İçeriğe Yönlendir

Stop Farı Çatlağı

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Furkan Bakırel

Herhangi bir darbe aldığını düşünmüyorum durduk yere de çatlamaz nazar değdi sanırım [emoji846] neler yapabiliriz bu çatlağı onarmak için? Kaskosu var acaba hasarsızlığı bozmadan tamiratı yada değişimi olur mu ?
eNWQ3b.jpg
NW7VVd.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Dükkan biraz salaş olabilir ama daha profesyonel tamirat yapanı henüz görmedim. O zaman bizzat başında durup yaptırman gerekir Ankara için en iyileri 2002 Stop ve Başkent Far var yolun düşerse.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Bakırel yazdı:

Herhangi bir darbe aldığını düşünmüyorum durduk yere de çatlamaz nazar değdi sanırım emoji846.png neler yapabiliriz bu çatlağı onarmak için? Kaskosu var acaba hasarsızlığı bozmadan tamiratı yada değişimi olur mu ?
eNWQ3b.jpg
NW7VVd.jpg

polikarbon ise kloroform ile, abs ise aseton ile çatlak yapıştırılabilir. ancak ön yüzey matlaşacaktır parlatılması gerekir.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
polikarbon ise kloroform ile, abs ise aseton ile çatlak yapıştırılabilir. ancak ön yüzey matlaşacaktır parlatılması gerekir.
Malzeme konusunda emin değilim nasıl anlayabiliriz.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:
Dogan Arsiray yazdı:

Malzeme konusunda emin değilim nasıl anlayabiliriz.

tarif edilen işlme çok zor ve tecrübe ister, kontrolsüz süzülen 1 damla aseton/klorform ile stop inanılmaz kötü bir görünüme  gelir

Dogan Arsiray yazdı:

evde denemeyiniz diyelim, audi stobu bu, tofaş olsa neyse

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Dogan Arsiray yazdı:

bu kimyasalları damlatarak olur ancak.

Farı söktüğümde görmüştüm üzerinde yazıyor <Abs> şeklinde.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Auto king de yaparlar mı acaba ?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Auto king de yaparlar mı acaba ?

hiç duymadım stop tamiri yaptığını, insta daki bekir gibi tamirciler olur genelde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Su girmiyorsa böyle kalsın. Olmaz inş ama olur da arkadan darbe falan olursa o zaman kaskodan değiştirirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Autoking yapmaz.
Çok sağlamdır bu, darbesiz kırılmaz.
Stop tamiri yapan yerler bulmak gerek

Far ve stop çoğu şirkette hasarsızlığı bozar.
Bozmayan şirketlerde de sadece kendi yenilemesinde geçerlidir. Cam gibi değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Furkan Stop 2002 tamir yapıyor diye biliyorum bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Çöp kutusu vs veya cocuklar vs gecerken bisikletle dokunabılıyor oluyor benımde transporterın ön fara ya taş yada çöp kutusu ile vurulmus sanırım 2001 aracın orjınal farı 850 tl 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Furkan Bakırel yazdı:

Herhangi bir darbe aldığını düşünmüyorum durduk yere de çatlamaz nazar değdi sanırım emoji846.png neler yapabiliriz bu çatlağı onarmak için? Kaskosu var acaba hasarsızlığı bozmadan tamiratı yada değişimi olur mu ?
eNWQ3b.jpg
NW7VVd.jpg

O stop kesin bir darbe almış gibi görünüyor. Ben olsam iki stopa da açık tonda stop filmi çekerdim. Hem çatlak görünmez ve içine de su sızmaz, hem de görüntü olarak hoş durur.

Nazar değmemişte, nazar çıkmış. Bununla geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erkan Işık yazdı:

Çöp kutusu vs veya cocuklar vs gecerken bisikletle dokunabılıyor oluyor benımde transporterın ön fara ya taş yada çöp kutusu ile vurulmus sanırım 2001 aracın orjınal farı 850 tl 

ön far polikarbon olduğu için kloroform ile yapışır iz bile kalmaz. kloroformu reklamclılar plexi harf yaparken kullanıyorlar. youtube de birsürü plexiglass yapıştırma videosu izlemiştim. sonra deneyip başaıya ulaşmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Durduk yere çatlıyor Furkan. :) Çünkü plastik acayip gevriyor zamanla. Benim stopları değiştirmemdeki en büyük sebeplerden biriydi aslında. fotoları göremedim ama kılcal çatlaklar vardı bendekinde. Yakında dikkatli bakmadıkça görülmüyordu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...