İçeriğe Yönlendir

Passat 2010 Nasıl Bilirsiniz? Tercihinde Sizce Hangisi Mantikli?

Galip Kul

Recommended Posts

Murat Sahın
Ali Gök yazdı:

B6 başka araba b5.5 başka araba 

ciddi farklı arabalar 

İşte bunu açıklasanız ki B6 kullanıcısı olarak bu konuda yorumlarınız çok önemli, çok işe yarayacaktır :) 

Farklılık iyi mi kötü mü? Ya da hem iyiye hem kötüye evrilen farklı noktalar mı var?

B5,5 bildiğimiz 90'lar tasarımlarını çağrıştırıyor, B6 ise gayet yenilikçi duruyor bence. İç dizayn olarak (malzeme ve işçilik kalitesinden bahsetmiyorum, görsel olarak) da B6 daha başarılı bence. Ama motor, şanzuman, yürür falan, yani mekanik olarak nasıldır aradaki fark onu bilemiyorum. İkisini de kullanmış birilerinin kıyas yapması daha doğru olur bu açıdan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu konuda otorite sayılırım.  Vida sıkma kalitesi ve devrimcilik açısından B5.5 ve Bora çok daha nitelikli araçlardı. Rüzgar direncinde bugün hala B5.5 öndedir. Farklı bir araçtır. Motor ve yürüyen daha klasiktir. B6 da klasiktir ama ufak ufak maliyet kaygıları göze çarpar.

İşçilik olarak B5.5 biraz daha klasik ve daha maliyetli parçalarla yapılmıştır. B6 Murat günak dönemi tasarlanmış oldukça spor bir araç birçok yeni teknoloji bu araçta görüldü.

Bulabilirseniz 1.6 hitler motorlu olan B5.5 en doğru araçtır.  param yetişmediği için alamamıştım. 

Tabi şimdi hepsi eski araç oldular sanayide hangi yamyamın eline düştüğü belli değil orası burası delik lpg konmuş.. bunlar hep soru işareti.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu konuda otorite sayılırım.  Vida sıkma kalitesi ve devrimcilik açısından B5.5 ve Bora çok daha nitelikli araçlardı. Rüzgar direncinde bugün hala B5.5 öndedir. Farklı bir araçtır. Motor ve yürüyen daha klasiktir. B6 da klasiktir ama ufak ufak maliyet kaygıları göze çarpar.

İşçilik olarak B5.5 biraz daha klasik ve daha maliyetli parçalarla yapılmıştır. B6 Murat günak dönemi tasarlanmış oldukça spor bir araç birçok yeni teknoloji bu araçta görüldü.

Bulabilirseniz 1.6 hitler motorlu olan B5.5 en doğru araçtır.  param yetişmediği için alamamıştım. 

Tabi şimdi hepsi eski araç oldular sanayide hangi yamyamın eline düştüğü belli değil orası burası delik lpg konmuş.. bunlar hep soru işareti.

Yani B5,5 daha kaliteli, B6 daha teknolojik diyebiliriz o zaman bu durumda.

Peki abi, 1.6 hitler motorun gücü bu kasaya yeter mi? Bir de bu motor tercih olunca lpg takılmamışını bulmak imkansız sayılır. LPG dayanımının çok iyi olduğunu bildiğim bir motor. LPG'ye mi karşısın yoksa nasıl monte edildiği nerelerin kurcalandığı belli olmayan lpg'ye mi :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

benim tanıştığım bütün vw ci ustalar. b6 yerine b5.5 passat alınması gerektiğini düşündüklerini söylemişlerdi. ben de katılıyorum.

dükkan kiraları oldukça yükseldi , ekmek lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Yani B5,5 daha kaliteli, B6 daha teknolojik diyebiliriz o zaman bu durumda.

Peki abi, 1.6 hitler motorun gücü bu kasaya yeter mi? Bir de bu motor tercih olunca lpg takılmamışını bulmak imkansız sayılır. LPG dayanımının çok iyi olduğunu bildiğim bir motor. LPG'ye mi karşısın yoksa nasıl monte edildiği nerelerin kurcalandığı belli olmayan lpg'ye mi :) 

Eski arabanın her zaman sorunu fazla olur. Bunla savaşmaya hazır olmak lazım. B6 da da 1.6 hitler var. LPG önemli değil motor yeniden yapılır sıkıntı olmaz. diğer başka kısımlar kaza vesaire işleri elektrik meselesi gibi şeyler şanzıman şu bu çok önemli. Motora nerden baksan belli bir para koyarsan ehil elde düzgün hale gelir. 1.6 hitler yeniden yapılmaya gelen bir motor. Çıkması da bulunur zaten çok çok gerekirse.

yeterli yetersiz size kalmış. Bana yeter ama size yetmeyebilir.

Bütçe düşükse ben kendi adıma daha küçük araç almaya çalışırdım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Yaş itibariyle dizel düşünmesen daha iyi olur derim. 8-10 binle bile işin içinden çıkamayabilirsin. İlla passat olması şart mı? Aynı gruptan ,başka araçlar neden olması?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Her araç gibi 2000 lerde kalite açısından zirveyi gördük sonrasında gerileme yaşadık buna hangi arabayı dahil edersek edelim sonuç aynıdır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Akbal yazdı:

Her araç gibi 2000 lerde kalite açısından zirveyi gördük sonrasında gerileme yaşadık buna hangi arabayı dahil edersek edelim sonuç aynıdır.

Bunu ben hep söylüyorum, kimse kabul etmiyor. Yok otonom gemiş, aktif sistemler gelmiş bilmem ne gelmiş. İyide araçta bir tane kadife yok, deri yok, koltuklar dışında yumuşak malzeme yok diyorum bakıyorlar boş boş. Arkadaşım yıllardır golf 4 e biniyor. Her çıkan yeni golf'ü gider inceler, sonra 4 e binmeye devam eder. Bence de haklı. :) 

Ruhu yok artık araçların. Kalite yok, işçilik yok, malzemeler tırt. Her yere sert plastik koyup geçiyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bunu ben hep söylüyorum, kimse kabul etmiyor. Yok otonom gemiş, aktif sistemler gelmiş bilmem ne gelmiş. İyide araçta bir tane kadife yok, deri yok, koltuklar dışında yumuşak malzeme yok diyorum bakıyorlar boş boş. Arkadaşım yıllardır golf 4 e biniyor. Her çıkan yeni golf'ü gider inceler, sonra 4 e binmeye devam eder. Bence de haklı. [emoji4] 
Ruhu yok artık araçların. Kalite yok, işçilik yok, malzemeler tırt. Her yere sert plastik koyup geçiyorlar. 
Eski aracım VW Bora idi. Güvenlik desek eminim şimdiki aracım daha güvenlidir. Teknoloji desek aynı donanım desek aynı. Ama kullanırken Bora daki aldığım keyfi bundan alamıyorum. Bora da dinlediğim müzik sesi bile daha kaliteli idi, bunda sadece dinlemek için dinliyorum. Kapısı bile daha güzel kapanırdı [emoji23] Tok kapı ya. O arabam kimseyi yolda tutmazdı hatta sülalede bir tek o araba kimseyi tutmazdı (otobüse vs binip midesi bulanmak başı dönmek tabiri bizde araba tuttu denir). Değişik bir his zamanının premium bir modeli değildi ama konsantre Mercedes derlerdi. Ondan sonra neye binersem bineyim çok sarmadı mesela.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Passat alım sürecinde passat forumuna epey takiliyordum.

Orda söyledikleri kullanılan malzeme kalitesi olarak 5.5 kasaların zirvede oldugu, sonrasında ise b6 kasanın geldiği yönünde idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Murat Sahın yazdı:

İşte bunu açıklasanız ki B6 kullanıcısı olarak bu konuda yorumlarınız çok önemli, çok işe yarayacaktır :) 

Farklılık iyi mi kötü mü? Ya da hem iyiye hem kötüye evrilen farklı noktalar mı var?

B5,5 bildiğimiz 90'lar tasarımlarını çağrıştırıyor, B6 ise gayet yenilikçi duruyor bence. İç dizayn olarak (malzeme ve işçilik kalitesinden bahsetmiyorum, görsel olarak) da B6 daha başarılı bence. Ama motor, şanzuman, yürür falan, yani mekanik olarak nasıldır aradaki fark onu bilemiyorum. İkisini de kullanmış birilerinin kıyas yapması daha doğru olur bu açıdan.

b 5.5 a bi kaç defa bindim hiç sahibi olmadım yorum yapamam doğru olmaz malesef :S 

ama b6 daha zamane ve teknolojik bir görüntüsü var. ben bütçe yettiği sürece b6 derim . performans açısından da b6 hem daha yakıp hem daha performanslı 

Ali Gök yazdı:

b 5.5 a bi kaç defa bindim hiç sahibi olmadım yorum yapamam doğru olmaz malesef :S 

ama b6 daha zamane ve teknolojik bir görüntüsü var. ben bütçe yettiği sürece b6 derim . performans açısından da b6 hem daha yakıp hem daha performanslı 

yorumum kağıt üstünde b 5.5 için tekrar söyliyim sürmedim hiç yan koltukta oturdum

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

B5.5 ve diğerleri. 1.8t mükemmel makina. Keşke aynı kasanın imkan olsa da 4x4 2.0 dizeli alınsa

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
B5.5 ve diğerleri. 1.8t mükemmel makina. Keşke aynı kasanın imkan olsa da 4x4 2.0 dizeli alınsa
Almanya da vatandaşın biri Bora 1.9 TDI 4 Motion 150 hp otomatik almış paylaşmıştı. 2014 arabaya sahibim ama arabayı görünce Adriana Lima aramış kadar heyecanlanmıştım [emoji16]

Çağlar abi görmesin o hala telefon bekliyor [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Akbal yazdı:

Almanya da vatandaşın biri Bora 1.9 TDI 4 Motion 150 hp otomatik almış paylaşmıştı. 2014 arabaya sahibim ama arabayı görünce Adriana Lima aramış kadar heyecanlanmıştım emoji16.png

Çağlar abi görmesin o hala telefon bekliyor emoji16.png

hitler motoru çekinmeden 6500 devire basarak kullanırdım başka araçlarda aynı duyguyu alamıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Almanya da vatandaşın biri Bora 1.9 TDI 4 Motion 150 hp otomatik almış paylaşmıştı. 2014 arabaya sahibim ama arabayı görünce Adriana Lima aramış kadar heyecanlanmıştım emoji16.png

Çağlar abi görmesin o hala telefon bekliyor emoji16.png

o telefon gelecek , meşgule atacam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

10+ yaşında bir araç, illa ki masraf isteyecektir.
Hele markası VW ise %100 denilebilir.

2011-2017 yılları arası B6 2.0 TDI Comfortline PD
2017- den beri B6 1.4 TSI 122 CAX Highline DSG kullanıyoruz.

2.0 TDI Common Rail olmayan modeldi, mazot pompasını yedi bir kez, emme manifoldunda çatlak oluştu. Ağır masraf olarak bunlar oldu o yıllarda.
Pompadan dolayı yolda bıraktı bir kez.

1.4 TSI’de zincir henüz değişmedi 180 küsür binde araç, ses yapıyor ilk çalıştırmada üç beş saniye sonra kayboluyor, bazen daha uzun sürüyor, yakın bir zamanda elden geçeceği kesin.

DSG mekatronik ünitesinde hidrolik pompa patladı bir kez, 2.500₺ ye hallettirdik 2018’de.

DSG kavrama artık ben gidiyorum dedi, saçmalamaya başladı, kararsız vites geçişleri vs,
Yetkilide 6200₺’ye hallettirdik, iki yıl garantili, yağ gibi oldu şanzıman, sanırım güncelleme de yaptılar.

Yani kısaca, yolda bırakmadı aracımız bizi, ama cüzdana düşman olmadı değil.
Korkulur, asla alınmaz binilmez diyemez kimse.
Aracın konforu muazzam, bilhassa uzun yolda, yalıtımı gayet iyi, bastın mı iki motor da var gücüyle ileri taşır aracı.
Üstelik altın gibi, piyasası çok iyi, anında satılır, hastası çok ki, şu piyasada 2012-2013 fiestalar 120 bin bandına ulaşmışken, gayet temiz bir Passatı 140-150 bin bandında bulmak mümkün, yanyana bile koyulmaz, kıyaslanmaz bu araç.
Alırken 10 bin₺ kadar cepte ayrılır, varsa ihtiyaç yaptırılır, paşalar gibi binilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...