyor kalorifer de yine buz hiçbir faydası olmadı.Arabayı garaja alacağım yer kıpkırmızı olmuş arabadan aktı desem kırmızı birşey yok acaba diyorum tavuk felan mı kestiler aklıma başka birşey gelmiyor çünkü [emoji23][emoji23] . Sonra ki gün yan tarafa aldım arabayı baktım karın üstü kıpkırmızı nerden geliyor acaba diye açtım kaputu her taraf pas lekesi su bidonun kapaktan pas kusmuş araba o akıyormuş altına, su bidonun kapağını açmamla dünyanın kararması bir oldu etrafı 20-25 saniye turuncu gördüm [emoji23][emoji23] . Porçöz ne kadar pas varsa çözmüş ama peteğe hiçbir faydası olmadı , arabada ısınmıyor artık.Termostatı söktüm termostat pert olmuş.Arabada ki su sanki g12 antifriz gibi kıpkırmızı olmuş.
https://www.hizliresim.com/ic68cwu
Yazlık termostat orijinal malzeme evde duruyordu. İnternetten de 50 liraya antifriz aldım 3L çakma dandik antifriz normalde 35-40 lira felan litresi.
Peteği söktüm evde bayağı uğraştım temizlemek için.İçinden pas, sıvı conta , çamurlaşmış kirler çıktı birde şeytan merdiveni (23 Nisan'da okul süsleyenler bilir [emoji1]) gibi birşey çıktı su sirkülasyonu için muhtemelen ama peteğin girişini tıkamış.Musluğu yeni almıştım peteği yerine taktım hortumları birbirine bağladım ki sistemdeki kir yine peteğe girmesin.Sonra termostatsız çalıştırdım arabayı su bidonuna giren küçük boruyu saldım arabanın altına su bidonundan iki damacana suyu yavaş yavaş doldurarak temizledim sistemi.
IMG-20220203-WA0033.jpg
Sonra yazlık termostatı taktım antifrizi koydum tertemiz oldu soğutma sistemi ama porçöz sakat iş bir yeri patlama olasılığı çok yüksek ben araba eski diye bastım gitti isteği yeri patlatsın gözüm görmezdi ama hiçbir yeri patlamadı.Fan açana kadar çalıştı içinden su aldım rengine bakmak için gayet iyiydi ama kalorifer yine ateş gibi değildi.
IMG-20220203-WA0034.jpg
Hem peteği yerinde kontrol etmek hemde havanın nerden geldiği görmek için kalorifer motorunu söktüm.Peteğe dokundum petek gayet iyi sıcak yani peteğin tıkanıklığını çözmüşüm ama birşey fark ettim orda bir kapak var meğerse hava oradan ve petekten karışık geldiği için sıcak gelmiyormuş normalde yönlendirmeden açılıp kapanıyormuş ama kırılmış elimle kapattım orayı baktım sıcaklık yükselmiş şuan eskisine göre bayağı iyi ama çok iyi değil.
IMG-20220203-WA0032.jpg
Sivas ayazında iş görmez.Birde dışardan çok fazla hava çekiyor elektrik süpürgesi halt etmiş o yüzden de sıcaklık düşüyor orayı plastik birşeyle kapatıp , alt taraftan delik açıp motor sıcak hava çeksin diye hava filtresine giren boruyu oraya takıp deneyeceğim yada bakır petek alıp kökten çözmeyi düşünüyorum .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...