İçeriğe Yönlendir

Fiesta Kaza Sonrası Arka Dingil

Abdulkadir Kılıç
Çözüme git Abdulkadir Kılıç tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Üzücü ve utanılası bir durum olmakla birlikte hiçbir işlem yapmasan bile bir şekilde bilgilere erişip vekalet ver yatan paranın yüzde şu kadarı bizim gerisi senin gibi şeylerle muhattap ediyorlar. 

Keşke bir çözüm bulunsa [emoji3525]

Beni sürekli birileri arıyor.
Hasarları bana pasla %25-30 verelim diyorlar.
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Abdulkadir Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Beni sürekli birileri arıyor.
Hasarları bana pasla %25-30 verelim diyorlar.

Abi yurt dışındayım şuan çaresiz beklicem 1 ay. 

Bu yaptıkları işlemleri internetten nasıl takip edebilirim.

Ayrıca şuan parayı almak için tahkim kuruluna başvurmaları gerekiyor galiba burdan sonucun çıkması 3 4 ay deniyor internette. Peki ben 1 ay sonra döndüğümde noterden vekaleti iptal edersem nasıl bir yol izlemeliyim. 

Ayrıca aracın çamurluğunun kesilen noktası için ne düşünüyorsunuz?

baya kavga ettim işten kaçtığını sırf daha az kaynak yapmak için oradan kestiğini düşündüm . kaportacıda işini düzgün yaptığını en ideal noktadan kestiğini söyledi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok tahkimlik bir işlem yok bence burda.
Tamirci 10 bin liraya anlaşmış kabul etmiş yapmış. Parasını da almış.
Bundan sonra alınacak para çarpan aracın şirketinden alınacak değer kaybıdır.

Ha 10 bini alırken şerh koyup alacak haklarımız saklıdır falan dediyseniz bilmiyorum.

Bunların takibini online yapacak bir yer yok. Sigorta şirketini arayıp sormalısınız.

Yorum bağlantısı
Abdulkadir Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok tahkimlik bir işlem yok bence burda.
Tamirci 10 bin liraya anlaşmış kabul etmiş yapmış. Parasını da almış.
Bundan sonra alınacak para çarpan aracın şirketinden alınacak değer kaybıdır.

Ha 10 bini alırken şerh koyup alacak haklarımız saklıdır falan dediyseniz bilmiyorum.

Bunların takibini online yapacak bir yer yok. Sigorta şirketini arayıp sormalısınız.

Hakları saklıdır cümlesi geçiyordu sözleşmede onu çok iyi hatırlıyorum bana örnek dilekçe yollamışlardı diyer telefonumda kaldı akşam eklerim. 

Şunuda şimdi hatırladım 2 adet sözleşme yaptık birisi kaportacı ile biriside noterde yapıldı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abdulkadir Kılıç yazdı:

Hakları saklıdır cümlesi geçiyordu sözleşmede onu çok iyi hatırlıyorum bana örnek dilekçe yollamışlardı diyer telefonumda kaldı akşam eklerim. 

Şunuda şimdi hatırladım 2 adet sözleşme yaptık birisi kaportacı ile biriside noterde yapıldı.

Bahsettiğim bu değil.. Sigorta şirketine mutabakatname verdin mi.. Bu önemli. 

Yorum bağlantısı
Yiğit Özdemir

Kazaya karışan tam kusurlu aracın markası BMW ve SUV demiştiniz. Belki de sigorta şirketiyle tamirat hizmeti için değil ama tamirat bedel için sizin adınıza anlaşma sağlanacak. Örneğin tamirat 18.000,00-TL tutuyor. Onlar 10.000,00-TL'sini sigortadan nakit olarak alacak, kalan 8.000,00-TL için de şoför ve ruhsat sahibine icra takibi başlatacak ya da dava açacaklar. Sonuçta karşı taraf asli kusurlu ve sigorta şirketi verdiği zararın bir kısmını karşılamış kalan kısmı için sorumluluğu devam ediyor. İşlemler sizin adınıza yapılacağı için e-devlet üzerinden açılan dava ve icra takibi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Yine olur olur ya sigorta şirketine karşı da dava veya icra takibi başlatmaları durumunda da e-devlet üzerinden bunu görebilirsiniz.

Değer kaybı içinde, "...değer kaybı içinde dava açıp sigorta şirketinin teklifinin üzerinde para ..." size aynen bu ifadeyi kullandılarsa eğer, sigorta şirketinin değer kaybı için bedel teklifinde bulunmasını sağlamak adına dava açmaya gerek yok :) elektronik posta ile ya da illa ıslak imzalı dilekçe istiyoruz derlerse sigorta şirketinin merkezine iadeli taahhütlü posta ile ya da bulunduğunuz konuma en yakın il veya bölge müdürlüklerine başvurmanız yeterlidir. Durumu izah eden kısa bir metinle birlikte ödemenin yapılacağı size ait iban ya da banka hesabı bildirmeniz yeterli, neredeyse çoğu sigorta şirketi ödemesini yapıyor(az ama çok). Bu tip konularda dava yoluna, sigorta şirketinin verdiği değer kaybı bedelinin olması gerekenin çok altında olduğu durumlarda(özellikle bi eksperden alacağınız rapor ile bu durum daha rahat tespit edilir) gidilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Çözüm
Abdulkadir Kılıç

Herkese Merhaba
Konunun üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen konuyu güncelleyip bu tarz kazalara karışanlar için son durumu yazıyorum.

- Araç onarımdan sonra tahmin edildiği gibi eskisi gibi olmadı ve sattım.
- Hasar ve mahkeme süreci için;

avukatlar tarafından 2 farklı dava açıldı ve geçen ay sonuçlandı.

1. si Hasar Farkı davası : Araç için yaklaşık 15.000 tl hasar farkı , avukatlık ücretleri ve mahkeme masrafları dahil toplam 23.000 TL para karşı tarafın sigortasından tahsil edildi Usta parasını aldı.

2. si Değer Kaybı Davası : bilir kişi aracın değer kaynının 10.000 tl olduğuna karar verdi ve mahkeme masraflar vs..... dahil 18.000 TL karşı taraf sigortasından tahsil edildi. Hasar danışmanı %20 lik kısmını alarak hesabıma 8.000 TL para yattı.

Karşı Taraf sigortasından Toplam 41.000 TL gibi bir rakam çıktı. Sigorta şirketi 1.000 TL gibi komik bir rakam teklif ederken. Her Hasar danışmanına güvenmemek lazım fakat bizimkiler iyi iş çıkardılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...