İçeriğe Yönlendir

S-Max & Galaxy Gaz Yememe

Abdurrahman Bedir

Recommended Posts

Abdurrahman Bedir

Merhaba herkese, 2006 ford s max aracım var, 200 bin kmde.. fazla kullanmıyorum genelde, soğuk günler 2 güne bir çalıştırıyordum.. Geçenlerde aracı çalıştırdım, bir süre sonra gaz verdim ama gaz yemedi..tekrar çalıştırdığımda sorun görünmüyordu.. 2 gün sonra tekrar çalıştırdım, 1 dk sonra rölantide kendi kendine stop etti.. Cuma günü trafikte 3. viteste gaza biraz yüklenince gaz yememeye başladı, trafikte 30-40 km hıza çıkabiliyordum en fazla, 2. vites 1. vites derken en son yolda kaldım ve aracı park ettim bir sokağa..bir usta bilgisyara bağladı, hata verenleri sildi ama sorunu çözemedi tabi.. araç siyah duman atıyordu..-EGR veya pompa arızası mı yoksa başka bir arıza mı oldu acaba, aracı kendi ustama götüremedim henüz, daha önce başına gelen oldu mu yada fikir verebilecek olan?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Bedir
Uğur Çınar yazdı:

Pedal ariza si olabilir

durduğu yerde de yapmıştı rölantide, ayrıca siyah duman atıyor ki ilk defa gördüm..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Abdurrahman Bedir yazdı:

bir usta bilgisyara bağladı, hata verenleri sildi ama sorunu çözemedi

arıza kodları silmek için değil arızayı bulmak için kullanılır. kodları okumdadan arıza çözülmez

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Bedir

bugün baktırdım, katalizör yağ basmış ve turbo kesmiş..turboda hiç ses yoktu, birden gitti.. Turbo tamiri mantıklı mı sizce, yoksa yen turbo mu almak daha doğru olur?

Çağlar Bayur yazdı:

arıza kodları silmek için değil arızayı bulmak için kullanılır. kodları okumdadan arıza çözülmez

doğru.. Çağlar bey, sıfır turbo fiyatları hakkında bilginiz var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Revizyon ile sıfır arasında illa fark var. Ama maliyetine de bakmak lazım. 600 liraya revizyon yapılırken sıfır turbo 900 lira idi. Sıfır aldım. Ama başka araçta sıfırı 4000 çekince 1000 liraya revizyon yaptığım da oldu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Abdurrahman Bedir yazdı:

, sıfır turbo fiyatları hakkında bilginiz var mı acaba?

parça rakamı hiç bilmem geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Bedir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Revizyon ile sıfır arasında illa fark var. Ama maliyetine de bakmak lazım. 600 liraya revizyon yapılırken sıfır turbo 900 lira idi. Sıfır aldım. Ama başka araçta sıfırı 4000 çekince 1000 liraya revizyon yaptığım da oldu

2000 tl tamire vereceğime 4000 tl sıfırına veririm ama fiyatlar konusunda net bilgim yok, yarın öğreneceğim kısmetse..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Bedir

sıfır turbo fiyatlarını bir kaç yere sordum, 5600 -6000 civarı değişiyor fiyatlar..revizyonla hallettik sorunu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...