İçeriğe Yönlendir

Hunter 9700 Yol Efekti Yapan Balans Cihazı

Mert Gulkokan

Recommended Posts

Mert Gulkokan

Benim adaş güzel video hazırlamış

Hunter9700 cihazı araç yolda gidermiş gibi yük uygulayarak gerçek yol koşullarına göre balans yapıyor fiyatı uçuk

• Beğen 6
Mesajın linki
Çağlar Bayur

vesile ile çekme yapıyorsa, lastiktendir cümlesini de videodaki cihaz anlatmış, çekme için rot ayarına alan ustalar da izlesin bu videoyu :)

toplam ücreti anlatmış mı göremedmim?

edit: 200tl imiş.

• Beğen 1
Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ooo süper aletmiş, olsa burada acımazdım paraya :) tekerleme gibi oldu yahu :D

Not: arabada yalıtım falanda varmış güzeel, bende yapayım dedimde zaten yapmışlar davlumbaz içlerine, hevesim kursağımda kaldı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Yemin ediyorum o makine “sanayi”’nin komplesinden daha akıllı. Lastikleri nereye takman gerektiğini bile söylüyor

ama sıkarken tork anahtarı kullanmadı :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Mutlu 1
Mesajın linki
Mert Gulkokan
(düzenlendi)

Cihaz güzel eskişehirde var bende gideceğim

tarihinde Mert Gulkokan tarafından düzenlendi
Mesajın linki
Koray Demir

Gayet güzel bir cihaz gidilebilir not edeyim.

Mesajın linki
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ama sıkarken tork anahtarı kullanmadı

bir yerden başlamalı buna da şükür, benzer işçilik 250 usd ecnebide

• Şaşkın 1
Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bir yerden başlamalı buna da şükür, benzer işçilik 250 usd ecnebide

Ecnebide herkes kendi işini yapıyor o yüzden 😁

• Beğen 1
Mesajın linki
Metin Akbal

Sıralamayı neye göre yaptı makina oraya kafam takıldı ya da kaçırdım.

Ben sıralamayı mm ye göre yapıyorum. Büyükten küçüğe sıralayıp öne büyükleri koyarsam küçük sıralamayı ise büyükle çapraz yapıyorum. Terazi mantığı diyeyim.

Mesajın linki
Sani Gerşon

Makine güzel ama, bunca sene o olmadan da balans yapıldı lastiklere. Hiç yoksa işletmede mantıklı, yoksa eskisi varken bunu almak, bilemedim.

Mesajın linki
Metin Akbal

Şöyle bir sıkıntı daha var. Eğer ki bu firmada tpms kalibrasyonu yapan cihaz varsa tamam yoksa komple lastik jant değişimi gerekecek

Mesajın linki
Metin Uzunoğlu

Benim lastikçimde var normal balans ile ayar olmazsa kullanıyor. Lastiklerdeki Fabrikasyon üretim hatalarını ortaya çıkarıyormuş bu makinenin sonuçlarını fabrika kabul ediyormuş.

• Beğen 1
Mesajın linki
Mahmut Yıldız

Kışlıkları takınca balans yaptığımız halde titreme vardı. Bu makinede tekrar yaptırdık. Lastiğin birinde sorun çıktı. Cihaz yardımıyla janta ve lastiğe işaret koyup lastiği janttan ayırıp işaretli yerleri aynı yere gelecek şekilde tekrar taktılar ve bu şekilde kullandım. Ancak her zaman bu makinede balans yaptırmak gereksiz. 

Mesajın linki
Mert Gulkokan
Kışlıkları takınca balans yaptığımız halde titreme vardı. Bu makinede tekrar yaptırdık. Lastiğin birinde sorun çıktı. Cihaz yardımıyla janta ve lastiğe işaret koyup lastiği janttan ayırıp işaretli yerleri aynı yere gelecek şekilde tekrar taktılar ve bu şekilde kullandım. Ancak her zaman bu makinede balans yaptırmak gereksiz. 
Bu cihazla yaptırınca geçti ise bende yaptırayım hemen
Mesajın linki
Mahmut Yıldız
Mert Gulkokan yazdı:
Mahmut Yıldız yazdı:

Bu cihazla yaptırınca geçti ise bende yaptırayım hemen

Lastik ile jantı en uyumlu hale getirdi, ben titreşimi hissediyorum. Kötünün iyisi haline getirdi. 

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yemin ediyorum o makine “sanayi”’nin komplesinden daha akıllı. Lastikleri nereye takman gerektiğini bile söylüyor

ama sıkarken tork anahtarı kullanmadı :) 

Oooo tırt o zaman :D  hem kullansa ne olur, söylesin bakalım hangi araba tekeri kaç torkla sıkılır...

bende Fiestayı biliyorum bunu bilmiyorum, hemen öğrenmem lazım, torkla sıktılar ama neye göre, hata yaptım iyimi, aha duman oldu araba :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Oooo tırt o zaman :D  hem kullansa ne olur, söylesin bakalım hangi araba tekeri kaç torkla sıkılır...

bende Fiestayı biliyorum bunu bilmiyorum, hemen öğrenmem lazım, torkla sıktılar ama neye göre, hata yaptım iyimi, aha duman oldu araba :D

Kitapçıkta yazar. Corolla için 103n.m demiş. 

Mesajın linki
Dogan Arsiray

kaç sene önce çıkmıştı bunlar piyasaya. kimse de yoktu ama.

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kitapçıkta yazar. Corolla için 103n.m demiş. 

sanırım 105 nm imiş, continentalden baktım, emin olayım hele, neyse bendeki tork anahtarları yeterli, kendim sıkarım :)

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sanırım 105 nm imiş, continentalden baktım, emin olayım hele, neyse bendeki tork anahtarları yeterli, kendim sıkarım :)

Sen de tork anahtarı mı var :) 

Mesajın linki
Mahmut Yıldız

Gevşetip torkla sıkacaksanız bir kaç gün sonra tekrar kontrol edin. Mutlaka gevşer. 

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sen de tork anahtarı mı var :) 

ohooo bende neler var dingiliz stayla kendin yap, bana garajlı ev ver direk tükkan açalım :)

var evet, bisikletimde bile torka dikkat ederim....

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu

135nm’ye kadar olan izeltaş anahtar olmuş 1000₺. Alet almak bile sıkıntı yaa. 600nm anahtar 2000₺

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

135nm’ye kadar olan izeltaş anahtar olmuş 1000₺. Alet almak bile sıkıntı yaa. 600nm anahtar 2000₺

zamanında stoğun faydaları :)

• Beğen 1
Mesajın linki
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

kaç sene önce çıkmıştı bunlar piyasaya. kimse de yoktu ama.

Benim lastikçimde 2013 den beri var ama bir kez bile ihtiyacım olmadı. Aynı makinede yol testsiz yaptırıyorum.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...