İçeriğe Yönlendir

Seat Cordoba - Yağ Damlaması

Mustafa Tuğ

Recommended Posts

Mustafa Tuğ

Aracımı ilk aldığımda yağ damlama sorunu vardı bi kaç işlem ve parça değişikliği sonrası halloşmuştu. 

Yaklaşık 6 ay geçti şimdi de aracı kullanıp geldiğim de park ettiğim yere bir yada iki damla damlıyor. 

Fazlası yok yani aktif bi damlama değil. Yağ eksiltmesi varmı diye kontrol ettiğimdede yağın hiç azalmadığını görüyorum. 

Sizce ciddi birşey mi yoksa hiç sanayiye gidip başımı ağrıtmayayım mı 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

bir günde bir iki damla için, işçilik ücretleri çok fazla olan bu işlemlere girmezdim şahsen. ama kafam rahat olsuncu iseniz yapacak bir şey yok.tam tespit için ,(yer müsaitse) park edince aracın altına karton v.s koyun damlama miktarını tam tespit etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tuğ

Bi kaç seferdir gözlemliyorum toplam bi kaç damla etmez çok küçük 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Araç 1.6 100 lük motor mu ?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

otomatik mi manuel mi genelde sr motorlar külbürtör kapak contasından atıyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

araç yatıyorsa yağ kuruyamadığı için belli oluyor yoksa eskidikçe damlatmayan araba yok. bizim jeep 184 bin km de 2009 model. yağ soğutucusu contalarını değiştirtmek için bir sürü emek harcandı, para ödedim vs. bu sefer kaçak azalsa da kesilmedi. arka keçeden açırıyor terleme şeklinde şimdi. araba yol yaparsa 1 hafta yağ damlamıyor. ama durursa sürekli, illaki iz görüyorum. bir de turbo intercoolerinin contaları yada intercoolerin kenarlarından da kaçırma olabiliyor bazı araçlarda. iyi kontrol şart.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Aracımı ilk aldığımda yağ damlama sorunu vardı bi kaç işlem ve parça değişikliği sonrası halloşmuştu. 
Yaklaşık 6 ay geçti şimdi de aracı kullanıp geldiğim de park ettiğim yere bir yada iki damla damlıyor. 
Fazlası yok yani aktif bi damlama değil. Yağ eksiltmesi varmı diye kontrol ettiğimdede yağın hiç azalmadığını görüyorum. 
Sizce ciddi birşey mi yoksa hiç sanayiye gidip başımı ağrıtmayayım mı 
10 15 yaşını gecmis her arabada oluyor dusuk bir ucrete halledilmeyecekse 1000 tl asagisi gibi gormezden gelin ama kontrol edin motor yagi mi yoksa baska bir yag mi sanzuman vb gibi motor yagini takibi kolay ama diger yaglari kontrol etmek zor
Yorum bağlantısı
Mustafa Tuğ

Manuel bir araç  1.4 75lik seat cordoba. 17 yaşında sanırım yaştan dolayı terleme oluyor o yüzden de olabilir. Bi kaç işlem yapıldı zamanında ama tamamen kesilmedi.bir kaç damlayıda geçmiyor. 

Sanırım sıkıntı etmemek lazım söylenilenlere göre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...